خالق اولین بیت کوین های فیزیکی : تاریخچه بیت کوین (بخش چهارم)

بیت کوین‌‌ به عنوان یک ارز دیجیتال و غیرفیزیکی متولد شد، اما در سال 2011 فردی با نام مستعار کاساسیوس، بیت کوین های فیزیکی را ابداع کرد که قابل لمس کردن بودند. ابداع او با نظرات مخالف و موافق زیادی روبه‌‌رو شد، اما در نهایت کار او متوقف شد. در این مقاله با او و اختراعش بیشتر آشنا خواهید شد.

0 272

خالق اولین بیت کوین های فیزیکی :  بیت کوین‌‌ یک ارز کاملا دیجیتال است، اما یکی از اولین کاربران بیت کوین از یوتای آمریکا، این رمز ارز را به یک شیئ فیزیکی تبدیل کرد. نام او مایک کالدول (Mike Caldwell) است که در Bitcointalk بیشتر به نام کاساسیوس شناخته شده بود. او  خالق اولین بیت کوین‌‌‌‌ های فیزیکی و قابل لمس بود!

چرا به بیت کوین‌‌ فیزیکی نیاز داریم؟

این سوالی بود که در 6 سپتامبر 2011 در انجمن Bitcointalk از او پرسیده شد. چند ساعت قبل او در پست خود خبر ساخت اولین بیت کوین‌‌ فیزیکی را منتشر کرده بود. در نگاه اول ایده او مثل سکه‌‌های معمولی به نظر می‌‌رسید. در قیمت‌‌گذاری اولیه هر سکه 1.25 بیت کوین‌‌ قیمت‌‌گذاری شد.

او گفت:

در یک طرف این کوین یک هولوگرام وجود دارد و در زیر آن یک کلید خصوصی. 8 کاراکتر اول آدرس بیت کوین‌‌ بر روی آن‌‌ها ظاهر خواهد شد.

یک کاربر پاسخ داد:

این ایده عالی است، اما با توجه به شرایط کنونی بازار بیت کوین ، چرا کسی باید این سکه‌‌ها را بخرد؟ اگر مطمئن بودیم که سرمایه گذاری روی چنین سکه هایی سوددهی خواهد داشت، قطعا این پروژه می‌توانست یک گزینه خوب برای سرمایه گذاری باشد.

در زمان نوشتن این پاسخ هر بیت کوین‌‌ با ارزش 6.86 دلار معامله می‌‌شد.

سکه‌‌های فیزیکی به ارزش BTC 1000

کاساسیوس نهایتا در کار خود موفق شد و سکه‌‌های او به ترتیب با ارزش 10، 25، 100 و حتی 1000 بیت کوین‌‌ هم به فروش رفت. در زمان اوج قیمت بیت کوین‌‌ در سال 2017، هر کدام از این سکه‌‌های هولوگرام‌‌دار 20 میلیون دلار ارزش داشت. تا اواخر سال 2013 که مایک کالدول سکه‌‌های خود را فروخت، حدود 28000 سکه ساخته شده بود. تاکنون تقریبا نصف این سکه‌‌ها بازخرید شده اند ولی سکه هایی به ارزش 47000 BTC هنوز باقی مانده که باید مالکانشان لایه هولوگرام را جدا کرده و با استفاده از کلید خصوصی زیر آن، آن‌‌ها را باز خرید کنند.

خالق اولین بیت کوین های فیزیکی : تاریخچه بیت کوین (بخش چهارم)

سکه‌‌های بازخرید شده در طول زمان

کاساسیوس در هنگام توضیح درمورد  نوآوری خود گفت:

حالا میتوانیم اولین خط در بخش سوالات انجمن Bitcointalk را حذف کنیم: بندی که میگوید بیت کوین‌‌ قابل لمس نیست.

خالق اولین بیت کوین های فیزیکی : تاریخچه بیت کوین (بخش چهارم)

کاساسیوس مانند بسیاری دیگر کار خود را با یک نام مستعار در یک انجمن آنلاین گمنام شروع کرد، اما امروزه جامعه بیت کوین، نام او را با بیت کوین های فیزیکی می‌شناسند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.