چگونه 0xBitcoin استخراج کنیم: آموزش جامع برای مبتدیان

زیرو ایکس بیت کوین (0xBitcoin) یک توکن منحصر به فرد ERC20 است. توکن‌های ERC20 آن‌هایی هستند که در سطح بالای شبکه‌ی اتریوم (Ethereum) پردازش می‌شوند و در داخل یک کیف پول سازگار با اتریوم ERC20 ذخیره می‌شوند. در ادامه Zach Hildreth نکات مهم استخراج و نحوه استخراج 0xBitcoin را آموزش می‌دهد.

0 228

0xBitcoin نوعی از توکن است که الگوریتم عرضه و استخراج مشابهی با بیت کوین دارد و همچنین یکی از معدود توکن‌های ERC20 است که از پروتکل « اثبات کار » (Proof of Work) استفاده می‌کند. به طور خلاصه، 0xBitcoin یک توکن با شکل و شمایل بیت کوین است که با قراردادهای هوشمند اتریوم عمل می‌کند، چرا که بر روی شبکه‌ اتریوم پردازش می‌شود.

حالا که جزئیات 0xBitcoin را می‌دانیم، بیایید سراغ استخراج 0xBTC برویم.

چند نکته‌ کلی درمورد استخراج

قبل از آن که این آموزش را آغاز کنیم، دو ترفند برای حداکثر استفاده از تجربه‌ استخراج شما داریم. اول اینکه مطمئن شوید که از آخرین درایورهای مرتبط با پردازنده‌ی گرافیکی (GPU) خود بهره می‌برید. در وهله‌ی دوم، بسیاری از نرم‌افزارهای استخراج توسط آنتی‌ویروس‌ها به عنوان ویروس شناسایی می‌شوند. به همین خاطر، اگر شما می‌خواهید بر روی سیستم معمولی یا کامپیوتر گیمینگ خود که آنتی‌ویروس بر روی آن نصب شده، استخراج انجام دهید، بهتر است نرم‌افزار استخراج را در لیست استثناهای آنتی‌ویروس (Exclusions) قرار دهید. کاری که من علاقه‌مند به انجام آن هستم این است که یک پوشه ایجاد می‌کنم و سپس تمام زیر پوشه‌های نرم‌افزار استخراج خودم را در داخل آن قرار می‌دهم. بعد از این کار، پوشه‌ اولیه را از بررسی آنتی‌ویروس مستثنی می‌کنم و این کار تمام نرم‌افزار استخراج را از بررسی آنتی‌ویروس دور نگه می‌دارد.

mining application

استخرهای استخراج (Mining Pool)

اولین چیزی که لازم داریم، یک « استخر استخراج » است. شما می‌توانید به تنهایی استخراج کنید، اما پرداخت‌ها در این حالت بسته به قدرت ریگ استخراج (Mining rig) ممکن است ماه‌ها به طول بیانجامد و از طرفی استخرهای استخراج معمولاً هزینه‌ی بسیار اندکی (۱ درصد یا کمتر) را از شما مطالبه می‌کنند. استفاده از یک استخر به شما اجازه می‌دهد که پرداخت‌هایی با ثبات، به دفعات متوالی در یک روز، دریافت کنید. برای این آموزش ما از وبسایت http://mike.rs:3000/ استفاده می‌کنیم که هزینه‌ی شارژ آن ۵% است.

mining pool

حالا که یک استخر داریم، بیایید استخراج را شروع کنیم!

استخراج با پردازنده‌ گرافیکی انویدیا (NVIDIA)

به منظور استخراج با پردازنده‌ی گرافیکی، برنامه‌های متعددی برای کارت گرافیک‌های Nvidia وجود دارد اما بهترین برنامه‌ای که من پیدا کردم، COSMIC V3 است. هزینه‌ توسعه‌دهنده (Dev fee) برای این استخراج‌کننده بسته به نسخه‌ای که دانلود می‌کنید، می‌تواند ۲%، ۱.۵% و یا ۱% باشد. این نرم‌افزار استخراج با ویندوز و انویدیا سازگاری دارد.

شما می‌تواند صفحه‌ی رسمی و لینک دانلود نسخه‌ی مورد نظر خود را در https://bitbucket.org/LieutenantTofu/cosmicv3/downloads/ پیدا کنید. بعد از دانلود، کارکردن با نرم‌افزار بسیار ساده است.

ابتدا بر روی فایل exe دو بار کلیک می‌کنید و سپس باید مجموعه‌ای از دستورات مورد نیاز استخراج‌کننده برای استخراج را وارد نمایید.

این لیستی از تمامی دستورات قابل استفاده است:

mining

ابتدا بایستی دستور زیر را وارد کنیم:

account select your_eth_address

این دستور از یک آدرس eth موجود استفاده خواهد کرد. یا اگر می‌خواهید یک آدرس eth جدید بسازید، دستور زیر را وارد کنید:

account new

اگر دستور “account new” را به کار بردید، حتماً دستور “account list” را هم برای مشاهده‌ی کلید خصوصی و عمومی تایپ کنید.

حالا دستور “pool select http://mike.rs:8586” را تایپ نمایید. بعد از آن “pool mine cuda” را وارد کنید.

cmd

فلش قرمز سرعت کلی را مشخص می‌کند و فلش آبی پردازنده‌های گرافیکی شناسایی‌شده را نشان می‌دهد.

استخراج با پردازنده‌ گرافیکی AMD

برای استخراج با پردازنده‌ گرافیکی AMD هم برنامه‌های بسیاری وجود دارد، اما بهترین برنامه‌ای که من پیدا کردم، MVis-tokenminer است. این نرم‌افزار استخراج با سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و همچنین AMD و Nvidia سازگار است. هزینه‌ی توسعه‌دهنده (Dev fee) برای این نرم‌افزار استخراج ۱% است. هر چند این نرم‌افزار سازگار با ویندوز و لینوکس است، اما تنها فایل‌های باینری از پیش کامپایل‌شده‌ آن برای ویندوز در دسترس است.

شما می‌توانید صفحه‌ی رسمی و لینک دانلود نرم‌افزار را در آدرس http://github.com/mining-visualizer/MVis-tokenminer/releases پیدا کنید. بعد از دانلود، کارکردن با آن بسیار راحت است.

ابتدا فایل tokenminer.ini را باز کنید. “Host=” را به “Host=http://mike.rs” تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که RPCPort بر روی “RPCPort=8586” تنظیم شده است. اکانت اتریوم خود را در جایی که “MinerAcct=0x” نوشته شده، اضافه کنید.

حالا یک بچ‌فایل (Batch file) جدید (یا یک اسکریپت فایل (Script file) اگر از لینوکس استفاده می‌کنید) در داخل پوشه‌ای که نرم‌افزار در آن قرار گرفته بسازید و متن زیر را داخل بچ‌فایل کپی کنید:

tokenminer.exe –G –P –opencl-platform 0

دو بار بر روی بچ‌فایل کلیک کنید تا نرم‌افزار استخراج اجرا شود. حالا شما باید با چیزی مشابه این تصویر روبه‌رو شوید:

cmd

فلش قرمز نشان‌دهنده‌ پردازنده‌های گرافیکی سیستم شما است که برای استخراج مورد استفاده قرار خواهند گرفت. فلش آبی سرعت کل، سرعت هر پردازنده‌ گرافیکی، دمای هر پردازنده‌ی گرافیکی و سرعت پروانه‌ی هر پردازنده‌ گرافیکی را نشان می‌دهد.

اگر مشکلی وجود داشته باشد، ممکن است به این دلیل باشد که حافظه‌ی مجازی کافی نداشته باشید. شما احتمالاً به ۱۶ گیگابایت حافظه‌ی مجازی نیاز دارید (برای پردازنده‌های گرافیکی وِگا (Vega) حتی بیشتر از این لازم است به عنوان مثال ۱۶ گیگابایت به ازای هر پردازنده‌ گرافیکی). برای تغییر این تنظیمات به آدرس زیر بروید:

Control Panel -> System and Security -> System

سپس بر روی Advanced system settings در قسمت چپ کلیک کنید. از آنجا، بر روی settings در داخل تب advanced کلیک نمایید. حالا بر روی change کلیک کنید و سپس در پنجره‌ی سوم تیک کنار گزینه‌ی automatically manage را برداشته و custom size را انتخاب کنید. حالا سایز (برحسب مگابایت) را برای هر دو قسمت خالی وارد نمایید. سپس دکمه‌ی set را فشار داده و بعد از آن بر روی دکمه‌ی OK کلیک کنید.

mining

عیب‌یابی عمومی

یکی از مواردی که باید کنترل شود، سهام‌های کهنه (stale) یا ردشده (rejected) است. اگر سهام‌های کهنه‌ی زیادی دیدید، بهتر است یک سرور را امتحان کنید که به شما نزدیک‌تر است. اگر سهام‌های ردشده‌ی زیادی را دیدید، در صورت امکان شدت استخراج‌کننده را پایین بیاورید.

چه مقدار 0xBTC در هر روز بدست خواهم آورد؟

برای فهمیدن این موضوع، می‌توانید به آدرس https://0x1d00ffff.github.io/0xBTC-Stats/?page=min-ingcalculator&# رفته و از محاسبه‌گر آن استفاده کنید. این محاسبه‌گر یک تخمین تقریبی در اختیار شما می‌گذارد؛ به همین خاطر شما ممکن است مقداری کمتر یا بیشتر از آنچه محاسبه‌گر مشخص کرده را در واقعیت بدست آورید.

mining 0x

بسیاری از مقادیر پیش از این به درستی وارد شده‌اند و شما تنها لازم است تا مقادیر اندکی را ویرایش کنید.

نرخ هَش (Hash Rate): سرعت کلی خود برای تمامی کامپیوترهای استخراج‌کننده را در اینجا وارد کنید. این همان مقدار «سرعت کل» در نرم‌افزار استخراج است. اطمینان حاصل کنید که تمامی کامپیوترهایی که به منظور استخراج xBitcoin0 مورد استفاده قرار گرفته‌اند را در محاسبه‌ی خود لحاظ کردید.

هزینه‌ استخر (Pool Fee): مقدار هزینه‌ی استخر (Pool Fee) به علاوه‌ی هزینه‌ی توسعه‌دهنده (Dev Fee) برای نرم‌افزار استخراج را در اینجا وارد کنید. به عنوان نمونه شما ممکن است ۵ + ۱ = ۶ را وارد کنید.

حالا دکمه‌ی Use Current Diff را فشار دهید.

به سرعت می‌توانیم مشاهده کنیم که چه تعداد سکه در چهارچوب‌های زمانی مختلف به دست خواهیم آورد. در ذهن داشته باشید که شما باید همچنین پرداخت روزانه را با ارزش بازار مقایسه کنید. یک سکه در ارزش بازار پایین ممکن است واقعاً در یک روز سودآور باشد و یا در روزی دیگر نصف همان پرداختی را به شما بدهد.

این هم از این! شما حالا باید در حال استخراج xBitcoin0 باشید! فراموش نکنید که حتماً کلید عمومی خود را در بخش داشبورد استخر استخراج تایپ کنید تا بتوانید آمار و اطلاعات خود را دنبال کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.