کاهش قیمت بیت کوین کش به دنبال اخراج تیم توسعه این رمز ارز توسط شرکت Bitmain

بیت کوین کش در عرض چند ساعت نزدیک به ۲۰ درصد کاهش قیمت داشت و همین امر گمانه‌‌زنی‌‌های زیادی را در مورد آن به وجود آورد. به نظر می‌‌رسد که مهمترین دلیل این وضعیت اخراج تیم توسعه‌‌ بیت‌‌کوین کش Bitmain باشد. در ادامه با استفاده از شاخص‌‌هایی مانند RSI و نوارهای بولینگر دلایل کاهش قیمت بیت‌‌کوین کش را بررسی می‌‌کنیم.

0 104

بعد از هر صعود می‌‌توان انتظار سقوط را نیز داشت. این هفته شروع بسیار خوبی داشت، به نظر می‌‌رسید که بازارها در حال بهبودی هستند و ارزش بیشتر رمز ارزها تا دو برابر بالاتر رفت. متاسفانه، چنین به نظر می‌‌رسد که صعود گاوی دوشنبه در شرف اتمام است و بازار با شروع کریسمس در حال اصلاح خود است، که باعث از بین رفتن تمامی سودهای ۲۴ ساعت گذشته شده است. بیت‌‌کوین کش ضربه بسیار سختی خورد و تقریبا ۲۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. همین مسئله باعث شده که این رمز ارز در حال از دست دادن جایگاه چهارمی خود به EOS باشد.

بعد از به دست آوردن سودهای دیوانه‌‌وار در هفته گذشته و پشت سر گذاشتن EOS بر اساس ارزش جاری، اینگونه به نظر می‌‌رسد که بیت‌‌کوین کش در حال پایین رفتن است، چرا که هم‌‌اکنون با قیمت ۱۶۵ دلار مبادله شده و تنها ۵۰۰ میلیون دلار با EOS فاصله دارد. خبر خوب این است که EOS نیز حدود ۱۰ درصد کاهش قیمت داشت. در واقع، کریپتو در عرض چند ساعت بیش از ۱۰ میلیارد دلار از دست داد و همین بی‌‌ثبات بودن آن را کاملا نشان می‌‌دهد.

اخبار بیت‌‌کوین کش

Bitcoin.com اخیرا گزارش داد که به زودی BCH Oracle را راه‌‌اندازی خواهد کرد. اوراکل (Oracle) یکی از بازارهای پیش‌‌بینی می‌‌باشد که می‌‌توان از آن برای دریافت اطلاعات در مورد سرویس‌‌های مختلف استفاده کرد. Bitcoin.com چنین توضیح می‌‌دهد:

“با به کار بردن امنیت موجود در لجر بیت‌‌کوین کش می‌‌توانیم به اوراکل‌‌های مستقل اعتماد کنیم تا نتایج خاصی را مشخص کنند”.

این نتایج شامل پست‌‌های موجود در رسانه‌‌های جمعی، اخبار، کدهای Github و بسیاری از موارد دیگر هستند.

کاهش قیمت بیت‌‌کوین کش به چه دلیل بود؟

علاوه بر روند خرسی بازار، به چه صورت می‌‌توانیم سقوط ۲۰ درصدی قیمت بیت‌‌کوین کش را توجیه کنیم؟ یکی از شایعات به این صورت است که ظاهرا Bitmain تیم توسعه‌‌ بیت‌‌کوین کش خود را اخراج کرده است. سامسون موو در توییتر اینگونه توضیح داد:

BCH

مطمئنا دیدن چنین تعدیل نیرویی در کریسمس بسیار ناراحت‌‌کننده است، اما متاسفانه باید گفت که تجارت واقعا بیرحم است. این تصمیم چندان هم تعجب‌‌برانگیز نیست، چرا که Bitmain اوایل همین ماه مرکز خود در اسرائیل را تعطیل کرد.

Bitmain یکی از شرکت‌‌های چینی سازنده‌‌ ASIC (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) است. از آنجا که قیمت بیت کوین در ماه‌‌های اخیر کاهش چشمگیری داشته است، استخراج‌‌کنندگان ضربه‌‌ بسیار سختی را متحمل شدند. بعضی از آن‌ها مانند Digital Gold حتی مجبور شدند تمامی فعالیت‌‌های خود را متوقف و ریگ‌‌های خود را خاموش کنند. تنها می‌‌توانیم امیدوار باشیم که بازار در آینده‌‌ای نزدیک به تعادل نسبی برسد تا کسب و کارها بتوانند وضعیت خود را بهبود بخشند. ویدیوی Digital Gold را ببینید تا بفهمید که استخراج‌‌کنندگان تا چه حد تحت تاثیر بازار خرسی بودند:

تحلیل تکنیکال قیمت بیت‌‌کوین کش

bitcoin cash price 1224

شاخص قدرت نسبی (RSI): با نگاه به شاخص قدرت نسبی ۲۳ می‌‌توان به راحتی دید که بازار مطمئنا در منطقه فروش بیش از حد می‌‌باشد. همچنین با در نظر گرفتن RSI قبلی می‌‌توان این نکته را دریافت که احتمالا بازار برای مدتی در این شرایط خواهد ماند که اصلا نشانه خوبی نیست.

نوارهای بولینگر (Bollinger Bands): می‌‌توانیم ببینیم که بازار از قسمت پایینی نوارهای بولینگر پیروی می‌‌کند. باز هم نشانه خوبی نیست، چرا که آخرین باری که بازار چنین رفتاری داشت در ابتدای ماه و در هنگام فورک بیت‌‌کوین اس‌‌وی (Bitcoin SV) بود. در آن زمان، قیمت بیت‌‌کوین کش از ۱۸۰ به ۱۶۰ دلار سقوط کرد و بازار همیشه از قسمت پایینی نوارهای بولینگر پیروی می‌‌کرد.

احتمال این که بیت‌‌کوین کش در آینده‌‌ای نزدیک شرایط مناسبی را به دست آورد بسیار بالا است، البته با فرض اینکه بازار دوباره باثبات شود و ارزش جاری آن حداقل بالاتر از ۱۲۰ میلیارد دلار بماند. کریسمس نمی‌‌تواند دوره‌‌ خوبی برای قیمت‌‌ها باشد، چرا که بیشتر افراد در کنار خانواده‌‌های خود مانده و هیچ رمز ارزی را نخواهند خرید. با این وجود از آنجایی که هیچ چیز مانند بازار گاوی نمی‌‌تواند سال ۲۰۱۹ را لذتبخش کند، امید به سال جدید همچنان بالا است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.