چگونه هنگام انجام یک کار عادی با کامپیوتر  IOTA استخراج کنیم

برای به دست آوردن آیوتا یکی از راه‌های ممکن استفاده از سرویسی به نام Coinhive است که در ازای استخراج مونرو به کاربر آیوتا می‌پردازد؛ در این مطلب به بیان این موضوع پرداخته شده است که چگونه در حین انجام یک کار معمولی با کامپیوتر، از قدرت پردازشی اضافه کامپیوتر خود برای استخراج آیوتا استفاده کنیم.

0 1,033

من و چند نفر از دوستانم در چند هفته‌ی گذشته در حال آزمایش وب‌سایتی بوده‌ایم که در آن مونرو استخراج می‌کنید و در عوض به شما IOTA خواهد داد. اگر می‌خواهید روش کار آن را بدانید بخش نظریه را بخوانید، اگر هم می‌خواهید روش استفاده از آن را بدانید قسمت آموزش را رد کنید.

رفع مسئولیت

  • ما سازنده‌ی این سایت نیستیم و هرچه می‌دانیم از این مطلب است.
  • این سایت همانند همه‌ی مسائل مربوط به IOTA، یک چیز آزمایشی است و ممکن است کار نکند و یا تغییر کند.

نظریه

IOTA مفهومی شگفت‌انگیز و یک ارز رمزنگاری‌ شده‌ی بدون نیاز به بلاک‌چین برای اینترنت اشیا است و در آن تراکنش‌ها کارمزد ندارد، یعنی ارسال ۱ IOTA هم امکان‌پذیر است. در حال حاضر ۱ IOTA برابر با ۱ میلیونم سنت است.

مونرو هم ارز دیگری است که البته مبتنی بر بلاک‌چین است. تفاوت اصلی آن این است که دارای حریم خصوصی، غیرقابل ردگیری و قابل تعویض است. نکته‌ی مهم این است که استخراج آن از الگوریتم کریپتونایت (Cryptonight) استفاده می‌کند که استخراج آن با کامپیوترهای معمولی را امکان‌پذیر ساخته است. این قطعه‌ی دیگر پازل ماست.

بنابرین مونرو بهترین سکه برای استخراج و IOTA هم بهترین سکه برای پرداخت‌های بسیار ریز است.

استخراج مونرو آنقدر ساده است که سرویسی به نام کوین‌هایو (Coinhive) دارد که امکان استخراج با CPU را تنها با باز کردن یک صفحه‌ی مرورگر فراهم می‌کند. جنبه‌ی منفی آن این است که در این عملیات ۳۰ درصد از نیروی پاور شما را می‌گیرد اما بسیار خوب کار می‌کند و اجرای آن آسان است. اگر به تنهایی دست به استخراج بزنید ماه‌ها طول می‌کشد تا به سود برسید. کوین‌هایو افراد زیادی را در یک استخر مجازی جمع می‌کند که امکان کسب درآمد را برای همه فراهم می‌کند و در نهایت سودهای به دست آمده را بین همه‌ی اعضا بسته به کمکی که کرده‌اند تقسیم می‌کند.

این سایت به شما کمک می‌کند مونرو استخراج کنید، سپس مدیر سایت محاسبات را انجام می‌دهد و معادل مونرویی که استخراج کرده‌اید به شما IOTA می‌دهد و کوین‌هایو هم پرداخت‌ها را انجام می‌دهد.

بنابرین شما در این سایت مونرو استخراج می‌کنید و در عوض IOTA دریافت می‌کنید.

آموزش

بسیار خب بیایید شروع کنیم. شما تنها به یک کامپیوتر و یک آدرس IOTA برای دریافت پاداش‌های خود نیاز دارید. من شما را در فرایندی ساده که برای دیگر افراد غیرفنی کمک‌کننده بوده است راهنمایی می‌کنم. بهترین کیف پول ‌های آیوتا را اینجا ببینید.

  1. اول به صفحه‌ی گیت‌هاب IOTA بروید و یک کیف پول دانلود کنید (اگر از مک استفاده می‌کنید آن کیف پولی را دانلود کنید که آخر آن .dmg است و اگر هم ویندوز دارید فایل .exe را دانلود کنید.
IOTA استخراج
IOTA استخراج
  1. کیف پول را روی سیستمتان نصب کنید و گره (نود) سبک را انتخاب کنید. وقتی آن را باز کنید از شما سید (رمزگذاری) می‌خواهد. سید یک خط از حروف و اعداد است که ثابت می‌کند شما صاحب این کیف پول و IOTAهای درون آن هستید. می‌توانید در این سایت سید درست کنید (آنقدر موستان را تکان دهید تا به ۱۰۰ درصد برسد و سپس متنی که به شما داده می‌شود را کپی کنید).
IOTA استخراج
IOTA استخراج

مثال seed ایجاد شده: RFUIRQDIURULJUGVYTGPLKPBFBWVCSXYIG9JJVQPGWZCQDUBZJLQGUNMNHEGLAOTOEWFHU9FRHIIX9ZKV

این متن را در جای امنی نگه‌ دارید چون کلید ورود به کیف پولتان است و هر کس که آن را بداند می‌تواند IOTAی شما را خرج کند.

  1. حالا که رمز خود را ایجاد کردید به کیف پولتان برگردید. این seed را بنویسید و یا در آن کپی کنید و کلید ورود (login) را بزنید. حالا باید مقدار موجودی حسابتان که همان ۰ است را بنویسد. حالا روی دکمه‌ی دریافت (Recieve) کلیک کنید و به شما آدرس کیف پولتان را نشان می‌دهد. مثال آدرس:

NYGZUMXJFPLSEURXYUAWGAD9GBKNQPA9RO9Z9ZGFROAOVPWZATOWOSMFSXUHNCQRQPAUNQGKCMPYCBWJXYWMRHIXTZ

بر روی دکمه‌ی Attach to tangle کلیک کنید تا شبکه موجودیت آن را شناسایی کند و آماده‌ی دریافت IOTA شوید.

IOTA استخراج
IOTA استخراج

برنامه بعد از آن مراحلی را طی میکند و سپس پیغام فعال شدن آدرس ظاهر می‌شود:

IOTA استخراج
IOTA استخراج

حالا آدرستان آماده است و می‌توانید از آن استفاده کنید. آن را کپی کنید!

  1. به سایت IOTA faucet بروید و آدرس کپی شده را طبق عکس بنویسید و دکمه‌ی Submit را بزنید. شاید بار اول برای استخراج از شما کسب اجازه کند. پس از اینکه آن را تایید کردید شروع به استخراج خواهید کرد:
IOTA استخراج
IOTA استخراج
  1. حالا بیایید ببینیم گزینه پرداخت کار می‌کند یا خیر. بر روی دکمه‌ی Withdraw کلیک کنید. سپس تایید می‌کند که در صف پرداخت هستید. جالب این است که می‌توانید این کار را هر وقت خواستید انجام بدهید و مهم نیست که چقدر IOTA جمع کرده‌اید و همزمان می‌توانید استخراج را ادامه دهید. تا زمانی که از یک آدرس استفاده می‌کنید حتی می‌توانید استخراج را متوقف کنید و دوباره شروع کنید.
  2. می‌توانید رسیدن IOTAها به کیف پولتان را بررسی کنید اما راه آسان‌تری هم وجود دارد. به این صفحه بروید و آدرستان را بنویسید. طبق تجربه‌ی ما چیزی مثل عکس زیر ظاهر می‌شود:
IOTA استخراج
IOTA استخراج

توجه داشته باشید که این تصویر آدرسی که استفاده کردیم را نشان می‌دهد و پیشتر یک تراکنش IOTA را انجام داده است. این همان یک باری است که tangle تراکنش را انجام داده است. وقتی اولین تراکنش faucet انجام شود، در اینجا نشان داده می‌شود و موجودی‌تان را مثل شکل زیر نشان می‌دهد:

IOTA استخراج
IOTA استخراج
  1. خب حالا پس از این راه‌اندازی نسبتا طولانی بیایید کار را آسان‌تر کنیم. دو عدد shortcut بر روی مرورگر یا دسکتاپتان ذخیره کنید، یکی https://mineiota.com/ و دیگری هم آدرس ما که شبیه این است:

https://thetangle.org/address/NYGZUMXJFPLSEURXYUAWGAD9GBKNQPA9RO9Z9ZGFROAOVPWZATOWOSMFSXUHNCQRQPAUNQGKCMPYCBWJX

به این طریق کافیست تنها دو چیز را باز کنید، اول مرورگر را باز کنید، آدرستان را از آنجا کپی کنید، آن را در سایت قرار دهید و شروع به استخراج کنید. این کار را هر روز تکرار کنید و در زمان کوتاهی هزاران IOTA خواهید داشت. حالا هم پرداخت خودکار در سایت فعال شده است و نیازی به درخواست برداشت نیست.

IOTA شاید همین فردا ناپدید شود و شاید هم اجرای آن هیچگاه موفقیت‌آمیز نباشد، اما من روزهایی را به یاد دارم که سایت‌های استخراج بیت‌کوین وجود داشتند که حالا می‌توانستید با آنان هزاران دلار پول داشته باشید. اگر IOTA پتانسیل خود را حفظ کند و موفق شود می‌تواند شانس بزرگی باشد.

هشدارهای گیج‌کننده‌:

شاید در برخی جاها دیده باشید که می‌گویند نباید آدرس‌های IOTA را دوباره استفاده کرد. خب اگر IOTA را به جای دیگری می‌فرستید درست است اما اگر IOTA دریافت می‌کنید می‌توانید چندین بار از آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید با کیف پولتان تراکنشی انجام دهید تنها بر روی گزینه‌ی ایجاد یک آدرس جدید کلیک کنید و از آن به بعد از آن استفاده کنید و از آدرس اولیه خود استفاده نکنید. نگران نباشید، دارایی‌هایتان روی همان کیف پول ظاهر خواهند شد چون همه‌ی آن آدرس‌ها توسط یک seed ایجاد می‌شوند، بنابرین از seedتان مراقبت کنید. هرگاه خواستید توکن ارسال کنید این کار را انجام دهید.

نکته‌ی حرفه‌ای:

می‌توانید سرعت انجام استخراج توسط استخراج‌کننده را در سایت تنظیم کنید. آن را طوری تنظیم کنید که کامپیوترتان دچار مشکل نشود و سرعت‌فن‌هایش خیلی بالا نروند.

IOTA استخراج
IOTA استخراج

موفق باشید! شما نه تنها IOTA به دست می‌آورید بلکه به هر دو شبکه هم کمک خواهید کرد.

اگر خطا یا اشکالی در این آموزش می‌بینید لطفا به ما اطلاع دهید تا آن را تصحیح کنیم چون این‌ها آموخته‌های تجربی ما هستند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.