کره شمالی در مراحل اولیه ساخت رمز ارز شبیه به بیت کوین

طبق گزارش‌های موجود، کره شمالی در مراحل نخست توسعه و ساخت رمز ار شبیه به بیت کوین است.

0 86

بنا به گزارش سایت خبری Vice News در 18 سپتامبر، هدف اصلی ایجاد چنین پروژه ای کمک به جمهوری دموکراتیک خلق کره (DPRK) برای فرار از تحریم‌های بین المللی و یافتن راهی برای دور زدن “سیستم مالی جهانی تحت سلطه آمریکا” است.آلخاندرو کائو دی بنوس (Alejandro Cao de Benos)، مسئول کنفرانس‌های رمز ارز کره شمالی، اظهار داشت که رمز ارز آنها که هنوز نامی به آن اختصاص نیافته چیزی “شبیه به بیت کوین یا سایر رمز ارزها” خواهد بود. کائو دی بنوس، که مسئول رسمی کمیته روابط فرهنگی کره شمالی نیز است، افزود:

ما در حال حاضر در نخستین مراحل توسعه این توکن بوده و روی نحوه ارزش گذاری این رمز ارز مطالعه می‌کنیم. هنوز برنامه ای برای دیجیتالی کردن وون (Won- واحد پول کره شمالی) نداریم.

سفارت کره شمالی در سازمان ملل در نیویورک از تایید یا انکار این گفته‌ها ممانعت ورزید. یکی از سخنگویان این سفارت گفت: “من در مقامی نیستم که به شما پاسخ دهم”.

کره شمالی ایالات متحده را به نشر اکاذیب متهم کرد

پیش از این کمیته تحریم شورای امنیت آمریکا گفته بود که هکرهای کره شمالی برای تامین بودجه لازم برای سلاح‌های کشتار جمعی اقدام به سرقت بانک‌ها و صرافی‌های رمز ارز خارجی می‌نمایند.

طبق تخمین این کمیته، کره شمالی حدودا 2 میلیارد دلار از این راه کسب درامد کرده است. پیونگ یانگ نیز در پاسخ به این گفته مدعی شد که آمریکا و دیگر دشمنان، شایعات کذبی را در مورد اهداف و فعالیت‌های این کشور منتشر کرده‌اند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.