کارمزد تراکنش های اتریوم ۸۰ درصد کاهش یافت

تحقیقات نشان می‌دهد که کارمزد تراکنش‌ های اتریوم، از بالاترین میزانی که طی چند روز اخیر تجربه کرده، به میزان ۸۰ درصد کاهش یافته است. محققان موسسه سانتیمنت معتقدند کاهش کارمزدها نشان دهنده فرصتی خوب برای تراکنش‌های درون زنجیره‌ای ارزانتر است.

1 112

تحقیقات موسسه تحلیلی سانتیمنت (Santiment) نشان می‌دهد که کارمزد تراکنش‌ های اتریوم، از بالاترین میزانی که طی چند روز اخیر تجربه کرده، به میزان ۸۰ درصد کاهش یافته است. اگرچه کاهش کارمزد تراکنش‌ها نشان از ترافیک کمتر در بلاک چین اتریوم دارد، اما داده‌های مختلف درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد فعالیت کاربران اتریوم در حال کاهش نیست.


کاهش کارمزدها؛ آیا فعالیت در شبکه اتریوم رو به کاهش است؟


طبق اطلاعات سایت اتراسکن (Etherscan)، تعداد تراکنش‌های روزانه اتریوم از تاریخ ۳ آگوست تاکنون نسبتا ثابت مانده است. بنابراین بعید است کاهش فعالیت کاربران اتریوم منجر به کاهش کارمزد شده باشد. در عوض، ثابت ماندن تعداد تراکنش‌های شبکه بلاک چین ممکن است بخشی از فشار را از روی بلاک چین برداشته باشد.

از ماه آوریل تا اواخر ماه جولای، میزان تراکنش‌های روزانه بلاک چین اتریوم به سرعت در حال افزایش بود. هنگامی که بلاک چین به دلیل افزایش ناگهانی تقاضا با ترافیک شدید مواجه می‌شود، ممکن است این ترافیک طی یک دوره زمانی طولانی در شبکه باقی بماند. اما با به ثبات رسیدن شبکه و باقی ماندن تعداد تراکنش‌های روزانه در سطح منطقی، انسداد بلاک چین به مرور کاهش می‌یابد.

به نظر می‌رسد شبکه بلاک چین اتریوم نیز که طی ۴ ماه گذشته با ترافیک شدیدی روبرو بوده است، اکنون چنین روندی را نشان می‌دهد. در نهایت، افزایش سریع تراکنش‌های روزانه متوقف شد و به بلاک چین اجازه داد تا تراکنش‌های موجود را پردازش کرده و انسداد شبکه را کاهش دهد.

تراکنش های روزانه اتریوم

محققان سانتیمنت معتقدند کاهش کارمزدها نشان دهنده فرصتی خوب برای تراکنش‌های درون زنجیره‌ای ارزانتر است. به گفته آن‌ها:

کارمزد تراکنش‌های اتریوم نسبت به بالاترین سطح خود تقریباً ۸۰ درصد کاهش یافته است. بنابراین کارمزد تراکنش‌ها دوباره به سطح اواسط ماه جولای برگشته است. اکنون فرصت خوبی برای تراکنش های درون زنجیره‌ای ارزانتر است.

بلاک چین اتریوم تا پیش از اجرای کامل اتریوم ۲.۰ ، با مکانیزم PoW کار خواهد کرد؛ این موضوع به معنی آن است که ماینرها هم‌چنان باید تراکنش‌های شبکه را در ازای دریافت کارمزد، تایید کنند. با توجه به رشد چشمگیر بازار دیفای (DeFi) و هم‌چنین باقی ماندن اتریوم به عنوان یک شبکه مبتنی بر گواه اثبات کار، ممکن است در آینده نزدیک باز هم شاهد افزایش موقتی کارمزد تراکنش‌ها باشیم.


آیا افزایش کارمزد تراکنش‌ها روی قیمت اتر تأثیر گذار است؟


پارامترهایی همچون کارمزدها و تعداد تراکنش‌ها، توجه تحلیلگران بازار را چندان برنمی‌انگیزند. قیمت اتریوم طی هفته گذشته، پس از یک روند صعودی شدید، کاهش یافت. محققان گفته‌اند اگر آدرس‌های منحصربه‌فرد سریعاً افزایش پیدا نکنند، ممکن است فشار فروش بر اتر وارد شود.

رشد تعداد آدرس‌های منحصر به فرد اتریوم

به گفته محققان سانتیمنت:

کاهش قیمتی که برای اتر و آلت کوین‌ها انتظار می‌رفت، اکنون در حال آغاز است. این فشار فروش تا کاهش قیمت‌ها و رسیدن به تناسب خروجی فعلی آدرس‌های فعال روزانه (DAA) ادامه خواهد یافت؛ مگر اینکه تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد به‌سرعت افزایش یابد.

آدرس‌های منحصربه‌فرد اتریوم از آغاز سال ۲۰۲۰ تاکنون به تدریج در حال افزایش بوده‌اند. این موضوع، روند نسبتا سالم و رو به پیشرفتی برای اتریوم در میان‌مدت تا بلندمدت به حساب می‌آید.

منبع: u.today

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] کارمزد تراکنش های اتریوم ۸۰ درصد کاهش یافت اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]