کاربران آمریکایی و ژاپنی بیشترین ترافیک صرافی‌‌های رمز ارز را به خود اختصاص داده‌‌اند

داده‌‌ها نشان‌‌ می‌‌دهند که بیشترین ترافیک ورودی به صرافی‌‌های رمز ارز از سوی کاربران آمریکایی و ژاپنی است. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که بسیاری از کابران در کشورهایی مانند چین قابلیت دسترسی آسان به صرافی‌‌های رمز ارز را در اختیار ندارند و به همین دلیل ناچار هستند از سرویس‌‌های VPN استفاده کنند.

0 99

بر اساس گزارش Cointelegraph Japan در روز 1 ژوئن، کشور آمریکا بیشترین ترافیک ورودی صرافی‌‌های رمز ارز را به خود اختصاص داده است.

این تحقیق توسط رسانه The block در روز 31 مه منتشر شد. مطالعه مذکور نشان می‌‌دهد که 24.5% از ترافیک صرافی‌‌های رمز ارز از جانب کاربران آمریکایی حاصل می‌‌شود، ژاپن با 10% در رده دوم قرار دارد، در حالی که کره جنوبی 6.5% و اندونزی 4.5% از این ترافیک را در اختیار دارد.

با این وجود، The Block خاطرنشان می‌‌کند که بعضی از کشورها – مانند چین – دسترسی به صرافی‌‌های رمز ارز را مسدود کرده‌‌اند و کاربران این کشورها معمولا از طریق VPN به وب‌‌سایت‌‌ها دسترسی پیدا می‌‌کنند. همانطور که می‌‌دانیم، VPN ها آدرس IP اصلی کاربران را مخفی کرده و آنها را به گونه‌‌ای درمی‌‌آورند که گویی از کشوری دیگر به اینترنت وصل شده‌‌اند و همین امر دقت مطالعه انجام شده را پایین می‌‌آورد.

در نهایت، The Block عنوان می‌‌کند که همبستگی مثبتی را در میان تولید ناخالص داخلی و حجم اینترنتی هدایت شده به سمت صرافی‌‌های رمز ارز پیدا کرده است. این گزارش خاطرنشان می‌‌سازد:

داده‌‌ها نشان می‌‌دهند که کشورهای فقیرتر به اندازه کشورهای ثروتمندتر به مبادله رمز ارزها نمی‌‌پردازند.

همانطور که کوین‌‌تلگراف در اوایل هفته جاری گزارش داد، شرکت مدیریت دارایی رمز ارزها Bitwise Asset Management مقاله‌‌ای را منتشر کرده است و در آن اذعان داشته که حجم‌‌های معاملاتی دروغین در صرافی‌‌های رمز ارز هیچ تاثیری بر قیمت بیت کوین ندارد.

همچنین اوایل ماه جاری اخباری منتشر شد که سازمان خدمات مالی ژاپن به دنبال سخت‌‌گیری بیشتر بر صرافی‌‌های رمز ارزی است که تراکنش‌‌های ناشناس ارائه می‌‌دهند یا اینکه اقدامات تایید هویت را به شیوه‌‌ای درست انجام نمی‌‌دهند. این اقدام پیش از بازرسی گروه ویژه اقدامات مالی (FATF) در پاییز صورت می‌‌گیرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.