کراکن (Kraken) معامله‌‌ بیت‌‌کوین کش SV را آغاز می‌‌کند

کراکن، صرافی بزرگ رمز ارز ایالات متحده در روز 18 نوامبر در یک پست وبلاگ در عین هشدار به معامله کنندگان در مورد “خطرات زیاد”، تأیید کرد که حمایت از هردو فورک‌‌ بیت‌کوین کش (BCH) را آغاز کرده است.

0 73

کراکن که در ابتدا اعلام کرد تنها از یکی از دو زنجیره‌‌ BCH – بیت کوین کش SV- پشتیبانی می‌‌کند، در این لحظه که این خبر منتشر می‌‌شود، معامله‌‌ی زنجیره‌‌ی همتا، یعنی بیت‌کوین کش SV را نیز شروع کرده است.

بیت‌کوین کش SV که محصول هارد فورک مجادله برانگیز شبکه‌‌ BCH در روز 15 نوامبر است، در حال حاضر در مرکز اختلافات مربوط به اجبار استخراج کننده‌‌ BCH قرار دارد و کریگ رایت (Craig Wright) که طرفدار اصلی این جریان است و شرکت او، یعنی nChain قصد دارند بازار قدرت هش را احاطه کنند.

روز دوشنبه هیچ زنجیره‌‌ای که در جایگاه قدرت باشد ظاهر نشد، قیمت BCH کاهش یافت و مفسران بازار کریپتو مانند برام کوهن (Bram Cohen)، بنیانگذار بیت تورنت (BitTorrent)، آشکارا از بیت‌کوین کش ABC و SV انتقاد کردند.

کراکن در اعطای هر دو توکن به کاربرانش، در نظرات خود در مورد ثبات و چشم انداز BCH نیز صراحت به خرج داد.

در پست وبلاگ گفته شده است که:”بیت‌کوین  SV الزامات معمول کراکن را برآورده نمی‌‌کند.” و در ادامه ذکر شده که “بیت کوین SV باید به عنوان یک سرمایه گذاری با ریسک بسیار بالا در نظر گرفته شود. خطرات زیادی وجود دارد که معامله گران باید از آنها آگاه باشند.”

در میان این “خطرات”، کراکن روی اجبار استخراج کننده تاکید دارد، و در مورد آن توضیحی جداگانه داده است:

“آسیب‌های امنیتی ناشی از حملاتی که از nChain و یا شرکت‌‌های وابسته به آن سرچشمه می‌‌گیرد، در بین تمام سهامدارن BSV در کراکن تقسیم می‌‌شود. با توجه به وضعیت ناپایدار شبکه و تهدیداتی که صورت می‌‌گیرد، کراکن نمی‌‌تواند امنیت BSV را کاملا تضمین کند.”

طبق گزارش قبلی کوین تلگراف، بسیاری از صرافی‌‌های بزرگ تصمیم گرفته‌اند که معامله‌‌ BCH را به طور نامحدود متوقف کنند تا بتوانند سلامت بلند مدت دو زنجیره‌‌ی رقیب را ارزیابی کنند.

در ضمن، تأثیر هارد فورک بر بازارهای کریپتوکارنسی همچنان وجود دارد. بیت کوین (BTC) در 24 ساعت گذشته حدود 5 درصد کاهش یافت، در حالی که بازارهای آلتکوین ضررهای سنگین‌‌تری را متحمل شد و اتریوم (ETH) از جولای 2017 بیش از 11 درصد کاهش یافت و به پایین ترین قیمت خود رسید.

کراکن در حال حاضر از لحاظ حجم معاملات روزانه، هفدهمین صرافی بزرگ کریپتوکارنسی در جهان است. حدود 172 میلیون دلار معامله در طول 24 ساعت گذشته در کراکن انجام شده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.