کارمزدهای ارز رمزها و سافت فورک لایت‌کوین

استفاده از ارزهای دیجیتال و انجام تراکنش‌ها کارمزدهایی به همراه دارد. این کارمزدها اگرچه به مراتب نسبت به دیگر سیستم‌ها کمتر هستند، اما هنوز مسائل مهمی دربر‌دارد که لازم است به طور مفصل به آنها پرداخته شود. این مقاله با ارائه اطلاعات دقیق و جامعی در خصوص کارمزدهای ارزهای دیجیتال مختلف و راهکار سافت فورک لایت‌کوین برای جلوگیری از افزایش میزان کارمزدها مطالب ارزشمندی را برای خوانندگان ارائه می کند.

0 202

آیا شما برای تراکنش‌های بیت‌کوین بیش از حد کارمزد پرداخت می‌کنید؟ آیا شما کمترین درآمد ممکن از این طریق را دارید؟ آیا به کیف پول یا ارز خود اعتماد دارید که کارمزد تراکنش دلخواه را برای شما تعیین کند؟

در این مقاله، به تجزیه و تحلیل این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه کیف پول، کارمزد‌های ارزهای رمزگذاری ‌شده را تعیین می کند و در مورد سافت فورک لایت‌کوین برای ایجاد یک بازار رقابتی و آزاد کارمزد نیز صحبت خواهیم کرد.

هنگامی که بیت‌کوین برای اولین بار شروع به کار کرد، هیچ کارمزدی برای ارسال سکه‌ها وجود نداشت. بلوک‌ها پر نشده بودند و پاداش بلوک، انگیزه مالی کافی مردم برای تبدیل شدن به استخراج‌کنندگان این پروژه بود. ساتوشی ناکاماتو گفته بود: “پیش بینی نمی‌کنم که به زودی به کارمزدها نیاز پیدا شود، اما اگر این کارمزدها برای راه اندازی گره بسیار سنگین باشد، ممکن است گرهی را اجرا کنید که تنها تراکنش هایی را انجام می دهدکه صرفا شامل کارمزد یک تراکنش است”.

کارمزدهای تراکنش

در جهان امروز، با افزایش حجم تراکنش ها و محدودیت فضای هر بلوک، شما ناچارید کارمزدی را برای انگیزه دادن به استخراج‌کنندگان به منظور انتخاب تراکنش خود در میان تراکنش‌های دیگران پرداخت کنید. در اینجا نگاهی به میانگین کارمزدهای تراکنش‌های بیت‌کوین در طول 6 ماه گذشته می‌اندازیم.

کارمزدهای ارز رمزها و سافت فورک لایت‌کوین
کارمزدهای ارز رمزها و سافت فورک لایت‌کوین

شما می‌توانید براساس تعداد تراکنشهایی که در حال حاضر در صندوق دخیره شده‌اند، یک SPV (تایید پرداخت ساده)، مانند یک کیف پول اینترنتی داشته باشید. این کارمزدهای متغیر کاربرد کارمزدهای Uber را دارد. هرچقدر تقاضا در شبکه افزایش می‌یابد، با افزایش قیمت بیشتری روبرو می شویم. در حالی که لایت‌کوین نیز دارای فضای بلوک محدود است، بلوک‌ها در هر 2.5 دقیقه به جای زمان 10 دقیقه ای در بیت‌کوین کم می‌شوند. این موضوع به شما اجازه می‌دهد تا برای تجارت سرعت و امنیت لازم را داشته باشید. اعضای بیت‌کوین‌ کش استدلال می‌کنند که افزایش اندازه بلوک مشکل پرداخت تراکنش را حل خواهد کرد، اما معایب بالقوه ای را برای بلوک های بزرگتر مانند عدم امکان متمرکز شدن بلوک‌ها وجود دارد.

شما همچنین می‌توانید حجم تراکنش خود را تجزیه و تحلیل کنید. اما مراقب باشید، انتخاب تراکنش به صورت دستی می تواند به یکی از موارد زیر منجر شود:

کارمزد بیشتر: تراکنش آن را به بلوک بعدی منتقل می‌کند، اما شما بیشتر از هر کس دیگری پرداخت می‌کنید.

کارمزد کمتر: ممکن است چند روز یا چند هفته منتظر بمانید تا تراکنش انجام شود. تراکنش های جدید با کارمزدهای بالاتر از شما به طور مداوم انجام می‌شوند و که این امر باعث می شود سکه خود را در درازمدت از دست بدهید. راه‌هایی برای لغو تراکنش وجود دارد، اما لغو تراکنش بالطبع نمی تواند خواسته‌ی شما باشد.

سافت فورک لایت‌کوین

چارلی لی بنیانگذار لایت‌کوین برای حل مشکل اطلاعات نامتناسب کارمزد فعلی، پیشنهاد سافت فورکی را  ارائه می‌کند که استخراج کنندگان لایت‌کوین، سر بلوکی داشته باشند که پیش از پذیرش بلوک حداقل کارمزد را نشان دهد . برای مثال، اگر 10 سنت کمترین کارمزد در هر معامله‌ای باشد که آن را به یک بلوک تبدیل می‌کند، همان 10 سنت در بلوک نمایش داده شود. این داده ها در تعیین کارمزدهای انجام شده در تراکنش بعدی مفید خواهد بود. با پرداخت حداقل مبلغ کارمزد تراکنش، احتمال دارد که تراکنش شما در دو بلوک بعدی انجام شود.

فورک جدید نیز به کاربران اجازه می دهد تا حداقل کارمزد جدید را LTC / kb  0.0001 انتخاب کنند. در حال حاضر کارمزد تراکنش کمتر از 3 سنت در هر کیلوبایت است. کاربران می‌توانند کارمزدهایی را که مایل به پرداخت آن هستند اعلام کنند و نیز به طور واضح حداقل کارمزدی را که می‌خواهند در یک بلوک قرار دهند، اعلام نمایند. اما ممکن است این موضوع به نفع آنها نباشد، تحت این سیستم جدید، استخراج‌کنندگان می‌تواند به همه نشان دهد که تنها تراکنش های با کارمزد بالا را در یک بلوک می‌پذیرند و تلاش می‌کنند تا تراکنش‌های آینده را گران‌تر کنند. با این حال، این اطلاعات اضافی در سر بلوک به ناچار باید به بازار کارمزد آزاد منجر شود.

بازار کارمزد

ساتوشی پیش‌بینی می‌کند از زمانی که پاداش‌های بلوک متوقف شود، ممکن است نیاز به بازار کارمزد باشد. چارلی معتقد است که این ایده ارزش آزمایش شدن را دارد. با وضعیت فعلی، چرا این ایده را ارزیابی نکنیم؟ ساتوشی در ایمیلش به مایک هین، یکی از همکاران سابق بیت‌کوین گفت: “کارمزدهایی که لازم است پرداخت شوند باید با کمترین مقدار باشد. اگر یک گره نیاز به کارمزد بالاتری داشته باشد، آن گره تمام تراکنش‌ها را با کارمزد پایین تر عبور دهد. این گره می‌تواند حجم بیشتری داشته باشد و احتمالا پول بیشتری را با همان مقدار پردازش انتقال می‌دهد. با این حال، این انتقال به وسیله افراد کنترل نمی‌شود، فقط نتیجه‌ی نیروی بازار است. ”

واکنش استخراج‌کنندگان چطور خواهد بود؟

نگرانی‌هایی در این باره وجود دارد که استخراج‌کنندگان صرفا کارمزدهای بیشتر را قبول کنند. با این حال، چارلی از سافت فورک دفاع می کند و می‌گوید: “آنها می‌توانند این کار را امروز انجام دهند. این طرح را ساده تر نمی‌کند. تا زمانی که استخراج‌کنندگان مایل به قبول تراکنش‌ها با کارمزدهای کمتر باشند، تراکنش شما با کارمزد کم استخراج خواهد شد. فقط این موضوع طول خواهد کشید. ”

دلایل متعددی وجود دارد که استخراج‌کنندگان در حال حاضر تبانی نمی‌کنند:

  1. افزایش کارمزدها و کاهش زمان تراکنش می‌تواند به تبدیل لایت‌کوین به عنوان یک ارز صدمه بزند. کارشکنی در قبول تراکنش‌های لایت‌کوین باعث کاهش قیمت این سکه می‌شود. ما در حال حاضر با انتقاد نسبت به بیت‌کوین به دلیل کارمزدهای گران و زمان طولانی قبول تراکنش روبرو هستیم.
  2. با افزایش اخیر قیمت بیت‌کوین و لایت‌کوین، پاداش‌های بلوک بسیار سودآور هستند. به طوری که به نظر می‌رسد برای کاربران ارزش آن را نداشته باشد تا فعالیت‌های بالقوه غیرقانونی را به منظور افزایش درآمد پیش بگیرند.
  3. این فناوری یک صنعت رقابتی است. اگر استخراج‌کنندگان فعلی برای افزایش قیمت‌ها تبانی کنند، سایر اشخاص می‌توانند در این فناوری سرمایه‌ گذاری کنند و تراکنش‌ها را ارزان‌تر را انجام دهند. شما همچنین می‌توانید با یافتن یک استخر استخراج با کارمزدهای ارزان‌تر را آغاز کنید. مهم است که مطمئن شوید که استخراج همچنان رقابتی و غیرمتمرکز باقی بماند. جامعه باید مراقب باشد که یکی از این استخرهای استخراج، بیش از حد قدرتمند نشود یا هزینه ورود به آن بسیار گران نباشد.

اگرچه لایت‌کوین در حال حاضر دارای کارمزدهای تراکنش نسبتا ارزان است (در حدود 28 سنت تا به الان)، اما سافت فورک پیشنهاد شده باید باعث شود که تراکنش‌ها حتی ارزان تر و با تجربه کلی بهتری برای کاربران و استخراج‌کنندگان همراه باشد. لایت‌کوین این مسیر هموار کرد، پیش آنکه بیت‌کوین سگ‌ویت را اجرا کند. خواهیم دید که آیا این سافت‌فورک برای لایت‌کوین موفق آمیز خواهد بود و آیا بار دیگر بیت‌کوین از این قضیه پیروی خواهد کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.