چگونه بیت کوین استخراج کنیم ؟

استخراج بیت کوین یک کار محاسباتی است، که به وسیله‌ی کامپیوترهای پر قدرت انجام می‌شود و انجام آن موجب تولید بیت کوین‌های جدید و بررسی صحت تراکنش‌های انجام شده در شبکه می‌شود. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که قصد دارید با استخراج بیت کوین کسب درآمد کنید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه نمایید تا با نحوه استخراج آن آشنا شوید.

0 518

چگونه بیت کوین استخراج کنیم ?

گام اول؛ خریداری سیستم‌های محاسباتی پیشرفته

هنگامی که بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ به وجود آمد، کارهای محاسباتی به منظور استخراج آن را می‌توانستند توسط CPU کامپیوترهای معمولی انجام دهند، اما با همه گیر شدن بیت کوین و استقبال از آن، هش‌های موجود در شبکه بیت کوین نیز پیچیده‌تر شد و از قدرت پردازش GPU و گرافیک‌های پیشرفته مخصوص بازی برای استخراج بیت کوین استفاده شد، اما مصرف بالای برق این گرافیک‌ها، باعث کاهش سود استخراج می‌شد، تا اینکه چیپ‌های ASIC مخصوص استخراج بیت کوین تولید شدند و با قدرت پردازشی خود که صد برابر بالاتر از دستگاه‌های قبلی بود، استخراج بیت کوین را متحول کردند.

بنابراین شما برای استخراج بیت کوین باید سخت افزاری را خریداری کنید، که داری ویژگی‌های زیر باشد:

 • قدرت پردازش بالایی داشته باشد: قدرت پردازشی که در استخراج ارزهای رمزنگاری شده مهم است، تعداد هشی (Hash) است که یک پردازنده می‌تواند در یک ثانیه آن‌ها را پردازش کند. هش یک کد رمزی است که برای استخراج باید آن را کشف کنید و واضح است که اگر دستگاه شما قدرت پردازش هش بالاتری داشته باشد، سریع‌تر می‌توانید به آن دست یابید.  قدرت پردازش دستگاه را با واحد هش بر ثانیه (h/s) نشان می‌دهند و معمولا پردازنده‌های ASIC  دارای قدرت پردازش چندین ترا هش بر ثانیه (Th/s) هستند.
 • مصرف برق پایینی داشته باشند: فرآیند استخراج فرآیند زمان‌بری است و ممکن است هزینه‌ی برق مصرفی شما، بسیار بیشتر از مقدار بیت کوین استخراجی شما باشد، پس باید دقت کنید که کم مصرف‌ترین دستگاه ممکن را خریداری نمایید.
 • سیستم‌های خنک کننده قوی داشته باشد: گرم شدن دستگاه‌های پردازنده نه تنها باعث افزایش مصرف برق آن‌ها می‌شود، بلکه باعث زودتر خراب شدن آن‌ها نیز می‌گردد، از آنجا که تجهیزات پیشرفته محاسباتی بسیار گران هستند، خراب شدن سریع آن‌ها می‌تواند باعث زیان شما شود.

چند شرکت مانند Avalon و Antminer سیستم‌های مناسبی را برای استخراج بیت کوین ارائه می‌دهند، که در صورت آنکه موفق به پیدا کردن سیستمی بهتر نشدید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

گام دوم؛ پیوستن به استخرهای استخراج

شما می‌توانید به تنهایی اقدام به استخراج بیت کوین کنید و یا به وسیله‌ی شراکت با یک تیم از استخراج‌گران سراسر جهان این‌کار را انجام دهید، به سایت‌هایی که عده‌ای از استخراج‌‌گران برای استخراج یک ارز رمزنگاری شده با یکدیگر همکاری می‌کنند و توافق می‌کنند که بیت کوین استخراج شده را با یکدیگر شریک شوند، استخر استخراج می‌گویند. فرآیند استخراج بیت کوین کاری طولانی است، پس شاید بهتر باشد با شراکت با دیگران آن را کوتاه کنید.

حدود ۲۴ استخر استخراج معتبر در جهان وجود دارد که می توانید سخت افزار خود را به آن ها متصل کرده و استخراج بیت کوین را آغاز کنید، در شکل زیر این می‌توانید نام و حجم استخراج این استخرها را مشاهده کنید.

چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟
استخراج ‌بیت کوین

۱۰ استخر برتر استخراج بیت کوین عبارتند از:

 1. Antpool
  مرکز این استخر در چین و متعلق به شرکت Bitmain است. برای استفاده از این استخر استخراج باید در سایت Bimain ثبت نام کنید.
  آدرس سایت: antpool.com
 2. top
  یک استخر استخراج خصوصی است و برای عموم قابل استفاده نیست.
  آدرس سایت: BTC.top
 3. com
  یک استخر استخراج عمومی است و رابط کاربری بسیار ساده ای دارد. مرکزهای این سایت در چند منطقه مختلف قراردارد.

آدرس سایت: BTC.com

 1. Bixin
  یکی دیگر از استخرهای استخراج چینی است. این استخر هم عمومی است.

آدرس سایت: Bixin.com

 1. BTCC
  سومین استخر استخراج بزرگ چین است.

آدرس سایت: BTCC.com

 1. F2pool
  چهارمین استخر استخراج بزرگ در چین است.

آدرس سایت: F2pool.com

 1. ViaBTC
  استخراج در این مرکز فقط برای کاربران چینی امکان پذیر است.

آدرس سایت: ViaBTC.com

 1. BW
  یکی دیگر از شرکت‌های استخراج واقع در چین است.

آدرس سایت: www.bw.com/pool

 1. Bitclub
  این مرکز، یک استخر استخراج بزرگ است اما اطلاعات زیادی از آن در دسترس نیست. پیشنهاد می‌شود از این مرکز استفاده نکنید.

آدرس سایت: Bitclub.Network

 1. Slush
  اولین استخر استخراج در بین تمام استخرهای استخراج است. با اینکه ظرفیت استخراج آن خیلی بزرگ نیست اما معروف‌ترین استخر استخراج موجود است.

گام سوم؛ نرم افزار استخراج بیت کوین را بر روی سیستم سخت افزاری خود نصب کنید

همانطور که همیشه معمول است، برای استفاده از یک سیستم سخت افزاری احتیاج به نرم افزاری دارید که هدف مورد نظر شما را به دستگاه نشان دهد. پس از ثبت نام در استخرهای استخراج بیت کوین، باید با سرور و نام کاربری خود با استفاده از نرم افزار به استخر استخراج متصل شوید و فرایند استخراج را آغاز کنید.

نرم افزارهای زیادی برای استخراج بیت کوین وجود دارند اما سه نرم افزار اصلی و پرکاربرد برای استخراج بیت کوین عبارتند از:

۱- نرم افزار CGminer

چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟

این نرم‌افزار در حال حاضر محبوب‌ترین نرم افزار استخراج بیت کوین است. CGminer نرم افزار متن‌باز استخراج بیت کوین است که با زبان C برای سیستم عامل‌های مختلف مانند ویندوز، لینوکس و OS X نوشته شده است.

این نرم افزار شامل اور کلاکینگ، نظارت، کنترل سرعت فن و رابط کاربری ساده است. این برنامه از سه روش استخراج CPU ،GPU و ASIC پشتیبانی می‌کند. نرم افزار CGminer با محیط cmd کار می‌کند و با ثبت‌نام در یک استخر استخراج می‌توانید سرور و یوزر استخر استخراج خود را در نرم افزار وارد کنید و نرم افزار را فعال نمایید.

کلید‌های اصلی نرم افزار CGminer

۱- کلید P : تنظیم کردن استخر استخراج

۲- کلید S : تنطیمات (تعداد گرافیک، فن و …)

۳- کلید D : گزینه‌های اضافی

۴- کلید Q : خروج

۲- نرم افزار BFGminer

چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟

این نرم افزار کم و بیش شبیه نرم افزار CGminer عمل می‌کند. با این تفاوت که در CGminer می توان با تمام دستگاه‌ها فعالیت کرد اما این نرم‌افزار فقط مناسب دستگاه‌های ASIC است.

۳- نرم افزار GUIminer

چگونه بیت کوین استخراج کنیم؟

این نرم افزار یک رابط کاربری ویژوال و کارپسند دارد و استخرهای استخراج زیادی را پوشش می‌دهد. این نرم افزار امکان استخراج با CPU و GPU را دارد اما برای دستگاه های ASIC قابل استفاده نیست.

گام چهارم؛ نرم افزار کیف پول بیت کوین نصب کنید

مسلما پس از استخراج بیتکوین، به محلی برای نگهداری آن‌ها احتیاج خواهید داشت، کیف پول‌های بیت کوین جایی است که باید بیت کوین‌ها را در آن نگه دارید. از آنجا که فرآیند استخراج زمان و هزینه‌ی زیادی دارد، پس دقت کنید که امن‌ترین و بهترین کیف پول را انتخاب کنید تا از خطر سرقت و از دست دادن بیت کوین‌های استخراج شده در امان بمانید. (برای آشنایی با کیف پول اینجا را بخوانید)

استخراج ابری، استخراج با دستان خالی

اگر هزینه برق در محل زندگی شما، برای استخراج به صرفه نیست. می‌توانید از استخراچ ابری استفاده کنید، در این نوع از استخراج شرکت‌هایی کامپیوترهای محاسباتی خود را به صورت استفاده از راه دور، در اختیار شما قرار می‌دهند و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها اقدام به استخراج بیت کوین کنید، اما اگر این روش را برای استخراج بیت کوین انتخاب می‌کنید، باید به چند موضوع توجه کنید، اول اینکه کارمزد استفاده از این شرکت‌ها را بررسی کنید و احتمال سود و زیان خود را به خوبی متوجه شوید و دوم اینکه از شرکت‌های معتبر استفاده کنید و فقط به دلیل ارزان بودن کارمزد یک شرکت به سمت آن نروید، زیرا بسیاری از شرکت‌هایی که در استخراج ابری فعالیت دارند، شرکت‌هایی هستند که به صورت پانزی فعالیت دارند، به این معنا که هیچگونه تجهیزات استخراج در اختیار ندارند و با جذب پول کاربران و تقسیم آن بین کاربران دیگر کار خود را به پیش می‌برند و پس از آنکه مقدار قابل توجهی پول جذب کردند با پول‌ها فرار می‌کنند. تشخیص شرکت‌های استخراج ابری واقعی بسیار دشوار است و سه شرکتی که در زیر از آن‌ها نام برده می‌شود، فقط به سبب سابقه کاری آن‌ها معرفی می‌شوند و ما نمی‌توانیم خدمات آن‌ها را تضمین کنیم.

 • Hashflare
 • Genesis Mining
 • Minergate
 • Hashnest

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.