چگونه بلاک چین می‌تواند به سرقت هویت در دارک وب پایان دهد؟

ما فکر می‌کنیم اطلاعات شخصی ما بسیار مهم و باارزش است. بااین‌وجود واقعیت چیز دیگری است. اطلاعات به سرقت رفته‌ کارت اعتباری، آدرس‌ها، شماره تلفن‌ها و شماره‌های کارت تأمین اجتماعی در دارک وب با بهای تقریبی یک یا دو دلار به فروش می‌روند. باید راه‌حلی وجود داشته باشد. درست است؟

0 90

چگونه بلاک چین می‌تواند به سرقت هویت در دارک وب پایان دهد

ما در نقطه‌ای قرار داریم که راحتی را به‌جای حفظ حریم خصوصی انتخاب می‌کنیم

ما همگی با هر شرایط و ضوابطی که خدمات رایگانی را به دنبال داشته باشد، موافقت می‌کنیم. شماره تلفن‌ها، موقعیت مکانی، شماره کارت‌های اعتباری را در اختیار صرافی قرار می‌دهیم. چون مایل نیستم بارها و بارها شماره کارت اعتباری خود را وارد کنیم، برای استفاده در دفعات بعدی آن را ذخیره می‌کنیم.

افرادی که این فناوری را به استهزا گرفته‌اند نیاز به دید گسترده‌تری دارند. اینترنتی که می‌بینیم تنها ده درصد از کل وب را در برمی‌گیرد. ما نیاز به آگاهی بیشتری داریم.

در سال گذشته، ۱۶.۷ میلیون نفر در آمریکا قربانی سرقت هویت شدند که یک افزایش ناگهانی ۱.۳ میلیون نفری از سال ۲۰۱۶ به بعد بوده است.

امکان مدیریت هویت بلاک چین نه‌تنها به ما اجازه مالکیت اطلاعاتمان را می‌دهد بلکه آن را بسیار ایمن نگه می‌دارد. این امر از ما یک فرد مستقل می‌سازد. فناوری بلاک چین، دسترسی غیرقانونی کلاهبرداران به اطلاعات را بسیار سخت می‌کند.

در حال حاضر، افراد در فضای دارک وب ترجیح می‌دهند از بیت کوین برای پرداخت استفاده کنند چراکه بسیار ایمن بوده و هویت افراد را مخفی نگه می‌دارد. به همین ترتیب اگر بخواهیم از هویت خود محافظت کنیم باید فناوری بلاک چین را بپذیریم.

بسیاری از استارتاپ هایی همچون uPort, Civic, Sovrin در تلاش به سمت این کار هستند.

بیایید از خودمان و عزیزانمان محافظت کنیم. ما در کنار یکدیگر به سرقت هویت پایان می‌دهیم. هرچه افراد بیشتری به شبکه‌ غیرمتمرکز بپیوندند آن را قوی‌تر می‌کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.