چگونه بیت‌کوین کش به یکباره تبدیل به موضوعی مهم شد

در این مقاله در ابتدا توضیحاتی در مورد مفهوم بیت‌کوین کش داده شده و سپس به بررسی چرایی کاهش و افزایش قیمت بیت‌کوین کش و ارتباط آن با ارز رمزهای دیگر پرداخته شده است.

0 111

زمانی که در تاریخ ۱ آگوست طرح فورک شدن بیت‌کوین کش برنامه‌ریزی شد، ترس و نگرانی شدیدی را ایجاد نمود، اما نهایتاً عکس این تصور به وقوع پیوست و بیت‌کوین کش به عنوان کوینی جدید متولد شد.

بیت‌کوین کش در مدت زمانی اندک پس از فورک جان تازه‌ای گرفته و به اوج خود رسید چرا که در اکثر مواقع به عنوان پولی آزاد در نظر گرفته می‌شد. حقیقت این است که در حال حاضر بیشتر صرافی‌ها راجع به پشتیبانی از این ارز مجازی بحث و مناقشه دارند.

می‌توان گفت که در اغلب موارد بیت‌کوین کش به عنوان طرحی جهت درآمد زایی در نظر گرفته می‌شد و گاهاً مردم آن را راهی برای اتلاف وقت نیز می‌پنداشتند، اما ناگهان در آخر هفته گذشته، همه چیز به بکباره دگرگون شد.

بیت‌کوین کش برای رفع چه نیازهایی به وجود آمد؟

بیت‌کوین کش، با دارا بودن بلوک‌های بزرگتر، قادر است تا معاملات را به صورتی ارزان و سریع همچون پول نقد مدیریت نماید. ولی در اغلب موارد این ارز مجازی به عنوان یک شبکه پرداخت پولی در نظر گرفته می‌شود که قادر به حل کردن چالش‌های بسیاری می‌باشد.

بدیهی است که یک سیستم پرداختی به داشتن نقدینگی پایدار نیز نیاز خواهد داشت و به عبارتی دیگر اگر شبکه پرداخت از نظر نقدینگی به ثبات نرسیده باشد، نمی‌توان آن را تثبیت نمود. بیت‌کوین کش به عنوان یک سیستم پرداختی جهانی بالقوه، به انطباق‌پذیری و مقبولیت نیز نیاز دارد.

در حالی که بیت‌کوین کش به رشد خود ادامه می‌داد، مشکل جدیدی در حال پدیدار شدن بود.

بیت‌کوین به عنوان یک شبکه پرداختی درحال شکست خوردن بود چرا که به عنوان طلایی دیجیتال در نظر گرفته شده و باید کاری در زمینه رفع این مشکل صورت می‌گرفت.

SegWit2x

شکست خوردن پروژه SegWit2x نشان داد که مردم چه نگاهی نسبت به بیت‌کوین دارند. به خاطر وضعیت بیت‌کوین و رشد گسترده آن، مردم به دنبال سرمایه‌گذاری روی یک دارایی با ارزش مثل بیت‌کوین کش بودند.

صعود و نزول قیمت

میزان نوسان قیمت بیت‌کوین کش به بیش از ۲۵۰۰ دلار رسیده است که البته این میزان اخیراً با کاهشی تقریباً ۶۰ درصدی مواجه شده است و این در حالی است که مسئله این می‌باشد که با توجه به اینکه سیلی از مردم در حال سرازیر شدن به سمت بیت‌کوین کش به عنوان پولی ارزان و تقریباً لحظه‌ای می‌باشد، چرا باید قیمت آن دچار صعود و نزول شود؟

ورنر ون روین (werner van Rooyen) از صرافی بین المللی Luno نظر خود را در این مورد به کوین تلگراف به این صورت ابراز نمود:

“افزایش انفجاری قیمت بیت‌کوین کش درآخر هفته جالب بود. اما به نظر می‌رسد این افزایش قیمت موقتی باشد. بیشتر مبادلاتی که در صرافی‌های کره جنوبی انجام می‌شود، قیمتی بسیار بالاتر نسبت به پلتفرم‌های دیگر دارند” وی همچنین افزود:

” من احساس می‌کنم که توسعه‌دهندگان بیت‌کوین کش به این ارز مجازی به عنوان پول نقدی نگاه می‌کنند، که براحتی می‌شود آن را ارسال یا دریافت نمود، ولی دارندگان بیت‌کوین آن را به صورت یک طلای دیجیتال می‌بینند، چیزی که به عنوان یک ذخیره ارزی بین المللی شناخته می‌شود”.

تفاوت بین ارزهای مجازی روز به روز بیشتر شده و مردم می‌توانند رابطه‌ی بین بیت‌کوین و بیت‌کوین کش را با سکه‌های دیگر نیز مشاهده نمایند.

ون روین همچنین اضافه کرد که “بعضی از کاربران در صرافی Luno هر دو سکه را نگه داشته‌اند و چون ارزش بیت‌کوین کش بطور ناگهانی زیاد می‌شود، تعداد کسانی که آن را مثل بیت‌کوین و به عنوان ارزی که افزایش قیمتی بالایی دارد نزد خود نگه می‌دارند رو به افزایش می‌باشد.

در این زمان خود ترجیح می‌دهم که به جای پول نقد (بیت‌کوین کش)، طلا (بیت‌کوین) نگهداری کنم. همچنین در این رابطه متوجه شدیم که بیشتر مردم به جای اینکه تنها به سمت بیت‌کوین یا بیت‌کوین کش بروند، هر دوی آن‌ها را به صورت همزمان نگه‌داری می‌کنند و به جای اینکه به ارزش هر یک از این دو ارز به صورت جداگانه توجه کنند، ارزش ترکیبی آن را مورد توجه قرار می‌دهند.

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.