چگونه EOS را استخراج کنیم؟

شما می‌توانید EOS خود را از طریق تنظیم کردن ماینر خود روی استخر اتریوم مورد نظرتان استخراج کنید. فقط کافی است وقتی که ETH (اتر) به دست آوردید، با استفاده از یکپارچگی شبکه‌ی توزیع توکن رایج، آن را به EOS تبدیل کنید. شما می‌توانید این تبدیل را در سایت https://eos.io انجام دهید. در این مقاله نحوه انجام این عمل آورده شده است و می‌توانید با استخراج اتر و تبدیل آن، Eos کسب کنید.

2 5,533

چرا اتریوم را استخراج کنیم و آن را به EOS تبدیل کنیم؟

دو دلیل اصلی برای اینکه چرا نمی‌توان EOS را مستقیماً استخراج کرد وجود دارد. اولاً، یک توکن ERC-20 قابل ماین کردن نیست. ثانیاً، بلاک چین EOS، برخلاف بلاک چین های بیت کوین و اتریوم که از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کنند، از الگوریتم اجماع اثبات سهام محول‌شده(DPoS) استفاده می‌کند که قابلیت استخراج در آن وجود ندارد.

مزیّت این سیستم اجماع این است که هزینه‌های مرتبط با تهیه‌کردن سخت افزار استخراج را ندارد. به علاوه، برخلاف PoW، انرژی بالایی مصرف نمی‌کند و لذا یک جایگزین سازگار با محیط زیست است.

تفاوت بین مدل مرسوم اثبات سهام و اثبات سهام محول‌شده این است که دومی از یک سیستمِ شامل رای دادن برای برگزیدن نماینده‌های شبکه‌ها استفاده می‌کند و وظیفه‌ی ایمن نگاه‌داشتن شبکه را به آن‌ها می‌سپارد.

در پلتفرم EOS، تنها ۲۱ جایگاه (slot) برای چنین نماینده‌هایی وجود خواهد داشت که برای ایجاد بلاک‌های جدید ظرف هر سه ثانیه، نقش استخراج‌کنندگان شبکه را به عهده می‌گیرند. این گفته به این معنی است که تنها افراد بسیار معدودی میتوانند فرصت استخراج، به معنای واقعی کلمه را به دست آورند.

چرا به یک استخر استخراج بپیوندیم؟

بنابر آنچه که گفته شد، استخراج اتریوم یک راه عالی برای به دست آوردن EOS است؛ هرچند که شما می‌توانید اتر را به صورت مستقیم نیز استخراج کنید. پیوستن به یک استخر استخراج یک راه عالی برای تضمین یک سرمایه گذاری سودبخش استخراج است.

دلیل مطلب ذکر شده این است که اغلب افراد، تنها از تعداد معدودی از ریگ‌ها (rigs) استفاده می‌کنند. متأسفانه، با توجه به دشواری حال حاضر استخراج در شبکه، امکان استخراج با استفاده از ریگ‌های معدود برای گرفتن حتی یک بلاک، بسیار نامحتمل است.

استخرهای استخراج نرخ هش (hashrate) همه‌ی استخراج‌کنندگان درون استخر را جمع می‌کنند و در قالب یک گروه، شانس پیداکردن بلاکها را افزایش می‌دهند. این گفته به این معنی است که اگر شما حتی یک بار هم نتوانید یک بلاک به دست آورید، همچنان، یک دستمزد هم ارز از مخزن دریافت خواهید کرد که می‌توانید آن را به EOS تبدیل کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. مسعود

  ماینینگ بیت کوین چیست؟
  ماینینگ شبکه ای چیست؟

  1. مدیر سایت

   دوست عزیز لطفا مقاله زیر را مطالعه بفرمایید
   استخراج بیتکوین