کارمزد بیت کوین به بالاترین میزان در ماه رسید

قیمت بیت کوین در حال افزایش است و این افزایش قیمت با افزایش کارمزدهای تراکنش همراه است. داده‌های بیت اینفوچارتز حاکی از آن است که کارمزد تراکنش‌های این هفته به طور متوسط بالغ بر ۶،۴۸۶ دلار بوده است.

1 79

گرچه افزایش قیمت بیت کوین خبر خوشحال‌کننده‌ای است، با این حال این افزایش قیمت اثرات جانبی دیگری را نیز در پی داشته است: افزایش کارمزدهای شبکه بیت کوین.

آمارهای منتشر  شده اخیر در وبسایت بیت اینفو چارتز (Bitinfocharts) نشان می‌دهد که در روز پنجشنبه، میانگین کارمزد تراکنش های بیت کوین ۶،۵ دلار بوده است. کارمزدها در هفته گذشته تقریباً ۷ درصد افزایش داشته و از ۶،۱ دلار برای هر تراکنش، به رقم فعلی رسیده است. البته امروز (۱۹ مرداد) این رقم تا حدودی کاهش یافته و اکنون کارمزد شبکه بیت کوین حدود ۳.۲ دلار است.

کارمزد بیت کوین

اما در ماه گذشته اوضاع از این هم عجیب‌تر بود؛ میانگین هزینه ارسال بیت کوین در ۱۶ تیر ماه تنها ۱ دلار بود که ۵۴۳ درصد رشد در ماه اخیر را نشان می‌دهد.

افزایش هزینه ارسال بیت کوین احتمالاً به دلیل افزایش قیمت این دارایی و افزایش استفاده از شبکه بوده است. قیمت امروز بیت کوین ۱۱،۶۰۶ دلار است. بیت کوین پس از سال‌ها تلاش برای شکستن مرز ۱۰،۰۰۰ دلار، در ماه اخیر یکی از بزرگترین جهش‌های قیمت خود را تجربه کرد.

در ضمن قیمت تحقق یافته بیت کوین (میانگین قیمت همه بیت کوین های جابجا شده، با احتساب قیمت آن در زمان آخرین انتقال) این هفته به سقف جدید ۶۰۰۰ دلار رسید.

یکی از مهمترین دلایل افزایش قیمت و ارزش بازار بیت کوین این است که سرمایه گذاران به دنبال دارایی‌هایی جایگزین هستند؛ چرا که دلار آمریکا به دلیل افت ارزش، کم کم جذابیت خود را از دست می‌دهد.

در گذشته ارسال بیت کوین ارزان بود. برای مقایسه، در نظر داشته باشید که ۱۳ ژانویه سال گذشته، کارمزد شبکه تا ۱۸ سنت نیز کاهش یافته بود؛ در حالی که قیمت بیت کوین ۳،۵۵۲ دلار بود. اما با شلوغ‌تر شدن شبکه، قیمت آن افزایش می‌یابد؛ افراد بیشتری به معاملات آن تمایل پیدا می‌کنند و کارمزدها شدیداً بالا می‌رود. زمانی که افراد بیشتری بیت کوین ارسال کنند، طبیعی است که هزینه تراکنش بالا می‌رود. به این دلیل که همه خواهان انجام هر چه سریعتر تراکنش‌ها هستند. از این روی شبکه این طور حساب می‌کند که افراد برای اولویت بیشتر تراکنش‌های خود نزد ماینرها، حاضرند مبلغ بیشتری پرداخت کنند.

در دسامبر ۲۰۱۷، زمانی که قیمت بیت کوین به رکورد ۲۰،۰۰۰ دلاری کل دوران خود نزدیک شد، میانگین کارمزد تراکنش به رقم عجیب و غریب ۵۵ دلار رسیده بود.

منبع: decrypt.co

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] کارمزد بیت کوین به بالاترین میزان در ماه رسید اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]