کاهش شدید قیمت رمز ارزها

پس از سقوط قیمتی بازار رمزارزها در هفته گذشته، امروز دوباره قیمت‌ها روند نزولی شدید به خود گرفته‌اند. بیتکوین در لحظه نگارش این مقاله به ۵۳۰۰ دلار رسیده است و اتریوم که مهم‌ترین بازنده نزول قیمت‌ها در هفته گذشته بود هم به قیمت ۱۵۷ دلار خرید و فروش می‌شود.

0 114

چهارشنبه هفته گذشته همراه با سقوط ناگهانی قیمت رمزارزها بود که هنوز هیچ دلیل قطعی برای آن پیدا نشده است. در مقاله‌ای که در همین رابطه و دلایل احتمالی سقوط قیمت بیتکوین در فینمگ منتشر شد به بررسی برخی عوامل پرداختیم. در نتیجه این سقوط قیمت پس از مدت‌ها رقم‌های مارکت کپ به کف‌ رسید. شاید بزرگترین بازنده این سقوط اتریوم بود که مقام دوم مارکت کپ را برای بار دیگر از دست داد و با روند افزایشی آرام قیمت‌ها هم ریپل با چنان سرعتی اوج گرفت که اختلاف با اتر را به شدت افزایش داد. اما امروز و در آغاز هفته دوباره روز سرخی برای بازار رمزارزها رقم خورده است که می‌توانید در نمودار زیر آن را مشاهده کنید. در این راستا اتر یک سطح حمایتی مهم را شکست که احتمال سقوط آن تا قیمت‌های پایین را بسیار افزایش داده است.

روز جمعه خبر اقدامات جدید SEC در مورد دو ICO شوک منفی دیگری برای بازار بود و دیروز هم خبر افتتاح اولین ETF رمزارزها یک سیگنال مثبت به بازار ارسال کرد که اخبار داغ هر روزه آن را می‌توانید از کانال خبری فینمگ پیگیری کنید.

نباید مهم‌ترین دلیل احتمالی ریزش‌های اخیر که مربوط به فورک بیتکوین‌کش می‌شود را نادیده گرفت، جنگی که هنوز با شدت در جریان است. عده بسیاری ریزش‌های اخیر بازار رمزارزها را به طور مستقیم یا غیرمستقیم با هاردفورک بیت‌کوین کش مرتبط می‌دانند. در نتیجه این فورک دو شاخه اصلی Bitcoin Cash SV و Bitcoin Cash ABC منتج شدند که هر یک پشتیبان‌های مختص خود را دارا هستند. راجر ور یک روز قبل از هارد فورک اعلام کرد که برای یک روز توان استخر استخراج Bitcoin.com را به پشتیبانی از Bitcoin ABC اختصاص خواهد داد که مهم‌ترین تحول قبل از هاردفورک بود و کفه ترازو را به شکل قابل ملاحظه‌ای به سمت Bitcoin ABC سنگین کرد. با انتهای این زمان و خروج بخشی از توان Bitcoin.com از رقابت، جنگ دو شاخه به یکدیگر نزدیک شد اما امروز دوباره Bitoin.com در پنل کاربری ماینینگ خود اعلام کرد که توان خود را دوباره به این رقابت اختصاص خواهد داد و در یک حرکت غیرقابل پیش‌بینی اعلام کرد هر ماینر ناراضی از این اقدام می‌تواند این استخر استخراج را ترک کند. اقدامی که می‌تواند به تصمیم قطعی BCHABC برای اتمام نبرد و زدن میخ آخر به تابوت BCHSV تعبیر شود. همچنین BTC.Top نیز اعلام کرده است که هش ریت، Hash Rate، خود را به حمایت از BCHABC اختصاص خواهد داد.

اگر در نظر بگیریم دلیل ریزش قیمت‌ها در هفته گذشته مرتبط با فورک بیتکوین کش بوده است احتمالا در نتیجه این صف آرایی جدید است که قیمت بیت‌کوین و بازار رمزارزها راه سقوط دوباره را در پیش گرفته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.