کارآفرین هنگ‌‌ کنگی به فریب دادن سرمایه‌‌گذاران در طرح کریپتویی خود متهم شده است

بسیاری از کشورها به علت نداشتن قوانین و مقررات مشخص در بخش کریپتو مشکلات زیادی را در میان شرکت‌‌های فعال در این حوزه دارند. اخیرا وونگ چینگ به این متهم شده است که 20 سرمایه‌‌گذار را به خرید سخت‌‌افزارهای استخراج بی ارزش ارغیب کرده و به آن‌ها وعده سود زیادی داده است. مقامات هنگ‌‌کنگی سعی بر این دارند که قوانین مشخصی را در صنعت کریپتو اعمال کنند تا چنین پرونده‌‌های تا حد امکان کاهش یابند.

0 72

یکی از کارآفرینان هنگ‌‌کنگی به فریب دادن تعداد زیادی از سرمایه‌‌گذاران در یک طرح‌‌ تولید سخت‌‌افزار استخراج کریپتو متهم شده است. این گزارش توسط روزنامه محلی انگلیسی ‌‌زبان (South China Morning Post (SCMP در روز 6 ژانویه منتشر شد.

حزب دمکراتیک – که در حال حاضر دومین حزب بزرگ قانون‌‌گذاری در هنگ‌‌کنگ است – از اکتبر 2018 حدود 20 شکایت را در مورد این کلاهبرداری دریافت کرده است، که به نظر می‌‌رسد توسط یک تاجر 24 ساله به نام وونگ چینگ-کیت رهبری شده است.

چهار تن از این شاکیان، که ضررهای 20 هزار تا 1 میلیون دلار هنگ‌‌کنگی داشته‌‌اند (2,500 تا 127,600 دلار آمریکا) – در مجموع 3 میلیون دلار هنگ‌‌کنگ (383,000 دلار آمریکا) – از دادگاه تقاضای بازپرداخت کامل کرده‌‌اند.

رسانه SCMP قبلا به نقل از سخنگوی پلیس هنگ‌‌کنگ گزارش داده بود که 9 شخص قبلا از شرکت رمز ارز وونگ به دلیل کلاهبرداری 940,000 دلار هنگ‌‌کنگ (120,000 دلار آمریکا) شکایت کرده‌‌اند.

وونگ به این متهم شده که سرمایه‌‌گذاران را فریب داده و آن‌ها را به خریداری سخت‌‌افزار استخراج توکنی با نام “فایل‌‌کوین” (Filecoin) ترغیب کرده است. به نظر می‌‌رسد که وونگ به سرمایه‌‌گذاران قول داده بود در عرض سه ماه سود زیادی را به دست خواهند آورد.

با این حال، فایل‌‌کوین هنوز قابل داد و ستد نبود و سرمایه‌‌گذاران ادعا می‌‌کنند که وونگ به تقاضای آن‌ها برای بازپس‌‌گیری سرمایه‌‌ خود بی‌‌‌‌اعتنا بوده است.

بر اساس گزارشات منتشرشده، رامون یوون هوی-من، معاون سخنگوی پنل سیاست‌‌های مالی حزب دمکراتیک، در حال کمک کردن به سرمایه‌‌گذاران است و به SCMP و پلیس محلی گفته است که قبل از این تماسی “تهدیدآمیز” را دریافت کرده است – البته نامی از وونگ برده نشد. یوون از دولت خواسته که تلاش خود را برای وضع قوانین مناسب کریپتویی به کار گیرد.

بر طبق یکی از منابع ناشناس پلیس هنگ‌‌کنگ، وونگ تاکنون جریمه نشده است، اما پلیس تحقیقات لازم را در مورد فعالیت‌‌های وی انجام خواهد داد و یکی از احتمالات پول‌‌شویی است. وونگ قبلا در رسانه‌‌های اجتماعی از خود دفاع کرده است:

من فقط سخت‌‌افزار استخراج می‌‌فروشم، اما طوری با من برخورد می‌‌شود که انگار آدم کشته‌‌ام. زمانی که آن‌ها پول در‌‌می‌‌آورند هیچ تشکری در کار نیست. اما زمانی که پول از دست می‌‌دهند، مسئله کلاهبرداری را مطرح می‌‌کنند

طبق SCMP، وونگ در طرح دیگری به نام Sham Shui Po در هنگ‌‌کنگ دست داشته است، جایی که اسکناس‌‌های زیادی با ارزش 6,000 دلار هنگ‌‌کنگ از ارتفاع به آسمان پرتاب شدند. وونگ بعدا به دلیل اختلال در نظم عمومی بازداشت و با استفاده از وثیقه آزاد شد.

همانطور که در سپتامبر سال 2018 گزارش شد، مدیرعامل شرکت تولیدکننده سخت‌‌افزار استخراج GAW Miners به دلیل فریب دادن سرمایه‌‌گذاران جهت خریداری کریپتوی تقلبی PayCoin به 21 ماه زندان محکوم شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.