چگونه می‌توان درآمد و ثروت ایجاد کرد

به منظور سرمایه‌گذاری نیاز است که به اندازه کافی درآمد کسب کرده باشید تا بتوانید هزینه‌های زندگی خود را تأمین و سپس تا انتهای هر ماه کمی از آن را پس‌انداز کنید. شما با درک موقعیت خود در طبقه‌بندی خانواده‌ها، می‌توانید درک بهتری از این موضوع داشته باشید که آیا عدم توانائی شما برای سرمایه‌گذاری ناشی از کمبود درآمد است یا اینکه شما برای امور مالی خود در مقایسه با اطرافیان کنترل و مدیریت ندارید.

0 118

درآمد، ثروت و طبقه‌بندی خانواده در ایالات متحده آمریکا

به منظور سرمایه گذاری نیاز است که به اندازه کافی درآمد کسب کرده باشید تا بتوانید هزینه‌‌های زندگی خود را تأمین و سپس تا انتهای هر ماه کمی از آن را پس‌‌انداز کنید. یکی از بزرگ‌ترین شکایت‌‌هایی که من از سرمایه‌گذاران جدید می‌‌شنوم این است که آنها واقعا قادر به کسب درآمد به منظور نیستند. این موضوع من را به فکر واداشت. آیا شما تا کنون فکر کرده‌‌اید که ثروت چیست؟ درباره درآمد خود و خانواده‌‌تان چه نظری دارید؟ امروز ما به دنبال مرور و بررسی تحقیق لئونارد بیگلی (Leonard Beeghley) و بررسی سطوح طبقه‌‌بندی در ایالات متحده هستیم. شما با درک موقعیت خود در این طبقه بندی، می‌توانید درک بهتری از این موضوع داشته باشید که آیا عدم توانائی شما برای سرمایه گذاری ناشی از کمبود در آمد است یا اینکه شما برای امور مالی خود در مقایسه با اطرافیان کنترل و مدیریت ندارید.

هدف از سرمایه گذاری

قبل از شروع صحبت در مورد طبقه‌‌بندی در ایالات متحده، ما باید درباره هدف سرمایه گذاری بحث کنیم. برای شرح این نکته: دو مرد با نام‌‌های گِرِگ و جان را تصور کنید، گِرِگ یک پزشک است و تقریباً ۳۰۰۰۰۰ دلار در سال به‌‌دست می‌آورد. او باید به طور منظم کار کند. کار او با استفاده از مهارت‌‌های نادری که توسط آموزش پزشکی بسیار گران‌‌قیمت و تمرین و تلاش به‌‌دست آمده انجام می‌‌شود. اگر او بمیرد یا به کما برود خانواده‌‌اش درآمد کم کسب خواهند کرد و یا حتی هیچ درآمدی نخواهند داشت چون او قادر به کار کردن نیست. از سوی دیگر جان دارای یک هتل خدمات محدود ۳۰۰۰.۰۰۰دلاری است که ۳۰۰.۰۰۰ دلار در سال برای او درآمد ایجاد می‌کند. او مجبور نیست که آن را مدیریت کند و یا به هر نحوی که شده در آن دخیل باشد، زیرا او برای تعیین نرخ، اموال کارکنان و حفظ استانداردهای مورد نیاز، با یک شرکت مدیریتی قرار داد بسته است.

اگر جان به طور ناگهانی فوت کند یا از پا بیفتد، املاک او همچنان به درآمدزایی ادامه خواهند داد و خانواده‌‌اش همچنان پول دریافت می‌کنند. این خانواده همچنین در برابر اموال خود برای خرید یک هتل دیگر یا گسترش و افزایش سود بیشتر، حق انتخاب دارند.

قدرت ترکیب در تعیین ثروت

بخش چالش برانگیز ماجرا ساختن دارایی‌‌ها به گونه‌‌ای است که آن‌ها به اندازه‌‌ای بزرگ شوند تا بتوانند به تنهایی درآمد قابل توجهی تولید کنند؛ اگر این کار آسان بود، همه قبلاً آن را انجام داده بودند.

به همین دلیل قدرت ترکیب بسیار مهم است. به دست آوردن یک مبلغ هنگفت در مدت کم، می‌‌تواند سخت و پرفشار باشد. اما شما قبلا یاد گرفته‌‌اید که ۱دلار را می‌توان در طول زمان به میزان قابل توجهی افزایش داد.

فرض کنید که ۱۰ درصد رشد در یک سرمایه گذاری ۱۰۰۰۰ دلاری در بیش از ۱۰، ۲۰، ۳۰ و ۴۰ سال به ترتیب به ۲۵،۹۳۷ دلار، ۶۷،۲۷۵ دلار، ۱۷۴،۴۹۴ دلار و ۴۵۲،۵۹۳ دلار تبدیل می‌‌شود. اگر شما به اندازه کافی هوشمند هستید تا سرمایه گذاری خود را در بیست سالگی انجام دهید و تا هفتاد سالگی نگه دارید، همان یک سهام به حدود ۱،۱۷۳،۹۱۰ دلار افزایش خواهد یافت. اگر شما بتوانید ۱۰،۰۰۰ دلار در سال صرفه جویی کنید، با ۱۰ درصد نرخ بازگشت زمانی که شما به هفتادمین سال عمر خود برسید، ۱۱،۶۳۹،۰۸۵ دلار خواهید داشت (که ممکن است سخت به نظر بیاید اما اگر بیشتر از ۵۰۰۰۰دلار درسال بدست آورید، ممکن است). این پول برای ایجاد درآمد بین ۴۰۰.۰۰۰ و ۶۰۰.۰۰۰ دلار درسال کافی است و نیازی به مدیریت هم ندارد، علاوه بر این می‌توانید برای فرزندان و نوه‌‌هایتان و یا مورد دیگری که دوست دارید، پول کنار بگذارید.

در هنگام محاسبه درآمد خانوار در ایالات متحده آمریکا، شامل چه کسانی است؟

درآمد خانوار بر اساس افرادی است که زیر یک سقف زندگی می‌کنند. اگر مجرد هستید، درآمد خانواده شما تنها درآمد شما را تشکیل خواهد داد. اگر شما ازدواج کرده‌‌اید و هم شما و هم همسرتان کار می‌کنید، درآمد خانوار شامل هر دو درآمد خواهد بود.

با این توضیح، بیایید به تحقیق لئونارد بیگلی روی درآمد خانوار در ایالات متحده آمریکا نگاهی بیاندازیم و بر اساس طبقه‌بندی، آن‌ را تجزیه و تحلیل کنیم. هنگامی که نمودار را بررسی کردید (ممکن است بخواهید برای ارجاع ساده و آسان در هنگام خواندن باقی مقاله آن را چاپ کنید) من قصد دارم که شما را به طبقات مختلف برده و توضیح دهم که برای ساخت ثروت خود باید چه کاری را انجام دهید.

طبقه بندی در ایالات متحده

شرح طبقه بندی
مولتی میلیونرهایی که درآمد آنها معمولا بیش از ۳۵۰.۰۰۰ دلار است، شامل افراد مشهور، مدیران و سیاستمداران قدرتمند است. تحصیلات معمولا در آیوی لیگ بوده فوق العاده پولدار، حدودا ۹درصد
خانوارهایی با ارزش خالص ۱میلیون دلار یا بیشترعمدتا به شکل برابری در خانه است. به طور کلی، دارای مدرک دانشگاهی هستند پولدار، حدودا ۵ درصد
کارکنان تحصیلکرده دانشگاه با درامد قابل ملاحظه متوسط به بالا هستند، مردی که ۵۷.۰۰۰ دلار درامد و زنی که ۴۰.۰۰۰دلار درآمد دارند، ممکن است معمولی باشند. طبقه متوسط ( اکثریت، حدودا ۴۶درصد)
کارگران لباس آبی و کسانی که شغلشان بسیار یکنواخت با امنیت اقتصادی پایین می‌‌باشد؛ مردی با ۴۰.۰۰۰دلار و زنی با ۲۶.۰۰۰دلار ممکن است عادی باشد.

تحصیلات دبیرستانی

طبقه کارگر (حدود۴۰-۴۵ درصد)
کسانی که زیر خط فقر زندگی می کنند و به عدم مشارکت در نیروی کار محدود شده‌‌اند؛ درآمد خانوار ۱۸.۰۰۰ دلار ممکن است عادی باشد.

برخی از آن ها تحصیلات دبیرستانی دارند

ضعیف (۱۲درصد)

 

با اندکی استثنا، تنها دو راه برای کسب درآمد و رشد ثروت وجود دارد. این دو راه شامل این موارد هستند:

  • زمان خود را به فروش برسانید: هرچقدر دارای مهارت‌‌های کمیاب‌تری باشید، ارزش بیشتری در جامعه دارید. نمی‌توان برای یک بازیکن NBA یا یک جراح مغز و اعصاب به آسانی جایگزین پیدا کرد. در حالیکه میلیون‌‌ها نفر قادر به بارگیری جعبه‌‌ها به یک کامیون هستند. به همین دلیل است که درآمدهای پیشین به نسبت اخیر، نرخ‌‌های پرداختی بالاتری دارند. انجام این قبیل کارها هیچ ارتباطی با ارزش ذاتی به عنوان یک فرد ندارد (مردم آمریکا به دنبال این هستند که درآمد و ثروت خود را شخصی دیگر برابر کنند، که تمایلی اشتباه بوده و با عرض پوزش، تفکری احمقانه است!)
  • فروش یک محصول یا خدمات: اگر شما صاحب حقوق مربوط به یک آهنگ یا یک ثبت اختراع، یا نوعی کیک، یا کد نرم ‌‌افزاری و یا املاک و مستقلات هستید، می‌‌توانید آن را به کسی که می‌‌خواهد از آن استفاده کند یا صاحب آن شود، اجاره دهید و یا بفروشید. در ازای آن شما پول دریافت می‌‌کنید. هرچقدر دارایی‌‌های شما نادر و کمیاب‌‌تر باشد، احتمال اینکه پول بیشتری عایدتان شود بیشتر است.

به جدول طبقه‌‌بندی در ایالات متحده نگاه کنید، به سرعت مشخص می‌‌شود آنهایی که ساکن طبقه‌‌ بالا بودند، یا مهارت‌‌های خاصی دارند که به آنها اجازه می‌‌دهد درآمدهای سالانه‌‌ بسیار بالاتری کسب کنند یا دارایی‌‌های خاصی دارند که سبب سرازیر شدن پول به سمت آنها شود.

در مقطعی، اعضای باهوش بیشتری از طبقه‌‌ فوق ثروتمند (مثل طبقه‌‌ی کاپیتالیست) یاد می‌‌گیرند تا از هر دو طبقه‌‌بندی، درآمد کسب کنند. به عنوان مثال جک ولش (Jack Welch) نه تنها از روزهای مدیریتش در جنرال الکتریک (General Electric) صدها میلیون دلار در پس‌‌انداز سهام خود دارد، بلکه اکنون می‌‌تواند کارمزدهای سخنرانی (speaking fees) و مشاوره‌‌ای (consulting fees) قابل توجهی را برای تخصص خود مدیریت کند. اغلب این دو مورد همراه با یکدیگر صورت می‌‌گیرند.

این موضوع برای شما به عنوان یک سرمایه‌‌گذار جدید چه مفهومی دارد؟

در این صورت شما ممکن است حیرت زده شوید، ” این‌‌ها چه ارتباطی به من دارند؟”.

پاسخ ساده است: اگر شما درآمد کافی برای سرمایه گذاری و یا ایجاد دارایی‌‌ ندارید، باید با در نظر گرفتن ارزش زمان خود، راه حل افزایش هر دوی اینها را دریابید (برای مثال: به دانشگاه بازگردید و یک پرستار شوید. بنابراین شما می‌‌توانید در هر ساعت درآمد بیشتری نسبت به یک مسئول پذیرش داشته باشید) یا دارایی‌های نقدی به دست آورید. کتابخانه‌‌های جهان با کتاب‌‌ها و مقالاتی درباره مردان و زنانی پر می‌‌شود که با در اختیار داشتن سرمایه چگونه دست یافتن به سود سهام، بهره و حق امتیاز را دریافته‌‌اند. آنها از شما بهتر نیستند!

من از برخی افراد می‌شونم که می‌گویند

گاهی اوقات از افرادی به دروغ می‌شنوم که توان خرید یک کارواش را دارند اما نیازی به درآمد زایی ندارند و ترجیح می‌دهند پولی که دارند را صرف بدهی‌های خود کنند.

من مردمی را می‌‌شناسم که خانه‌‌هایی را خریداری کرده‌‌ و آنها را با پول کم یا بدون هیچ پولی به مردم کم بضاعت اجاره داده‌‌اند و در واقع از این راه برای برقراری مساوات استفاده می‌‌کنند. همچنین، افرادی هستند که صاحب یک کسب و کارند که شرکت خود را به مردم می‌‌فروشند و  به شما این امکان را می‌‌دهند که از سود خود برای پرداخت بدهی استفاده کنید. اگر شما بتوانید ترس از طرد شدن یا شکست را از خود دور کرده و هر اقدامی را برای کاهش هرچه بیشتر خطر انجام دهید، شما شانس این را دارید که  استاندارد زندگی خود را بهبود ببخشید و به طبقات بالاتری از ثروت خانگی در ایالات متحده ارتقاء پیدا کنید.

برای آن دسته از کسانی که باور ندارند شما می‌‌توانید ۱۰۰.۰۰۰ دلار یا بیشتر در طول یک سال از منابع جدید به دست آورید، من این سوال را از شما می‌پرسم: در سال گذشته چند ساعت به کار کردن یا جستجو به دنبال فرصت‌‌هایی برای کسب درآمد اختصاص داده‌‌اید؟ اگر شما زمان خود را محاسبه کنید، من حدس می‌‌زنم خیلی کمتر از زمانی خواهد بود که شما صرف تماشای تلویزیون یا کار کردن در یک شغل تمام وقت کرده‌‌اید.

زندگی پر از فرصت است. هر زمانی که بتوانید مشکل کسی را حل کنید، می‌‌توانید بهای آن را بپردازید. تنها چیزی که بین موفقیت و ترازنامه شما ایستاده است، خود شما هستید. آنچه باید برای کسب درآمد انجام دهید را کشف کرده و از همین حالا شروع کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.