کره‌‌جنوبی با اولین صرافی رمز ارزها موافقت می‌‌کند

آژانس اینترنت و امنیت کره جنوبی (KISA)، مجوز سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISMC) UPbit )را به دلیل داشتن زیرساخت قدرتمند تامین خواهد کرد.

0 92

UPbit اولین صرافی است که مجوز ISMS را دریافت کرد

UPbit اولین صرافی کره جنوبی است که مجوز ISMC را دریافت کسب کرده است. در دسامبر ۲۰۱۷ KISA تصمیم گرفت که تمام شرکت‌‌های اینترنتی و اطلاعاتی که درآمدی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دارند، باید مجوز ISMS را دریافت کنند. KISA این شرکت‌‌ها را بر اساس بیش از صد معیار ارزیابی می‌‌کند تا اطمینان حاصل کند که سیستم‌‌های مدیریت داخلی قوی و پروتکل‌‌های امنیتی مناسبی دارند.

پس از موافقت و تایید Upbit این آژانس مایل است که سایر صرافی‌‌ها از قبیل Bithumb، Korbit و Coinone درخواست بررسی را تقدیم کنند.

در این شرایط مقررات کره جنوبی ابزاری برای بازار کریپتو است.

کره جنوبی امنیت را اولویت‌‌بندی می‌‌کند

امنیت مسلما یک مسئله کلیدی برای هر صرافی کریپتو است، اما در کره جنوبی، این موضوع به یک مشکل جدی تبدیل شده است. اقداماتی که توسط پلتفرم‌‌های معاملاتی انجام می‌‌شد بسیار کم بود و دولت به طور موقت خدمات تجاری بانکی را متوقف کرد.

در ماه آگوست KISA ادعا کرد که تنها تعداد انگشت شماری از صراف‌‌های کره جنوبی، سیستم‌‌های مدیریت داخلی کافی دارند.

” هنوز بسیاری از صرافی‌‌های کریپتو دارای سیستم‌‌های امنیتی ضعیفی هستند و به همین دلیل، به سرمایه‌‌گذاران در خصوص سرمایه گذاری از طریق پلتفرم‌‌های ناشناخته هشدار داده می‌‌شود. دولت نظارت و ارزیابی صرافی‌‌های ارزهای رمزنگاری شده را به منظور بهبود استانداردهای امنیتی پلتفرم‌‌های تجاری ادامه خواهد داد”.

UPBIT ابزارهای KYC و AML را اجرا می‌‌کند

UPbit توانسته که ابزارهای شناسایی مشتری (Know Your Customer) و ضد پولشویی (and Anti-Money Laundering) را اجرا کند، از آن زمان بسیاری از صرافی‌‌ها نیز از این اقدامات پیروی کرده‌‌اند. Bithumb هم که برای مدتی مورد اتهام قرار گرفته‌‌ بود، این ابزارها را به اجرا درآورده است.

پروتکل‌‌های قدرتمند KYC

Upbit و چند صرافی دیگر استانداردهای صنعت را برای امنیت و انطباق معرفی کردند. در آینده، Upbit قصد دارد که ” محیط تجاری امن، مطمئن و کارآمدی با اولویت دادن به محافظت از سرمایه‌‌گذاران ایجاد کند”.

لی سوک وو (Lee Seok-wu) مدیرعامل شرکت UPbit می‌‌گوید:

از اوایل سال ۲۰۱۸، Upbit به طور خستگی ناپذیری برای بهبود سیستم مدیریت داخلی پلتفرم و اقدامات امنیتی به منظور کسب مجوز ISMS تلاش کرده است. این تغییرات از سوی کارشناسان ارشد سیستم‌‌های امنیتی مورد آزمایش قرار گرفتند، این شرکت همچنان به ایجاد یک محیط تجاری مطمئن و حفاظت از اطلاعات سرمایه‌‌گذاران خود ادامه خواهد داد”.

ماهیتابه مسی

بازارهای مالی کره جنوبی تمایل زیادی به سرد و گرم شدن دارند، درست مانند ماهیتابه مسی که به همین صورت سرد یا گرم می‌‌شود. این موضوع در سال ۲۰۱۷ نیز کاملا جریان داشت.

در چنین بازاری اقدامات پیشگیرانه دولت کره جنوبی تنها می‌‌تواند در تقویت زیرساخت‌‌ها در برابر سناریوهای غیر منتظره آینده مفید واقع شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.