چگونه به صورت حضوری بیت کوین معامله کنیم

یک ماینر بریتانیایی، برای پرداخت هزینه‌های زندگی و ادامه فعالیت استخراج خود، باید بخشی از سکه‌های کسب شده خود را به فیات تبدیل کند. وی پس از یافتن خریدار مناسب، با او در محلی قرار گذاشته و پس از پیش‌بینی تمهیدات امنیتی، به همراه یک خبرنگار عازم محل ملاقات می‌شود. قرار است در این معامله ۵ بیت کوین با پول نقد معاوضه شود.

0 131

AJ یک ماینر بیت کوین بریتانیایی است که حریم شخصی برای او اهمیت داشته و از KYC (قوانین موسوم به مشتری خود را بشناس) متنفر است. زمانی که برای پرداخت مخارج زندگی به پول نیاز دارد، خریداران بیت کوین را به صورت حضوری ملاقات می‌کند. EZ یک معامله‌گر تمام‌وقت بیت کوین است که روزهای خود را با رانندگی از این شهر به آن شهر برای خرید و فروش BTC سپری می‌کند. این هفته، دو غریبه برای انجام یک معامله ۲۰ هزار دلاری با هم ملاقات کردند. news.Bitcoin.com نظاره‌گر انجام معامله بود و تمهیدات اتخاذ شده توسط هر یک از طرفین جهت محافظت از دارایی خود را بررسی کرد.

آناتومی مبادله بیت کوین با پول نقد با یک غریبه

EZ در تلگرام پیام داد: «راهی هست که ۶-۷٪ را قبول کنید؟» روز معامله بیت کوین بود، ۲ آوریل، رویدادی بود که از روز جمعه گذشته برنامه‌ریزی برای آن شروع شده بود. برای EZ، این فقط یک معامله عادی بود. او باید برای دیدار با فروشنده ۵ ساعت رانندگی می‌کرد و ۵ BTC حداقل مقداری بود که او برای آن حاضر به سفر کردن بود. برای AJ، این معامله با فاصله زیادی بزرگترین معامله نقدی بود که تا به حال انجام داده بود، و به شکل قابل درکی مضطرب بود که معامله بدون مشکل انجام شود.

آن‌ها توافق کرده بودند که معامله را با ۵ درصد زیر نرخ Coinbase در زمان تراکنش انجام دهند. اما اکنون EZ دو درصد دیگر برای معامله درخواست کرده بود، اما AJ تردید داشت. او پیام داد: «حتی با 5 درصد هم بیشتر از همیشه ضرر می‌کنم.» EZ عقب‌نشینی کرد. برنامه این بود که AJ جهت انجام معامله با قطار از لندن به ملاقات خریدار در یک مکان عمومی برود. من نیز به منظور گزارش داستان (که در آن اسامی و مکان‌ها تغییر داده شده‌اند) و برای ابراز همبستگی (یا پشتیبانی) او را همراهی می‌کردم.

یک معامله بزرگ معاوضه بیت‌کوین با پول نقد چگونه اتفاق می‌افتد

نقشه

دلیلی برای مشکوک شدن به EZ وجود نداشت، بازخوردهای او در Localbitcoins خوب بودند و AJ در روزهای گذشته دو بار با او تلفنی صحبت کرده بود. با این وجود، جلب اعتماد در زمان انجام معامله‌ای با مقادیر زیاد پول نقد و رمز ارز ضروری است. تمهیدات AJ برای ملاقات شامل ارسال ۵ BTC به دو کیف پول تازه ایجاد شده و پشتیبان‌گیری از آن‌ها بود تا در صورتی که در معامله مشکلی به وجود آمد و تلفن او دزدیده شد یا آسیب دید دارایی خود را از دست ندهد. او همچنین قصد داشت یک قلم آشکارساز UV تهیه کند تا از جعلی نبودن اسکناس‌ها مطمئن شود. اما در فروشگاه محلی او این نوع قلم‌ها تمام شده بودند و بنابراین EZ مجبور بود تا جهت حصول اطمینان از اصل بودن اسکناس‌ها به چشمان خود بسنده کند.

معامله باید یکجا انجام می‌شد. در این صورت معامله سریع‌تر و آسان‌تر می‌بود، اما ریسک بیشتری را نیز شامل می‌شد.

حفاظت

ابتدا توافق شده بود که ۲ BTC معامله شود و سپس، پس از حصول اعتماد و انجام رضایت‌بخش معامله، یک ساعت بعد در همان مکان ملاقات مجددی انجام گرفته و باقی معامله صورت پذیرد. به این ترتیب EZ مجبور نبود که کل ۱۵ هزار پوند (حدود ۲۰ هزار دلار) را با خود حمل کند و AJ نیز مجبور نبود که کیف پولی با کل ۵ BTC را نشان دهد. در زمان معامله، خریدار کمی تاخیر داشت و زمانی که به رستورانی رسید که AJ برای ملاقات انتخاب کرده بود، کمتر از یک ساعت تا بسته شدن آن رستوران زمان باقی بود. معامله باید یکجا انجام می‌شد. در این صورت معامله سریع‌تر و آسان‌تر می‌بود، اما ریسک بیشتری را نیز شامل می‌شد.

AJ این رستوران را به خاطر پیچیدگی آن انتخاب کرده بود؛ یک سالن مجلل که در کنار یک هتل پنج ستاره قرار داشت و برای مشتریان آن دو مرد که در گوشه‌ای معامله می‌کردند چیز عجیبی نبود. البته برای این که AJ این مکان خاص را انتخاب کرده بود دلیل دیگری هم وجود داشت، او متصدی بار را می‌شناخت، که می‌توانست یک جفت چشم اضافی (و در صورت لزوم پشتیبانی اضافی) ارائه کند.

یک معامله بزرگ معاوضه بیت‌کوین با پول نقد چگونه اتفاق می‌افتد

معامله

EZ لحظاتی پس از آن که از پارک کردن اتومبیل خود در خارج از رستوران خبر داد، در پیامی پرسید: «چه پوشیده‌اید؟» قرار بود برای معامله رمز ارز ملاقات کنیم، اما اینطور احساس می‌کردیم که گویی با خانمی قرار داریم که تاکنون ندیده‌ایم.

دو دقیقه بعد EZ وارد شد، همانقدر جوان به نظر می‌آمد که از مردی با نام کاربری شامل عبارت «۹۸» انتظار می‌رفت. او در پیراهن سفید، پلیور آبی و ساعت ورزشی‌اش کاملا مانند یک فارغ التحصیل موفق مدیریت کسب‌وکار به نظر می‌رسید، که البته در حقیقت همینطور هم بود. فقط این که مهارت‌های EZ در صنعتی بود که مشاوران شغلی او در مدرسه در مورد آن با او صحبتی نکرده بودند. EZ در هنگام تولد بیت کوین تنها ۱۰ سال سن داشت و اکنون برای گذران زندگی بیت کوین معامله می‌کرد، هر بار ۵۰۰ میلیون ساتوشی!

دست دادیم و روبروی یکدیگر نشستیم. EZ دو گوشی تلفن را بیرون کشید و روی میز قرار داد. در ۴۵ دقیقه بعدی، در حالیکه معامله‌گر جوان به فرمانروایی بر امپراطوری خود مشغول بود، گوشی‌ها به صورت بی‌وقفه زنگ می‌زدند. دریافتیم که EZ نیز برخی تمهیدات امنیتی را اندیشیده بود. پس از آن که AJ کیف پول حاوی ۲ BTC اول را نشان داد، EZ توضیح داد که او شخصا کیف پولی که سکه‌ها به آن ارسال می‌شود را در اختیار ندارد. در عوض، او باید با دوستی تماس می‌گرفت که کنترل کیف پول بیت کوین را در اختیار داشت. به این شکل در صورت وقوع مشکلی در معامله، EZ هم رمز ارز و هم پول نقد خود را از دست نمی‌داد. احتمال می‌دهم که EZ همچنین یک کلمه رمز برای مکالمه با مرد دست راست خود تعیین کرده بود که در صورت نیاز خبر می‌داد که تحت تهدید و اجبار قرار دارد.

یک معامله بزرگ معاوضه بیت‌کوین با پول نقد چگونه اتفاق می‌افتد سه چهارم پول نقدی که AJ دریافت کرد.

EZ دست خود را درون یک کیف شانه‌آویز گران‌قیمت برد و اولین دسته از اسکناس‌ها به مبلغ ۵ هزار پوند را بیرون کشید. اسکناس‌ها دسته‌هایی ۱٬۰۰۰ پوندی از بیست پوندی‌های استفاده شده بودند که با یک کش لاستیکی به هم بسته شده و اسکناس آخر آن‌ها تا شده بود. اکنون این ملاقات کمتر به یک ملاقات با یک خانم می‌ماند و بیشتر به یک معامله مواد مخدر شباهت داشت، با این تفاوت که کاری که دو نفر انجام می‌دادند کاملا قانونی بود: فقط این کار به دور از چشمان کنجکاو افسران تبعیت از قوانین و اشخاص ثالث انجام می‌شد.

طبق توافق، قیمت هر BTC در ۳٬۰۰۰ پوند تعیین شده بود، ۵ درصد کمتر از قیمت Coinbase. AJ به صورت ۵۰ تا ۵۰ تا اسکناس‌های بیست پوندی را شمرد تا ۵ هزار پوند تکمیل شد. کل پول آنجا بود، و اسکناس‌ها به نظر واقعی می‌رسیدند (البته بدون یک قلم UV نمی‌شد با اطمینان کامل صحبت کرد). AJ بی‌اعتنا به گروهی از خانم‌های میانسال که پشت میز کناری ما نشسته بودند و پیشخدمت که گاهی به سوی ما می‌آمد، ۱۵٬۰۰۰ پوند را شمرد و دو تراکنش به مبلغ ۵ BTC را ارسال کرد و در مورد روزهایی صحبت می‌کرد که با ۱۰۰ پوند بیت کوین می‌خرید.

برای یافتن بلاک بعدی بیت کوین ۴۵ دقیقه انتظار لازم بود که طی آن مدت زجرآور، هر دو تراکنش در حالت بدون تایید باقی مانده بودند. EZ کاملا خونسرد به نظر می‌رسید و از این فرصت برای رسیدگی به تلفن‌های خود استفاده کرد. او فردای آن روز نیز یک روز کامل رانندگی و خرید و فروش پیش رو داشت. در نهایت، تراکنش‌ها وصول شدند، دو طرف دست دادند و با ابراز امیدواری برای ملاقات مجدد در آینده، از هم جدا شدند.

AJ صبح روز بعد با رضایت از این که بزرگترین معامله BTC زندگی او بدون هیچ مشکلی با موفقیت انجام شده بود بیدار شد، اما پس از اینکه دریافت قیمت بیت کوین طی شب گذشته ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده بود احساسات متناقضی به سراغش آمدند. در هر حال با در اختیار داشتن پول کافی برای پرداخت هزینه‌های زندگی و هزینه‌های استخراج چند ماه آینده، احساس رضایت کرد. حال، او می‌توانست دوباره به انباشتن ساتوشی بپردازد.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.