کارمزد تراکنش‌‌های مونرو پس از هارد فورک ۹۷ درصد کاهش داشته‌‌است

بر اساس اطلاعات کوین‌‌متریکس، پس از اجرای موفق هارد فورک مونرو در روز هجدهم اکتبر، میانگین کارمزد تراکنش کاربران XMR با کاهش ۹۷ درصدی، از ۶۰ سنت به ۲ سنت رسید.

0 84

این هارد فورک که با عنوان مونرو ۰.۱۳.۰ برلیوم بولت (Monero 0.13.0 Beryllium Bullet) شناخته می‌‌شود، یک فریم‌‌ورک ناشناخته، غیرتعاملی و مطمئن با نام Bulletproof را برای سکه‌‌های شخصی به کار گرفته است. این فریم‌‌ورک، امکان مخفی کردن جزییات تراکنش‌‌های XMR در رابطه با تایید اعتبار عمومی بلاک‌‌چین را ممکن می‌‌سازد.

Bulletproof باعث می‌‌شود که مونرو به طرز ناجوانمردانه‌‌ای ارزان شود!

کوین‌‌متریکس با انتشار مطلبی در توییتر، کاهش وحشتناک کارمزدهای مونرو را تایید کرد و افزود میانگین اندازه تراکنش‌‌ها با بیش از ۸۳ درصد کاهش از ۱۸.۵ کیلوبایت پیش از فورک به فقط ۳ کیلوبایت رسیده‌‌است.

در اکتبر ۱۸ فورکلاگ (Forklog) پلتفرم خبری روسی گزارش داد که هارد فورک مونرو بر روی بلاک ۱۶۸۵۵۵۵ تاثیر گذاشته‌‌است. این تاثیر به خاطر نسخه نرم‌‌افزار و Bulletproof کردن بلاک صورت گرفت. CCN پیش‌‌تر گزارش داد که Bulletproof به عنوان راه حلی برای مشکلات متعدد ارائه شده‌‌است. این مشکلات سبب افزایش حریم خصوصی همراه با تراکنش‌‌های سریع‌‌تر و ارزان‌‌تر و مقاومت بالاتر در مقابل استخراج کنندگان ASIC شد. این مشکلات از نظر اجتماع توسعه‌‌دهندگان مونرو نوعی مشکل متمرکزسازی تلقی می‌‌شد.

برای رسیدن به این اهداف، Bulletproof اندازه اثبات رمزنگاری شده مصرفی خود را کاهش می‌‌دهد که سبب کاهش ۸۰ درصدی در اندازه تراکنش‌‌ها می‌‌شود. در نتیجه، مونرو نیازمند فضای ذخیره بسیار کمتری نسبت به گذشته خواهد بود. استخراج‌‌کنندگان فعلی XMR گزارش داده‌‌اند که مشکلات استخراج از زمان هارد فورک، کاهش قابل توجهی داشته‌‌است. این موضوع با هدف توسع ‌‌دهندگان مبنی بر امکان استخراج برای تمام کاربران و نه صرفا استخراج‌‌کنندگان شرکتی ASIC همانند بیت‌‌کوین، در یک راستا است.

ریکاردو اسپاگنی توسعه‌‌دهنده اصلی مونرو بعد از انتشار داده‌‌ها از سوی کوین‌‌متریکس در توییتر نوشت: مونرو اکنون به طرز ناجوانمردانه‌‌ای ارزان شده‌‌است!

همانطور که در جدول یک ساله از اکتبر ۲۰۱۷ تا اکتبر ۲۰۱۸ نشان داده‌‌شده، کارمزدهای تراکنش مونرو به پایین‌‌ترین نرخ خود کاهش یافته که دست‌‌آورد بسیار مهمی محسوب می‌‌شود. در حال حاضر طبق وبسایت کوین‌‌مارکت‌‌کپ، ارزش بازاری کلی مونرو به ۱,۷۳۰,۶۶۳,۹۴۲ دلار رسیده و حجم خرید و فروش ۲۴ ساعته آن ۱۲,۹۳۷,۵۰۷ می‌‌باشد. مونرو علی‌‌رغم سقوط ۷۰ درصدی نسبت به رکورد تاریخش در دسامبر ۲۰۱۷ (سقوط از ۴۶۰ دلار به ۱۰۵ دلار)، همچنان محبوب است. این محبوبیت به خاطر حریم خصوصی می‌‌باشد اما زمزمه‌‌هایی مبنی بر علاقه کلاهبرداران سایبری به انجام فعالیت‌‌های غیرقانونی مثل سرقت رمزپول با مونرو وجود دارد.

در ماه جولای، سی‌‌ان‌‌ان گزارش داد که مونرو اولین بررسی خود برای پروتکل Bulletproof را انجام داده‌‌است. این پروتکل از سوی گروه Applied Cryptography (ACG)، دانشگاه لندن (University College London) و بلاک‌‌استریم (Blockstream) به عنوان راه‌‌حلی برای مشکل مقیاس‌‌پذیری بلاک‌‌چین‌‌ها ارائه شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.