ژاپن میزان علاقه به ETF بیت کوین را مورد ارزیابی قرار می‌‌دهد

یک منبع ناشناس در تاریخ 7 ژانویه به بلومبرگ گفت که رگولاتور مالی ژاپن قصد دارد که به صندوق‌‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین (BTC) مجوز بدهد.

0 73

این نشریه با اشاره به سخنان فردی که در جریان موضوع قرار دارد گزارش می‌‌دهد که آژانس خدمات مالی (FSA) میزان علاقه به ETF را با هدف فراهم ساختن امکان معامله این ابزار در بازارهای داخلی مورد ارزیابی قرار می‌‌دهد.

این اقدام، ژاپن را در جهتی کاملا مخالف با ایالات متحده قرار می‌‌دهد. رگولاتورهای ایالات متحده ریسک ETFها نمی‌‌پذیرند، اما معاملات آتی فیزیکی بیت کوین را که FSA رد می‌‌کند، تایید می‌‌کنند.

بلومبرگ می‌‌گوید دلیل این امر این است که رگولاتورهای ژاپنی ” به این نتیجه رسیده‌‌اند که علاوه بر امکان معامله گری سهام، چنین محصولاتی سود کمی دارند.

میزان اشتیاق به ETF در سراسر جهان متفاوت است. در حالی که برخی از طرفداران کریپتوکارنسی ادعا می‌‌کنند که پذیرش آن‌ها به تصویر و محبوبیت بیت کوین کمک خواهد کرد، باقی افرادی که در این صنعت فعالیت دارند، می‌‌گویند که معامله گری روزافزون و عدم مالکیت فیزیکی بیت کوین اثر مخربی خواهد داشت.

جیک چروینیسکی (Jake Chervinsky)، وکیل اوراق بهادار قاطعانه موضع خود در مورد ETFها را حفظ کرد. او معتقد بود که ممکن نیست قانون گذاران به این زودی این وضعیت را تغییر دهند.

گمانه زنی‌‌هایی مبنی بر اینکه تعطیلی دولت در واشنگتن باعث تصویب ناخودآگاه ETF در کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) می‌‌شود، جریان پیدا کرد.

او روز شنبه گفت: “درست است که اگر SEC تا قبل از مهلت نهایی تصمیم نگیرد، تغییر قانون پیشنهادی خود به خود تصویب می‌‌شود، اما در واقعیت این اتفاق هرگز نخواهد افتاد،” او در ادامه توضیح داد که:

SEC آنقدر نیرو دارد که بتواند در مورد این موضوع تصمیم بگیرد، حتی اگر این تصمیم یک متن یک صفحه‌‌ای باشد که در آن نوشته شده , بنا به دلایلی که بعدا توضیح داده خواهد شد،( این طرح رد) می‌‌شود

همچنان قرار است که پلتفرم بکت (Bakkt) اینترکانتیننتال اکسچنج (Intercontinental Exchange) در اوایل ماه جاری عرضه قراردادهای آتی بیت کوین را در بازار ایالات متحده آغاز کند؛ اقدامی که گفته می‌‌شود Nasdaq قصد دارد در سال 2019 به تقلید از بکت آن را انجام دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.