ژاپن سیاست‌‌های مبارزه با پول‌‌شویی در صرافی‌‌های رمز ارز را بررسی می‌کند

دولت ژاپن سال گذشته اخطاریه‌‌های زیادی را از جانب سازمان جهانی FATF مبنی بر اقدامات ایمنی ضعیف در صرافی‌‌های خود دریافت کرد. اکنون FATF اعلام کرده است که قصد دارد نیروهای خود را جهت بازرسی زیرساخت‌‌های مبادلاتی این کشور و مخصوصا حوزه‌‌ رمز ارزها ارسال کند و همین مسئله باعث شده است که نهادهای رسمی این کشور سیاست‌‌های پولی خود شامل مبارزه با پول‌‌شویی را دوباره مرور کنند.

0 96

سازمان خدمات مالی ژاپن (FSA) پیش از بازرسی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در پاییز سال جاری مشغول بررسی آن دسته از صرافی‌‌های رمز ارز می‌‌باشد که تراکنش‌‌های ناشناس ارائه می‌‌دهند یا مراحل تایید هویت ضعیفی دارند. این خبر روز ۲۲ مه توسط Nikkei Asian Review منتشر شد.

بر اساس گزارشات، سازمان FATF به زودی نیروهای خود را جهت بازرسی سیاست‌‌های مبارزه با پول‌‌شویی FSA ارسال خواهد کرد که سیاست‌‌های وضع شده برای صرافی‌‌های رمز ارز و سرویس‌‌های مالی دیگر را دربر می‌‌گیرد.

کشور ژاپن در یکی از گزارشات FATF در سال ۲۰۰۸ بدترین نمره ممکن را از لحاظ تایید هویت کاربران در نهادهای مالی به خود اختصاص داد. یک دهه بعد، سازمان FSA دستوراتی را جهت بهبود کسب و کار به شرکت‌‌هایی ارسال کرد که معیارهای مبارزه با پول‌‌شویی مانند ملزم کردن کاربران به استفاده از آدرس صندوق پستی در هنگام ثبت نام را به درستی رعایت نمی‌‌کردند.

بر اساس گزارش مذکور، ژاپن اولین کشوری است که از سیستم ثبت برای صرافی‌‌های رمز ارز استفاده کرده است.

سازمان FATF در ماه اکتبر قوانین خود را اصلاح کرد تا صرافی‌‌های رمز ارز را در چارچوب مقرراتی مبارزه به پول‌‌شویی قرار دهد و از اعضاء گروه هفت (G-7) درخواست کرد استراتژی‌‌های ویژه‌‌ای را برای ثبت، دادن امتیاز رسمی و نظارت بر صرافی‌‌های رمز ارز به کار گیرند.

ژاپن در ماه ژوئن سال جاری میزبان نشست بازارهای مالی و اقتصاد جهانی (G20 2019) خواهد بود و انتظار می‌‌رود که مقامات این کشور سخنانی را در مورد قانون‌‌گذاری بین‌‌المللی کریپتو و عرضه اولیه کوین (ICO) آماده کرده باشند.

همانطور که قبلا توسط کوین‌‌تلگراف گزارش شده است، سازمان FSA در ماه ژانویه اعلام کرد که تاکنون هفت درخواست ثبت پروانه برای صرافی‌‌های رمز ارز در این کشور ثبت شده‌‌اند. درخواست‌‌ها در دوره‌‌ای شش ماهه بررسی خواهند شد، چرا که این سازمان حدود ۴۰۰ سوال را برای متقاضیان در نظر گرفته است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.