چگونگی سرمایه گذاری‌‌ با توجه به سنی که در آن قرار دارید

در زمینه سرمایه گذاری‌‌ نکات بسیاری هستند که باید آن‌ها را مد نظر قرار داد. این مقاله به روش‌های سرمایه گذاری‌‌ در دوره‌های مختلف زندگی اشاره کرده است. البته انتخاب سبد سرمایه گذاری‌‌ مناسب همواره به پیشرفت مالی شما بستگی داشته و مسئله‌ای نسبی می‌باشد.

0 125

سبد سرمایه گذاری‌‌ شما در 30، 40 و 50 سالگی‌تان چگونه باید به نظر برسد؟

“مهم نیست چقدر پول درمی‌آورید، بلکه این مهم است که چقدر از آن را حفظ می‌کنید، این پول چقدر برایتان کار می‌کند و شما آن را برای چند نسل نگهداری می‌کنید” – رابرت کیوساکی

در اسرع وقت، شروع به سرمایه گذاری‌‌ کنید و از قدرت جادویی ترکیب زمان لذت ببرید. بزرگترین مزیت در سرمایه گذاری‌‌، زمان است، بنابراین هرچه جوان‌تر باشید و شروع به سرمایه گذاری‌‌ کنید، زمان بیشتری برای زیاد (کلمه بیشتر دو بار تکرار شده است) کردن و ترکیب دلارهای اولیه خود دارید.

اما چگونگی سرمایه گذاری‌‌، تا حد زیادی به سن شما وابسته است، و بسته به سن، سبد سرمایه گذاری‌‌ شما تفاوت چشم‌گیری خواهد داشت.

در اینجا سرمایه گذاری‌‌‌هایی که باید در طول هر دهه از زندگی خود انجام دهید را مشاهده می‌کنید.

بهترین سرمایه گذاری‌‌ برای 30 سالگی

اگر در 30 سالگی هستید احتمالا قبل از اینکه بازنشسته شوید، 30 سال یا بیشتر از بازارهای سرمایه گذاری‌‌ سود می‌برید. کاهش موقت قیمت سهام به شما لطمه زیادی نخواهد زد، زیرا سالیان زیادی برای جبران خسارات پیش رو دارید. بنابراین، اگر شخصیت شما می‌تواند بی‌ثباتی قیمت سهام را کنترل کند، اکنون زمان سرمایه گذاری‌‌ تهاجمی است.

در محل کارتان روی (k)401 یا (b)403 سرمایه گذاری کنید

اکثر کارکنان از کمک‌های تکمیلی کارفرمایان خود برای هرگونه سرمایه گذاری‌‌ در این حساب لذت می‌برند. این کمک‌ها پولی مجانی هستند! سعی کنید 10 تا 15 درصد از حقوق خود را بدهید تا به خودتان برای داشتن آینده مالی امن کمک کنید.

در Roth IRA سرمایه گذاری‌‌ کنید

اگر(k) 401 ندارید یا می‌خواهید برای بازنشستگی پول اضافی بدهید، Roth IRA معاف از مالیات را بررسی کنید. اگر دستورالعمل‌های درآمدی خاصی را مد نظر دارید، می‌توانید بدون در نظر کرفتن مالیات تا 5500 دلار سرمایه گذاری کنید.

مزیت Roth این است که پول باعث افزایش مالیات معوق می‌شود و برخلاف(k) 401، زمانی که پول را در بازنشستگی برداشت می‌کنید، مالیاتی بدهکار نخواهید بود.

در بیشتر صندوق‌های سهام، با مقداری اوراق قرضه سرمایه گذاری‌‌ کنید

در دراز مدت، سرمایه گذاری‌‌‌های سهام بر سرمایه گذاری‌‌‌های اوراق قرضه و پول نقد پیروز شده است. از سال 1928 تا 2016، شاخص S&P500 سالانه به میانگین 9/53 درصد سود رسانده است، اوراق قرضه خزانه‌داری 10 ساله 4/91 درصد در سال سود داده و لایحه خزانه‌داری 3 ماهه (وکالت‌نامه نقدی) 3/42درصد بازده داشته است.

با وجود این‌که اوراق قرضه پایدارتر هستند، ولی اگر قصد دارید پول خود را در طولانی مدت چند برابر کنید، سهام را از دست ندهید.

بنابراین، اگر فردی نسبتا ریسک‌پذیر هستید، باید 70 تا 85 درصد دارایی خود را در صندوق‌های سهام و باقیمانده را در سرمایه گذاری‌‌‌های اوراق قرضه و نقدی سرمایه گذاری‌‌ کنید. یا اگر می‌خواهید مسیر آسان را انتخاب کنید، یک صندوق سرمایه گذاری‌‌ مشترک با تاریخ معین را انتخاب کنید که در این‌صورت خواهید دید انجام چنین کاری دارایی‌های شما را هنگامی که جوانتر هستید بیشتر می‌کند و زمانی که به بازنشستگی نزدیک می‌شوید، بطور خودکار محافظه‌کارتر می‌شوید.

در املاک و مستغلات سرمایه گذاری‌‌ کنید

اگر فکر می‌کنید حداقل تا 5 سال به سرمایه خود نیاز ندارید می‌توانید در بخش خانه و املاک سرمایه گذاری‌‌ کنید. یا سرمایه گذاری‌‌ در زمینه اجاره دادن اموال و صندوق REIT را در نظر بگیرید. با توجه به نرخ بهره پایین حال حاضر، اگر در یکی از بازارهای معاملات املاک و مستغلات مهم بسیار گران قیمت مانند بازار نیویورک در سان فرانسیسکو نیستید، خرید املاک و مستغلات می‌تواند حس شخصی و مالی خوبی به همراه داشته باشد.

روی خودتان سرمایه گذاری‌‌ کنید

30 سالگی زمان خوبی برای به‌دست آوردن موقعیت اجتماعی پیشرفته یا افزایش مهارت‌های کاری شماست. اگر بتوانید درآمد خود را در 30 سالگی‌ افزایش دهید، دهه‌ها فرصت خواهید داشت تا درآمدهای خود را ترکیب کرده و افزایش دهید.

بهترین سرمایه گذاری‌‌‌ها برای 40 سالگی

اگر برای پس‌انداز و سرمایه گذاری‌‌ دیر دست به کار شده‌اید، اکنون زمان آن است که سخت تلاش کرده ومعاملات لازم را انجام دهید. البته، هیچکس نمی‌خواهد در آینده، در زیرزمین خانه بچه‌هایش زندگی کند.

در محل کار خود روی (k) 401 یا (b)403 سرمایه گذاری‌‌ کنید

باید پس‌انداز و سرمایه گذاری‌‌ خود را کاملا تقویت کرده تا برای بازنشستگی آماده شوید. اگر هنوز در طرح بازنشستگی کارفرمای خود پس‌انداز نکرده‌اید، از همین حالا شروع کنید. اگر در(k) 401 سرمایه گذاری‌‌ کرده‌اید، تلاش کنید حداکثر 18,000 دلار در سال سرمایه گذاری‌‌ کنید.

اگر در سن 40 سالگی شروع کنید و حداکثر به هدف 18,000 دلار در سال برسید، با بازده سالیانه 6 درصد، تا سن 67 سالگی، به پس‌اندازی میلیون دلاری دست خواهید یافت. وقتی تورم و طول عمر طولانی‌تر را در نظر بگیرید، می‌بینید که ممکن است این مقدار برای بازنشستگی شما کافی نباشد اما یک میلیون دلار نقطه شروع بسیار خوبی است.

تخصیص دارایی‌

در مقایسه با 30 سالگی، تخصیص دارایی در 40 سالگی بیشتر به اوراق قرضه و سرمایه گذاری‌‌‌های ثابت متمایل می‌شود. البته نسبت سرمایه گذاری‌‌‌های سهام به سرمایه گذاری‌‌‌های اوراق قرضه بسته به درجه ریسک‌پذیری شما متفاوت است. سرمایه‌گذار محافظه‌کار و مخالف ریسک ممکن است با 60 درصد سهام و 40 درصد تخصیص سهام اوراق قرضه راحت باشد.

سرمایه‌گذار تهاجمی‌تر در 40 سالگی خود ممکن است با تخصیص سهام 70 تا 80 درصد موافق باشد. فقط به یاد داشته باشید، هرچه دارایی‌های سهام بیشتری داشته باشید، مجموعه اوراق بهادار سرمایه گذاری‌‌‌ شما بی‌ثبات‌تر خواهد بود.

اطمینان حاصل کنید که صندوق‌های سهام بین‌المللی متنوع و REIT‌ها را بطور وسیعی در سبد سرمایه گذاری‌‌ خود منظور کرده باشید. و پایبند ماندن به صندوق‌های سرمایه گذاری‌‌ مبتنی بر شاخص کم، هزینه‌های سرمایه گذاری‌‌ شما را تحت کنترل نگه خواهد داشت.

بهترین سرمایه گذاری‌‌ برای 50 سالگی

اکنون وقت آن است که اهداف آینده خود را بررسی کرده و شیوه زندگی آینده مورد نظر خود را جستجو کنید. درآمد فعلی، درآمد تخمینی و وضعیت مالیاتی خود را بررسی کنید. نتایج تجزیه و تحلیل شما بهترین سرمایه گذاری‌‌ در 50 سالگی‌تان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اگر دنبال بازنشستگی هستید، پس همچنان آنچه را ادامه دهید که در دهه‌های پیش آغاز کرده بودید. همانطور که کم‌کم به تاریخ بازنشستگی خود نزدیک می‌شوید، تمایل دارید دوباره ریسک از دست دادن صندوق سهام خود را بالا ببرید و تخصیص اوراق قرضه و پول نقد را افزایش دهید. این درصدهای مشخص اینطور تعیین می‌شوند که چقدر و چه زمانی پیش‌بینی می‌کنید به سرمایه گذاری‌‌‌های خود دست بزنید. اگر پیش‌بینی می‌کنید که در سن 67 سالگی بازنشسته می‌شوید و تامین اجتماعی و سایر منابع درآمد را دریافت می‌کنید، ممکن است استفاده از سرمایه گذاری‌‌‌های خود را به تاخیر بیاندازید. در این صورت می‌توانید در زمینه سرمایه گذاری‌‌ خود در 50 سالگی کمی تهاجمی‌تر باشید. در غیر‌اینصورت، 60 درصد سرمایه‌گذاری سهام و 50 درصد اوراق قرضه برای بسیاری از سرمایه گذاران ترکیب مناسبی است.

جریان‌های درامدی اضافی خود را برنامه‌ریزی کنید

ایجاد جریان‌های درآمدی سرمایه گذاری‌‌ را بررسی کنید. با خرید سهام و صندوق‌های اوراق قرضه مقداری از سرمایه گذاری‌‌‌های‌خود را به سود سهام بالاتر تغییر دهید. REIT‌های با پرداخت‌های سود سهام بیشتر را نیز در نظر بگیرید. به این ترتیب، می‌توانید مجموعه اوراق قرضه خود را طوری تنظیم کنید که از برخی مخارج در دوران بازنشستگی خود خلاص شوید.

در نهایت، نحوه سرمایه گذاری‌‌ در هر دهه، با پیشرفتی تعیین می‌شود که در زمینه اهداف مالی خود کسب می‌کنید. هرچه زودتر شروع به پس‌انداز و سرمایه گذاری‌‌ کنید تا وضع مالی فردای خود را تضمین کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.