کاهش سختی استخراج بیت کوین‌‌ با وجود افزایش نرخ هش

داده‌‌ها نشان می‌‌دهد که سختی استخراج بیت کوین‌‌ (BTC) به کمترین میزان خود از زمان کاهش قیمت در سال 2018 رسیده است.

0 143

داده‌‌ها نشان می‌‌دهد که در 8 نوامبر سختی استخراج بیت کوین‌‌ (BTC) از زمان کاهش قیمت در سال 2018، به کمترین میزان خود رسیده است.

همانطور که آلیستیر میلنه، کارآفرین و صاحب‌‌نظر عرصه رمز ارزها در روز دوشنبه اشاره کرد، سختی استخراج (mining difficulty) در پی اصلاحات اخیر شبکه، حدود 7 درصد افت داشته است.

سختی ماینینگ نشانه میزان تلاش در شبکه بیت کوین‌‌ است

سختی استخراج به میزان تلاش استخراج‌‌کنندگان برای حل معادلات لازم جهت تایید تراکنش‌‌های شبکه بیت کوین‌‌ اشاره دارد. هرچه سختی بالاتر برود، رقابت بر سر پاداش بلاک بیشتر شده و کاهش سختی نیز باعث مشارکت استخرا‌‌ج‌‌کنندگان بیشتری می‌‌شود.

این مکانیزم به‌‌عنوان یک ابزار خودتثبیت‌‌شونده برای بیت کوین‌‌ عمل می‌‌کند و ضامن امنیت شبکه حتی در صورت فعالیت پایین است.

کاهش سختی استخراج بیت کوین‌‌ همزمان با افزایش نرخ هش

داده‌‌های به دست آمده نشان می‌‌دهد که از زمان کف ارزش 5.1 تریلیون دلاری بیت کوین‌‌ در دسامبر 2018، یعنی وقتی که هر بیت کوین‌‌ 3100 دلار ارزش داشت، با گذر زمان سختی استخراج طی سال 2019 افزایش چشمگیری داشت. در اواخر ماه اکتبر، این میزان به بالاترین سطح خود، یعنی 13.7 تریلیون رسید و حالا پس از اصلاح به 12.7 تریلیون رسیده است.

میلنه گفت:

به نظر می‌‌رسد که هزینه استخراج به‌‌طور متوسط 8000 دلار است»

بازگشت نرخ هش به 100 میلیارد هش بر ثانیه

در همین حال نرخ هش شبکه بیت کوین‌‌ که در هفته‌‌های گذشته رو به نزول گذاشته بود، در روز دوشنبه دوباره سیر صعودی گرفت.

در حال حاضر نرخ شبکه، یعنی برآورد میزان توان رایانشی تخصیص‌‌یافته به تایید تراکنش‌‌ها، از 100 کوانتیلیون هش بر ثانیه عبور کرده است.

کاهش سختی استخراج بیت کوین‌‌ همزمان با افزایش نرخ هش

این تحرک پس از انتشار خبر خرید 500 ریگ جدید انت‌‌ماینر s17 توسط شرکت Argo Blockchain از شرکت بیت مین در هفته گذشته رخ داد.

این شرکت واقع در بریتانیا حدود 7000 ماینر دارد و برنامه دارد تا پایان سه ماهه اول سال 2020 این تعداد را به 17000 دستگاه افزایش دهد.

طبق گزارش کوین‌‌‌‌تلگراف، شرکت‌‌های استخراج به طور کلی درباره آینده سودآوری در این بخش خوش‌‌بین هستند. شرکت Canaan Creative که یکی دیگر از بازیگران قدرتمند در عرصه استخراج است، گزارش کرده که در این ماه پیش‌‌فروش یا IPO 400 میلیون دلاری برگزار خواهد کرد.

در همین حال بیت مین به توسعه فارم استخراج در تگزاس که به گفته مسئولین می‌‌تواند به بزرگ‌‌ترین فارم استخراج جهان تبدیل شود، ادامه می‌‌دهد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.