کد انتقال شبکه اتریوم به الگوریتم اثبات سهام ممکن است تا ۳۰ ژوئن کامل شود

توسعه‌‌دهندگان اصلی اتریوم به شدت در حال تلاش هستند تا مقدمات انتقال اتریوم را به الگوریتم اثبات سهام فراهم آورند. آنها در جدیدترین اعلامیه خود بیان داشته‌‌اند که کد اولیه این انتقال ممکن است به زودی کامل شود و کاربران می‌‌توانند از چندین ویژگی‌‌ کلیدی و جدید بهره ببرند.‌‌

0 91

بر اساس اعلام توسعه‌‌دهندگان اصلی اتریوم در تاریخ ۲ مه، کد مرحله اول انتقال بلاک چین اتریوم به الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) ممکن است تا ۳۰ ژوئن کامل شود.

در آخرین جلسه توسعه‌‌دهندگان اتریوم که هر دو هفته یک بار برگزار می‌‌شود، محقق اتریوم، جاستین دریک اذعان داشت که تیم توسعه‌‌دهنده این رمز ارز‌‌ انتظار دارد کد مورد نظر تا آخر ماه ژوئن کامل شود. دریک عنوان کرد:

هنوز هم راه درازی در پیش داریم. با این حال، کدهای ابتدایی در راه خواهند بود و فرآیندهای زیادی برای پیدا کردن باگ‌‌ها انجام خواهند شد

فاز صفر (Phase Zero) نام اولین فاز انتقال از الگوریتم اثبات کار (PoW) به الگوریتم اجماع اثبات سهام است.

فاز صفر که به عنوان Beacon Chain نیز شناخته می‌‌شود بخشی از انتقال گسترده به شبکه اتریوم ۲.۰ است و به دنبال راه‌‌اندازی یک سیستم اعتباربخشی بلاک جدید است که نقش اساسی در پیشنهاد بلاک‌‌ها به جای استخراج‌‌کنندگان بر عهده اعتباربخش‌‌ها خواهد بود.

همانطور که کوین‌‌تلگراف قبلا گزارش داده است، فاز صفر در ابتدا در ژانویه ۲۰۱۹ معرفی شد.

در عین حال، شاردینگ (sharding) (دومین بخش عمده از بروزرسانی شبکه اتریوم) ویژگی مقیاس پذیری عمده‌‌ای را ارائه می‌‌دهد که پردازش تراکنش‌‌ها را در میان گروه‌‌های کوچکتر نود تقسیم می‌‌کند تا ظرفیت بلاک چین افزایش یابد.

هادسون جیمز، توسعه‌‌دهنده اتریوم، اخیرا اعلام کرد که حسابرسی الگوریتم ProgPoW در حال انجام است که بر اساس الگوریتم PoW بوده و در مقابل ASIC ها مقاوم است.

توسعه‌‌دهندگان در جلسه قبلی به فکر استفاده از هارد فورک‌‌های کوچک‌‌تر و بیشتر افتاده بودند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.