چگونگی تبدیل آلتکوین ها به دلار امریکا و دیگر ارزهای فیات

ساده‌ترین راه برای تبدیل آلتکوین‌ ها  به دلار امریکا و ارزهای فیات دیگر یک صرافی آنلاین است که از تبدیلات تحت فیات پشتیبانی کند، برای این کار ابتدا باید یک صرافی مناسب برای تبدیل ارزهای دیجیتال به پول نقد پیدا کنید، سپس یک ارز رمزنگاری‌ شده هماهنگ با ارز فیات مورد نظرخود شناسایی کرده و سپس آلتکوین‌های خود را به یکی از ارزهای رمزنگاری‌ شده اصلی تبدیل کنید که قابلیت تبدیل به فیات را دارند و در نهایت شما موفق خواهید شد، آلتکوین مورد نظر خود را به ارز فیات تبدیل کنید.

0 160

ساده‌ترین راه برای تبدیل آلتکوین ها (altcoin) به دلار امریکا و ارزهای فیات (Fiat) دیگر صرافی آنلاین است که از تبدیلات تحت فیات پشتیبانی کند، در ضمن انجام یک معامله‌ی واسطه‌ای نیز الزامیست چرا که بر خلاف بیت‌کوین، آلتکوین‌ها به راحتی قابل تبدیل به دیگر ارزهای فیات نیستند.

بنابراین تعداد محدودی ازتوکن ها قابلیت تبدیل به ارزهای فیات را دارند. علاوه بر این فقط داشتن تعداد زیادی ارز دیجیتال به شما اجازه این تبدیل را می‌دهد و همچنین نیاز تبدیل به کوین مناسب و حرکت از طریق مبادلات متعدد، فرایند نقد کردن را گیج‌کننده می‌سازد.

از طریق روش‌های ساده زیر می‌توانید با امنیت کامل پول خود را نقد کنید و مستقیما وجه نقد را در یک حساب بانکی سپرده‌گذاری کنید.

قدم اول: انتخاب یک صرافی مناسب برای تبدیل فیات

اولین کاری که باید انجام دهید پیدا کردن یک صرافی است که با واحد پولی دلخواه شما هماهنگی داشته باشد. دلار امریکا (USD)، یورو (EUR) و پوند (GBP) سه واحد پولی رایج ارزهای فیات هستند که قابلیت تبدیل را دارند.

کوین‌بیس(Coinbase) و جی‌داکسGDAX  دو صرافی رایج هستند که مردم با آن‌ها پول خود را نقد می‌کنند چرا که از سه واحد ارزی متداول پشتیبانی می‌کنند. عده ای نیز از جمینی (gemini) و کراکن (kraken) برای رسیدن به پول خود کمک می‌گیرند.

هنگام تصمیم‌گیری درباره‌ی انتخاب روش تبدیل و نقد کردن پول خود این دو نکته را نظر داشته باشید:

1)در دسترس بودن واحد ارزی هماهنگ با کوین خود

2)در نظر گرفتن تمام کارمزدهای مربوط به معاملات

قدم دوم: شناسایی یک ارز دیجیتال هماهنگ با ارز فیات مورد نظرخود

به محض اینکه روش تبدیل خود را انتخاب کردید بازار را برای  پیدا کردن یک ارز رمز که قابل تبدیل به فیات مورد نظر شما باشد بررسی کنید. برای مثال هماهنگی و جفت شدن برای جی‌داکس (GDAX) مشابه جدول زیر است:

تبدیل آلتکوین به دلار
تبدیل آلتکوین به دلار

در این مثال شما می‌توانید بیت‌کوین  (Bitcoin)یا لایت‌کوین (Litecoin) را به دلار امریکا یا یورو و یا پوند تبدیل کنید.

قدم سوم: انتخاب یک کوین برای تبادل

بعد از شناسایی گزینه‌های هماهنگ و جفت مناسب، زمان انتخاب آن صرافی است که کمترین کارمزد را برای نقدکردن دارد. برای مثال اکثر مردم ترجیح میدهند که به جای بیت‌کوین با اتریوم  (Ethereum)مبادله کنند، به دلیل اینکه هر انتقال در شبکه بیت‌کوین کارمزد قابل توجهی دارد و شما می‌خواهید که هزینه‌های کلی تبادلات را تا جایی‌که می‌توانید کمتر کنید چرا که داشتن پول بیشتر لذت‌بخش است.

قدم چهارم: آلتکوین های خود را مبادله کنید

بعد از شناسایی مقرون به صرفه ترین جفت مبادلاتی، می‌توانید ادامه بدهید و آلتکوین‌های خود را با ارز رمز مبادله کنید. برای مثال، اگرمی‌خواهید 10000 گولم (Golem:GNT) را نقد کنید باید آن‌ها را با بیت‌کوین و اتریوم معامله کنید که به احتمال زیاد این کار در بازاری که در حال حاضر آلتکوین شمارا نگه می‌دارد، انجام خواهد شد.

قدم پنجم: تبدیل به یک واحد ارزی

بعد از باز کردن یک حساب برای مبادله سازگار با فیات مورد نظر خود، کلید عمومی (public key) ارائه شده را پیدا کنید، از این کلید عمومی برای ارسال کوین‌های مبادله قبلی به مبادله‌ی ارزی فیات استفاده کنید. (در اینجا آموزش چگونگی تبدیل یک کوین به واحدی دیگر آموزش داده شده است)

قدم ششم: فروش و نقد کردن کوین‌هایتان

در مبادلات فیات به سمت سکه و جفت دلخواه خود حرکت کنید.

تبدیل آلتکوین به دلار
تبدیل آلتکوین به دلار

گزینه‌ی  فروش را در این جفت شدن انتخاب کنید و مقدار و قیمت مورد نظر خود را وارد کنید سپس سفارش خود را ثبت کنید.

تبدیل آلتکوین به دلار
تبدیل آلتکوین به دلار

وقتی که بازار به شما اجازه خرید سکه هایتان را می‌دهد وجه نقد به سرعت در حساب ارز فیات شما و در دسترستان قرار می‌گیرد پس شما به اسانی می‌توانید وجه خود را به حساب شخصیتان واریز کنید.

اکنون که پولتان نقد شده است وجه شما باید در قسمت تبادلاتی فیات در دسترس باشد.

نظرات نهایی

از مقدارمخارج خود که از کارمزدهای شبکه و کارمزد صرافی‌ها در طول این فرایند حاصل شده است، آگاه باشید، می‌توانید از تصویر زیر جهت برنامه‌ریزی ارزان‌ترین مسیر برای تبدیل آلتکوین‌های خود به ارزهای فیات کمک بگیرید:

تبدیل آلتکوین به دلار
تبدیل آلتکوین به دلار

همچنین سرمایه گذارن باید از بدهی مالیاتی که حاصل از تبادل ارزی است نیز اطلاع داشته باشند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.