چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده

انتخاب کیف‌پول برای ارز رمزها بسیار مهم است و اگر به درستی انجام نشود، امنیت سرمایه شما به خطر خواهد افتاد. در این مقاله با نحوه انتخاب کیف‌پول مناسب، انواع کیف‌پول‌ها و جنبه‌های خوب و بدشان آشنا خواهید شد. پس از خواندن این مطلب می‌توانید با دید بازتری کیف‌پول مورد‌نظرتان را انتخاب کنید.

0 1,274

آیا می‌خواهید درگیر رمزارزها شوید اما نمی‌دانید کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده چیست و یا بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده کدام است؟ این مقاله شما را با مزایا و معایب سرویس‌های کیف‌پول‌های مختلف، سرویس‌های اپلیکیشنی، سخت‌افزاری و وب‌سایتی، و چگونگی کارکرد آن‌ها آشنا می‌کند.

کیف‌پول‌های ارز رمز بخش مهمی از شبکه‌های ارزهای رمزنگاری شده هستند؛ برنامه‌ای که تمام “کلید”های ارز رمزهای شما را (که بعدا درباره‌ی آن‌ها صحبت خواهد شد) ذخیره می‌کند. امن نگه‌ داشتن این کلیدها بسیار مهم است! این کیف‌پول‌ها تا حدودی شبیه به دستگاه‌های خودکار فروش خوراکی (vending machine) در یک مکان عمومی هستند، هر کسی می‌تواند پول به داخل ماشین اجناس بیاندازد اما تنها آن‌هایی که کلید آن را دارند، قادر به خارج کردن پول از دستگاه هستند.

انتخاب کیف‌پول رمزنگاری‌ شده‌ مناسب همان تفاوت بین تجربه‌ی یک سرمایه‌گذاری امن در ارز رمزنگاری‌ شده‌ و یک تجربه‌ی بد در آن است که ممکن است باعث از دست دادن تمام کوین‌هایتان شود. برای امن نگه داشتن ارز رمزتان باید بهترین کیف‌پول موجود را داشته باشید.

انواع مختلف و زیادی از سرویس‌های کیف‌پول موجود است. پس از مطالعه این مقاله، قادر خواهید بود که سرویس کیف‌پول متناسب با نیازهای شخصی خود را انتخاب کنید.

اول از همه، باید با مفهوم یک کیف‌پول آشنا شویم!

فهرست مطالب:

 • بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده: کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده چیست؟
 • بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری‌ شده: اهمیت محافظت از کریپتو
  • بیایید یک مثال ببینیم – با کُدی (Cody) آشنا شوید
 • بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده: کیف‌پول‌های ارز رمزنگاری ‌شده – یک پروفایل
  • کیف‌پول‌های موبایل
   •  مای‌سلیوم (Mycelium)
   • کریپتوناتور (Cryptonator)
   •  کوپِی (Copay)
  •  کیف پول های تحت وب
  • کیف‌پول‌های کاغذی
  •  کیف‌پول‌های نرم‌افزاری
  • کیف‌پول‌های سخت‌افزاری
 • کیف‌پول ترزور (Trezor)
 • بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده: نتیجه و پیشنهادات

بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده: کیف‌پول ارز رمزنگاری‌شده چیست؟

کیف‌پول یک برنامه است که کلیدهایی را نگه می‌دارد که شما از آن‌ها برای فرستادن و دریافت کردن توکن‌های مختلف بلاکچین‌ها استفاده می‌کنید. در حقیقت کیف‌پول، کلیدهای “خصوصی” و “عمومی” شما را ذخیره می‌کند؛ همان روش امنی که از طریق آن کیف‌پول‌ها با دفترکل (Ledger) بلاکچینی ارز رمز ارزها ارتباط برقرار می‌کنند.

کیف‌پول همچنین به شما اجازه می‌دهد که نگاهی به باقی‌مانده حساب ارز رمزهای خود بیاندازید. رابط کاربری و ظاهر نرم‌افزار به کاربران کمک می‌کند که از سرمایه‌ی ارز رمزی خود آگاه باشند (اینکه چه مقدار پول در ارزهای رمزنگاری ‌شده‌ مختلف مثل اتریوم، ‌بیت‌کوین یا ریپل دارند).

طریقه‌ی کارکرد بلاکچین این است که دفترکل‌ها در تمام نودهای شبکه‌ی بلاکچین به‌روزرسانی شوند. این به آن معناست که تمامی دفتر کل‌های مستقل از یکدیگر، در آن واحد به‌روزرسانی می‌شوند، در نتیجه کیف‌پول از خود ارز رمز نگه‌داری نمی‌کند، بلکه فقط گزارشی از معاملات آن را نگه‌داری می‌کند.

نکته: دفتر کل کلمه‌ی دیگری برای دیتابیس است. کلمه‌ی دفتر کل در دنیای کریپتو بسیار رایج‌تر از دیتابیس است، بنابراین اغلب این کلمه را می‌شنوید!
و همچنین: نود (node) نامیست که برای کامپیوترهای انفرادی استفاده می‌کنیم که بلاکچین را راه‌اندازی و حفظ می‌کنند.

کیف‌پول ارز رمزنگاری‌ شده‌ به شیوه‌ای متفاوت از یک حساب پی‌پال (Pay Pal)، سرمایه‌ها را ذخیره می‌کند. این موضوع تفاوت اصلی بین کیف‌پول‌های ارز رمزنگاری‌ شده و دیگر حساب‌های آنلاین پول است.

بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری‌ شده: اهمیت محافظت از ارز رمزها

سرمایه‌گذاری در کریپتو آسان نیست. شما باید یک کیف‌پول داشته باشید و سپس پول را در یک صرافی برای خرید ارز رمزهای مختلف سپرده‌گذاری کنید. ما حتی قصد نداریم درباره‌ی انتقالات بین بانک‌ها صحبت کنیم. بخش‌های موثر بسیار زیادی وجود دارند و هنگامی که این بخش‌ها همانطور که باید، کار کنند، سرمایه‌گذاری در کریپتو آسان خواهد بود اما اگر یک بخش از کار کردن بایستد، تمامی بخش‌ها متوقف می‌شوند.

در دنیای ارزهای رمزنگاری ‌شده، تلفن همراه، هارد دیسک یا منابع ذخیره‌ی قابل انتقال شما تبدیل به منابع بانکی شما می‌شوند. این چیزیست که باعث غیرمتمرکز بودن آن شده است. با از میان برداشتن واسطه (بانک‌ها و دولت‌ها)، کریپتو مردم را توانمندتر ساخته اما همه‌ی این‌ها در معرض ریسک قرار دارند.

کریپتو با توانمندتر ساختن شما در زمینه اطمینان از امن بودن ارز رمزنگاری‌شده‌‌تان، تمام مسئولیت را بر عهده‌ی خودتان می‌گذارد.

با  Cody آشنا شوید

برای اینکه متوجه شوید که کیف‌پول‌های ارز رمزها چقدر می‌توانند ناامن باشند، شما را با کُدی (Cody) آشنا ‌می‌کنیم. کدی یک نویسنده، سرمایه‌گذار و منتقد همیشگی کریپتو و بلاکچین است. او در عرض 15 دقیقه، 8000 دلار از دست داد.

ماجرای این فرد باعث می‌شود همه بفهمند که چرا امنیت کیف‌پول کریپتو مهم است:

کدی یک پیام در ساعت 11:31 شب دریافت کرد. سرویس‌دهنده‌ی تلفن همراه، به او پیام داد که تماسی از طرف سرویس مشتری دارد و یک روش پرداختی جدید افزوده شده است. این مسئله کدی را غافلگیر کرد، زیرا کدی با کمپانی تلفن همراه تماس نگرفته بود.

او بسیار نگران شد و تلاش کرد با کمپانی تلفن همراهش تماس بگیرد، اما هیچ جوابی دریافت نکرد. بلافاصله فهمید که تلفن همراهش دچار حملات سایبری شده است. او مشاهده کرد که به حساب‌های ایمیل و جی‌میلش دسترسی پیدا کرده‌اند و کیف‌پول کریپتوی او هک شده است. همچنین مشاهده کرد که اتریوم، لایت‌کوین و بیت‌کوین در حال ارسال از کیف‌پول او به آدرس کیف‌پول هکر هستند. بیش از 8000 دلار در عرض 15 دقیقه از دست رفته است”. قطعا شما نمی‌خواهید که این اتفاق برای شما نیز تکرار شود.

اما این اتفاق به همین سرعت و هر روز اتفاق میافتد، بنابراین شما باید بدانید که چگونه از خودتان محافظت کنید و کریپتوی خود را امن نگه دارید.

داشتن یک مکان بسیار امن برای ذخیره‌ی ارز رمزنگاری ‌شده‌ شما مهم است. در هنگام امن ساختن سرمایه‌های دیجیتال، کیف‌پول کریپتو دوست شماست. در بخش بعدی، درباره‌ی مزایا و معایب کیف‌پول‌های مختلف موجود بحث خواهد شد.

بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده

آیا می‌خواهید ارز رمزنگاری‌ شده را در یک تلفن هوشمند، یک کامپیوتر یا به صورت آفلاین ذخیره کنید؟ راه‌های متفاوت بسیاری وجود دارند که می‌توانید از طریق آن‌ها صاحب یک کیف‌پول شوید. این بخش، توضیحی مختصر درباره‌ی فناوری‌ کیف‌پول‌های مختلف موجود و مزایا و معایب استفاده از آن‌ها ارائه خواهد داد.

کیف‌پول‌های موبایل

کیف‌پول‌های اپلیکیشنی به شکل غیرقابل‌باوری محبوب هستند. بهترین کیف‌پول کریپتوی موجود برای اندروید یا اپل کدام است؟ سه اپلیکیشن کیف‌پول که بالاترین رتبه را دارند، مای‌سلیوم (Mycelium)، کریپتوناتور (Cryptonator) و کوپِی (Copay) هستند. به منظور بررسی این اپلیکیشن‌ها، نگاهی به مزایا و معایب آن‌ها و نحوه عملکردشان می‌اندازیم.

Mycelium

مای‌سلیوم یک اپلیکیشن کیف‌پول بیت‌کوین برای موبایل است که استفاده از آن واقعا آسان است. این اپلیکیشن دارای تاریخچه‌ای قوی در صنعت ارز رمزنگاری ‌شده و بیت‌کوین می‌باشد. از آنجایی که این اپلیکیشن در سال 2008 راه‌اندازی شد، عضوی اولیه در عرصه‌ی کیف‌پول‌های کریپتو محسوب می‌شود و این امر باعث شده که این اپلیکیشن یکی از بهترین کیف‌پول‌های موجود باشد.

چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده
چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده

مای‌سلیوم سرویس کیف‌پول خود را از طریق اپلیکیشنی برای کاربران گوشی‌های هوشمند ارائه می‌کند. این برنامه دارای رابط کاربری بسیار ساده‌ای برای چیدمان برنامه است. در این برنامه به راحتی می‌توانید از صفحات متعدد برای انجام کار‌های مختلفی مانند فرستادن و دریافت کردن بیت‌کوین و حفظ امنیت و تنظیمات استفاده کنید.

مای‌سلیوم ارائه‌دهنده‌ی امنیت کیف‌پولی  (HD  (HD wallet security است. امنیت HD روشی هوشمند برای محافظت از آدرس بیت‌کوین و کلیدهای خصوصیست و این کار را از طریق ارائه‌ی سیستم امنیت کیف‌پول بیت‌کوینی چندمنظوره انجام می‌دهد. مزیت بزرگ دیگر مای‌سلیوم متن باز بودن آن است.

در حقیقت، این اپلیکیشن از لایسنس (Microsoft Reference Source License) استفاده می‌کند که از پوشش محدودتری برای قوانین اساسی این فناوری برخوردار است و به امن نگه داشتن این فناوری کمک می‌کند.

بزرگ‌ترین عیب مای‌سلیوم سرویس مشتری بد و کارمزدهای معاملاتی آن است. سیستم پشتیبانی از مشتری محدودی دارد و کارمزدهای معاملات آن متغیر است؛ مای‌سلیوم برای هزینه‌های معاملات بیت‌کوین در بعضی پرداخت‌ها کارمزدهایی بالاتر از حد متوسط بازار درخواست می‌کند.

Cryptonator

کریپتوناتور (Cryptonator) یک اپلیکیشن کیف‌پول بسیار امن و آسان است. این برنامه اجازه‌ی پرداخت سریع و مستقیم ارز رمزنگاری ‌شده را می‌دهد و میان رمز ارزهای مختلف، از دش و مونرو گرفته تا بیت‌کوین را پشتیبانی می‌کند. محبوبیت کریپتوناتور به دلیل ویژگی حساب چند ارزی آن است. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد که بیت‌کوین و دیگر کوین‌های معروف (که در حال حاضر 19 کوین هستند) را از طریق تلفن همراه خود ذخیره، ارسال و دریافت کنید.

چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده
چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده

امنیت کریپتوناتور بسیار بالاست – به این معنا که می‌توانید به این اپلیکیشن اعتماد کنید. این برنامه از نوعی فناوری امنیتی استفاده می‌کند که هم‌سطح با امنیت بانکی است و از سیستم‌های امنیتی پیشرفته‌ای استفاده می‌کند. کریپتوناتور با بهره‌گیری از پروتکل‌های اتصال به وب HTTPS که مورد پذیرش گوگل هستند، از فناوری اتصال به وب Encrypted SLL استفاده می‌کند و در کنار آن نیز از تایید هویت دو مرحله‌ای و فناوری قابل اعتماد IP برای کمک به ارائه‌ی بالاترین سطح امنیت برای اپلیکیشن‌ها بهره می‌برد.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای کریپتوناتور، کارمزد پایین آن برای ارسال بیت‌کوین است (حدود 0.00010000 بیت‌کوین). این کارمزد از کارمزد دیگر ارائه‌دهندگان کیف‌پول کریپتو پایین‌تر بوده و کریپتوناتور را به یکی از بهترین سرویس‌های موجود کیف‌پول تبدیل کرده است.

کریپتوناتور سابقه‌ی بدی در زمینه‌ی سرویس مشتری دارد و این عیب بزرگی‌ست. افراد اغلب باید مدت زمان زیادی را برای انتقال پول صبر ‌کنند و هنگامی که به سرویس مشتری وصل شوند، این مسئله دردسرساز می‌شود.

Copay

کوپی (Copay) توسط بیت‌پی (Bitpay) توسعه یافته و این مسئله باعث محبوبیت باورنکردنی آن شده است. این برنامه کیف‌پولی‌ست که دارای راحتی مطلق است،‌ یعنی استفاده از آن بسیار آسان است! چیدمان این برنامه، طریقه‌ی کارکرد آن و نحوه استفاده کاربر از آن بسیار ساده است.

چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده
چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده

بزرگ‌ترین مزیت اپلیکیشن کوپِی بیت‌پی این است که از امنیت بسیار بالا و تنظیمات حریم شخصی قوی برخوردار است و شما می‌توانید به این اپلیکیشن اعتماد کنید. این برنامه از به‌روزترین فناوری چند امضائی HD بیت‌پی استفاده می‌کند. این برنامه همچنین طوری طراحی شده که قابلیت به اشتراک‌گذاری دارد. این چیزی‌ست که این برنامه را به بهترین کیف‌پول کریپتوی موجود تبدیل کرده است و شما به راحتی می‌توانید آن را مانند یک حساب بررسی مشترک، با دوستان و خانواده‌ی خود به اشتراک بگذارید.

با داشتن فناوری HD که بیت‌پی از آن استفاده می‌کند، شما می‌توانید در صورت بروز هر گونه مشکل کیف‌پول خود را به حالت اول برگردانید. این نوع کیف‌پول در مقایسه با انواع دیگر کیف‌پول برای کاربران اپل گزینه بهتری است و همچنین بهترین کیف‌پول کریپتوی موجود برای کاربران اندروید است.

تنها عیب این کیف‌پول مربوط به سرویس مشتری آن است. این مشکل مربوط به تمام ارائه‌دهندگان برنامه‌های تحت وب و اپلیکیشن‌هاست که بسیاری از آن‌ها کمپانی‌های بسیار کوچک با صدها هزار کاربر هستند.

به طور کلی، کیف‌پول‌های مخصوص موبایل می‌توانند بسیار کاربردی باشند. مشکلاتی مربوط به امنیت وجود دارد اما کیف‌پول‌هایی که از فناوری‌های HD و 2FA استفاده می‌کنند، بسیار امن هستند. این کیف‌پول‌ها از سیستم امنیت صدا استفاده کرده و سیستم پشتیبانی قابل قبولی را ارائه می‌دهند. بزرگ‌ترین مشکل به سرویس مشتری مربوط می‌شود، تمامی مثال‌های بالا سرویس‌های مشتری واقعا بدی دارند.

کیف‌پول‌های موبایل به طور قطع برای استفاده‌ی متداوم بسیار کاربردی هستند اما آیا بهترین نوع کیف‌پول ارز رمزنگاری‌شده‌اند؟ پیش از تصمیم‌گیری در این مورد باید باقی کیف‌پول‌ها را بررسی کنیم.

کیف‌پول‌های تحت وب

مشکل بزرگ کیف‌پول‌های تحت وب این است که امنیت کامل ندارند و شما نمی‌توانید به کلیدهای خصوصی خودتان دسترسی پیدا کنید. این کیف‌پول‌ها در بهترین حالت روشی موقتی برای انتقال ارز از جایی به جای دیگرند.

کوین‌بیس (Coinbase) یک صرافی مشهور آنلاین است که در آن شما می‌توانید ارز رمزنگاری ‌شده را با فیات (دلار آمریکا، یورو و…) خرید و فروش کنید. هنگامی که کریپتوی خود را در کوین ‌بیس می‌خرید، این کریپتو در کیف‌پول تحت وب کوین ‌بیس ذخیره می‌‌شود. جنبه‌ی منفی کیف‌پول‌های تحت وب این است که خیلی بیشتر از کیف‌پول‌های نرم‌افزاری در معرض ریسک قرار دارند؛ اگر سرور کوین ‌بیس هک شود،‌ ممکن است تمام ارز رمزهای خود را از دست بدهید.

در دوسال گذشته دو پایگاه مهم کریپتویی، کوین‌چک (Coincheck) و Mt Gox هک شدند. در این هک‌ها ارزهای رمزنگاری ‌شده‌ای به ارزش صدها میلیون دلار از دست رفتند. افراد کریپتوی خود را از دست دادند و در یک مورد نیز کمپانی مت‌جاکس ورشکسته شد.

مردم خیلی راحت صرافی‌ها را با کیف‌پول اشتباه می‌گیرند، همچنین ارائه‌دهندگان کیف‌پول‌های امن را با ارائه‌دهندگان کیف‌پول‌های ناامن اشتباه می‌گیرند. از پایگاه‌های کیف‌پول‌ آنلاین بپرهیزید.  این کیف‌پول‌ها ممکن است هک شوند و بسیاری از آن‌ها کلید خصوصی ارائه نمی‌کنند، به این معنا که این پایگاه‌ها واقعا سرویسی از نوع کیف‌پول نیستند. بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری‌شده باید امن‌ترین نیز باشد!

واضح‌تر بگوییم: هیچگاه توصیه نمی‌شود که ارز رمز خود را در یک صرافی قرار دهید!

کیف‌پول‌های کاغذی

کیف‌پول‌ کاغذی یکی از امن‌ترین راه‌ها برای امنیت بخشیدن به رمز ارز شماست. این کیف‌پول‌ها راهی آفلاین برای نگه‌داری ارز دیجیتال هستند. به بیان ساده‌تر، این راه در واقع همان چاپ کردن کیو آر کد (QR code) است که کلیدهای عمومی و خصوصی شما را نمایش می‌دهند. این شبکه‌ی امن آفلاین به این معناست که شما کنترل کامل بر سرمایه‌های ارز رمزنگاری ‌شده‌ی خود دارید. این کیف‌پول یکی از بهترین انواع کیف‌پول‌ها است!

با این حال، کیف‌پول‌های کاغذی برای همه مناسب نیستند. اگر شما به صورت روزانه یا هفتگی معامله می‌کنید،‌ داشتن کیف‌پول کاغذی و مدیریت آن بسیار دشوار خواهد بود زیرا در این صورت احتیاج خواهید داشت که از کیو آر کدهای زیادی استفاده کنید.

کیف‌پول کاغذی مناسب‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاری بلند مدت است. اگر می‌خواهید ارز رمز زیادی را برای مدت طولانی بخرید، استفاده از کیف‌پول‌های کاغذی خیال شما را راحت خواهد کرد.

سرویس‌هایی همچون BitcoinPaperWallet.com به کاربران این امکان را می‌دهند که به عنوان بهترین راه حل برای ذخیره‌ی آفلاین بیت‌کوین، کیف‌پول کاغذی بیت‌کوین را چاپ کنند. شما می‌توانید یک کیف‌پول کاغذی آفلاین را با قابلیت دسترسی تمام کیو آر کدها خریداری کنید که امکان دستکاری آن وجود ندارد. سرویس‌هایی از این دست می‌توانند امنیت سرمایه‌گذاری طولانی مدت در بیت‌کوین را تضمین کنند.

دقت کنید که کیف‌پول‌های کاغذی را باید در جایی امن نگه‌‌داری کرد. هر نوع آسیبی که از طریق آب، محیط یا آتش ممکن است موجب از دست رفتن کامل کریپتوی شما شود. این چیزیست که درباره‌ی تمام کیف‌پو‌ل‌های دزدیده شده یا از دست رفته صدق می‌کند.

مسئولیت‌پذیری و مراقبت از کدهایتان مسئله مهمی است. ما توصیه می‌کنیم که اگر امکانش هست، یک کپی از کیف‌پول کاغذی خود نزد یکی از اعضای قابل اعتماد خانواده نگه دارید. در این صورت، اگر کلید خصوصی اصلیتان گم شود یا آسیب ببیند، یک نسخه‌ی کپی از آن دارید.

کیف‌پول‌های نرم‌افزاری

کیف‌پول‌های نرم‌افزاری کریپتو شبیه به کیف‌پول‌های تحت وب هستند، زیرا بر روی کامپیوتر نصب شده و کامپیوتر همه‌ی افراد به اینترنت متصل است. این به این معناست که این کیف‌پول‌ها، کیف‌پول‌های گرم (hot wallets) هستند؛ ‌پس یعنی ممکن است به دلیل دسترسی به اینترنت از راه دور هک شوند. اما اگر شما با حجم پایین معامله می‌کنید، کیف‌پول نرم‌افزاری دسکتاپ کریپتو می‌تواند بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری‌ شده برای شما باشد!

محبوب‌ترین کیف‌پول بیت‌کوین دسکتاپ، الکتروم (Electrum) است. دانلود این کیف‌پول برای سیستم‌های عامل ویندوز (Windows)، مک او اس (Mac OS) و لینوکس (Linux) در دسترس است. این کیف‌پول، محبوب‌ترین کیف‌پول نرم‌افزاری دسکتاپ و تخصصی‌ترین کیف‌پول نیز هست. اگر شما عضو جدیدی از بیت‌کوین و کریپتو هستید، این نرم‌افزار ممکن است انتخاب درستی برای شما نباشد.

چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده
چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده

بزرگ‌ترین مزیت کیف‌پول‌های نرم‌افزاری مثل الکتروم، تنظیمات تطبیقی کارمزد آن است. هنگامی که شبکه‌ی بیت‌کوین شلوغ شود، کارمزدها در حین انتظار برای تایید معامله بالا می‌روند. الکتروم به کاربران اجازه می‌دهد کارمزد معامله را تغییر دهند تا به بالا بردن سرعت معامله کمک کنند.

آسان‌ترین کیف‌پول نرم‌افزاری برای استفاده، اکسودوس (Exodus) است. این کیف‌پول که به زیبایی طراحی شده، تبادل میان کوین‌هایی مختلفی مانند بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین، دوج‌کوین و دش را پشتیبانی می‌کند. این کیف‌پول به شما اجازه می‌دهد که کلیدهای خود را مدیریت کنید، سرمایه‌گذاری شما را در قالب چارت‌های قابل فهم ارائه می‌کند و کاملا تطبیق‌پذیر است و شما می‌توانید آن را آنگونه که می‌خواهید تغییر دهید.

چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده
چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده

کیف‌پول‌های نرم‌افزاری دسکتاپ برای همه مناسب نیستند. اگر مقادیر زیادی ارز رمز را نگه‌داری می‌کنید، بهتر است از یک نوع کیف‌پول امن‌تر مثل کیف‌پول کاغذی یا کیف‌پول سخت‌افزاری استفاده کنید. کیف‌پول نرم‌افزاری دسکتاپ از کیف‌پول‌های تحت وب بهتر است اما بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری‌ شده‌ موجود نیست.

کیف‌پول‌های سخت‌افزاری

کیف‌پول‌ سخت‌افزاری، یکی از امن‌ترین راه‌ها برای ذخیره‌ی سرمایه‌های ارز رمزنگاری ‌شده است. این کیف‌پول‌ها به عنوان ذخیره‌سازی سرد (cold storage) شناخته شده‌اند؛ به این معنا که آفلاین هستند و از کیف‌پول‌های گرم (مانند کیف‌پول‌های نرم‌افزاری یا کیف‌پول‌های تحت وب) امن‌ترند. بنابراین، این کیف‌پول بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری شده برای انتخاب است.

کیف‌پول‌های سخت‌افزاری با کیف‌پول‌های کاغذی از این جهت فرق می‌کنند که ارائه‌دهنده‌ی امنیت درون سیستمی بالایی می‌باشند. کیف‌پول سخت‌افزاری، که ظاهری شبیه به یک فلش USB دارد، دارای امنیت پیشرفته‌ای است. این به این معناست که افراد بدون رمز صحیح نمی‌توانند به دستگاه دسترسی پیدا کنند. چنین چیزی شدیدا به بهبود امنیت کمک می‌کند.

با این حال، به یاد داشته باشید که کیف‌پول‌های سخت‌افزاری ممکن است با شکست مواجه شوند. اگر این کیف‌پول را از دست بدهید، ارز رمزنگاری ‌شده را از دست داده‌اید. علاوه بر این، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری تبدیل به یک هدف شده‌اند.

با افزایش محبوبیت ارزهای رمزنگاری‌ شده، در سال گذشته، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری هدف دزد‌ها قرار گرفته و از خانه‌های افراد دزدیده شدند.

عیب دیگر این کیف‌پول هزینه‌ی آن است. کارمزدهای کیف‌پول‌های اپلیکیشنی،‌ تحت وب و کاغذی بسیار کمتر از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری است. در ازای این کامزدهای بالا، یک کیف‌پول دیجیتال با امنیت بالا خریداری می‌کنید. این کیف‌پول یک فلش USB با امنیت و حافظه‌ی عالی‌ست. این هزینه‌ها از 85 تا بیش از 99 دلار هستند و حتی بعضا به 2000 دلار نیز می‌رسند!

اگر قصد دارید که ارزهای رمزنگاری‌ شده را به طور منظم معامله کنید و کیف‌پول کریپتوی آفلاین (ذخایر سرد) را ترجیح می‌دهید، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری انتخاب خوبی برای شما هستند. به یاد داشته باشید که این کار مانند این است که صاحب یک صندوق سرمایه‌گذاری امن باشید. شما باید کد دسترسی خود را به خاطر داشته باشید زیرا اگر آن را فراموش کنید، هیچکس دیگری نمی‌تواند در یافتن آن به شما کمک کند.

کیف‌پول Trezor

محبوب‌ترین کیف‌پول سخت‌افزاری، ترزور (Trezor) است. این کیف‌پول یک کیف‌پول بیت‌کوین ضد گلوله و بسیار امن است. ترزور سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و مکس را پشتیبانی می‌کند و دارای یکی از بهترین اپلیکیشن‌های کیف‌پول اندروید برای سرمایه‌گذاری کریپتو در ذخایر سرد می‌باشد.

چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده
چگونگی انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده

کیف‌پول سخت‌افزاری ترزور دارای تایید هویت دو مرحله‌ای کامل و اپلیکیشن مدیریت پسورد می‌باشد و با توکن‌های ERC20 سازگار است. این کیف‌پول همچنین حمایت از ارز رمزنگاری ‌شده را برای دسته‌ای از کوین‌های مختلف کریپتو، شامل دش، بیت‌کوین و اتر، ارائه می‌کند.

استفاده از آن آسان است: مبدل USB را به برق وصل می‌کنید. از طریق کامپیوتر وصل می‌شوید و با استفاده از نرم‌افزار مدیریتی که وجود دارد آن را مجددا راه‌اندازی می‌کنید. به این صورت، کنترل کامل، امنیت کامل و آسایش خاطر خواهید داشت. اندازه‌ی آن نیز بسیار کوچک است و در کف دست شما جا می‌شود. مدل‌های دیگر مثل کیپ‌کِی  (KeepKey)و لِجِر (Ledger) نیز کیف‌پول سخت‌افزاری را با یک امنیت درون سیستمی عالی ارائه می‌کنند.

بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری‌شده: نتیجه و پیشنهادات

این راهنما سعی بر این داشته که تمامی کیف‌پول‌های مختلف موجود برای سرمایه‌گذاران ارزهای رمزنگاری‌ شده را در یک جا جمع کند. هر سرمایه‌گذار، معامله‌کننده و کاربر کریپتو به یک کیف‌پول احتیاج خواهد داشت، بنابراین انتخاب بهترین کیف‌پول ارز رمزنگاری ‌شده بستگی به شما دارد.

ما با کیف‌پول‌های اپلیکیشنی مانند مای‌سلیوم، کیف‌پول‌های آنلاین مانند کوین‌بیس، کیف‌پول‌های نرم‌افزاری مانند الکتروم، کیف‌پول‌های کاغذی مانند BitcoinPaperWallet.com و در نهایت کیف‌پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور آشنا شدیم.

متوجه شدیم که کیف‌پول‌های گرم صد در صد امن نبوده و تنها برای معاملات کوچک مناسب هستند. کیف‌پول نرم‌افزاری دسکتاپ و کیف‌پول‌های تحت وب/اپلیکیشنی نمونه‌هایی از کیف‌پول‌ گرم هستند. برای معاملات بزرگ‌تر به “کیف‌پول‌های سرد” احتیاج دارید.

این کیف‌پول‌ها برای نگه داشتن  ارزهای رمزنگاری‌شده به مدت طولانی مناسب‌ترند. کیف‌پول‌های کاغذی و کیف‌پول‌های سخت‌افزاری نمونه‌هایی از کیف‌پول سرد هستند. با این حال، این کیف‌پول‌ها برای همه نوع سرمایه‌گذاری کریپتو مناسب نیستند.

برای سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت کریپتو که بر اساس HODL می‌باشند، کیف‌پول‌های کاغذی پیشنهاد می‌شود. با این حال، برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و منظم، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری مثل ترزور و لجر را پیشنهاد می‌کنیم. مقایسه‌ی کیف‌پول‌های ترزور و لجر (محبوب‌ترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری) را می‌توانید در مقاله مقایسه ترزور با لجر بخوانید.

ما دریافتیم که ذخیره‌ی سرد و آفلاین سرمایه‌گذاری‌های کریپتو به معنی امنیت بیشتر برای شماست؛ درست مانند نگه‌داشتن بیت‌کوین‌هایتان در یک صندوق می‌ماند. تنها کسی که کدهای دسترسی را می‌داند شمایید و این چیزیست که آن را امن و بی‌خطر می‌کند!

شما تنها فرد مسئول برای امنیت ارز رمزنگاری ‌شده‌ی خود هستید. ارز رمزها ، تحت نظارت دولت نیستند. بنابراین، پیش از انتخاب بهترین کیف‌پول باید بسیار تحقیق کنید. هیچ‌گونه قانون دولتی وجود ندارد، بنابراین اگر ارزهای خود را از دست بدهید، هیچکس نیست که به شما کمک کند. استفاده از کیف‌پول‌های کاغذی و سخت‌افزاری به بهبود مالکیت ارزهای رمزنگاری‌ شده کمک می‌کند و کریپتوی شما امن و بی‌خطر باقی‌ می‌ماند.

کیف‌پول‌های سخت‌افزاری بهترین نوع کیف‌پول کریپتو هستند، البته کیف‌پول‌های کاغذی نیز خیلی از آن‌‌ها عقب‌تر نیستند!

پیش از آنکه قربانی شده و کیف‌پولتان مانند کُدی براون (Cody Brown) هک شود، حتما درباره‌ی امنیت کیف‌پولتان فکر می‌کنید! نمی‌خواهید که ارز رمزنگاری‌ شده‌ی شما که با دستان خود آن‌ را به دست آورده‌اید، دزدیده شود، مگر نه؟ مسئولیت‌پذیر باشید، از سرویس‌های کیف‌پول خوب استفاده کنید و کریپتوهای خود را امن نگه دارید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.