چگونه از کریپتوکارنسی برای ارسال پول به خارج از کشور استفاده کنیم

صندوق نقل و انتقالات پولی جهانی، صنعت عظیمی است. داده‌های بانک جهانی نشان می‌دهد که فقط در سال 2017، بیش از 148 بیلیون دلار به خارج از ایالات متحده فرستاده شده ‌است. مردم کشورهایشان را به دلیل گرفتاری در ابر تورم ترک می‌کنند یا با هدف پیدا کردن فرصت‌های مناسب در کشورهای دیگر، از کشور خودشان خارج می‌شوند، بنابراین ارسال پول نقد به کشور خود یک امر ضروری است. همانطور که مردم ونزوئلا در حال کشف آن هستند، فرایند ارسال پول نقد با بیت کوین و کریپتوکارنسی‌های دیگر ارزان‌تر، سریع‌تر و ساده‌تر می‌شود. در این مقاله، چهار روش برای ارسال پول به خارج از کشور با کریپتو ارائه شده ‌است.

0 123

پرداخت کریپتو برای اکثریت مردم

به طور کلی بیت کوین و کریپتوکارنسی می‌توانند با سرعت خیلی زیاد و هزینه کمی، پول را از ارسال کننده به دریافت کننده بفرستند. اگر در زمینه ارز غیرمتمرکز همتا به همتا تازه وارد هستید، بهتر است با نحوه کارکرد آن آشنا شوید. بعد از اینکه با مسائل آشنا شدید، می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید از کدام کریپتوکارنسی به عنوان کانال برای پول اعتباری استفاده کنید. هسته بیت کوین و بیت کوین کش از ارزهای رمزنگاری شده معروف هستند. ریپل (ripple ) و اتریوم (ethereum ) نیز گزینه‌های دیگر هستند که می‌توانید در نظر بگیرید.

بعد از انتخاب ارز رمزنگاری شده مطلوب‌تان، گام بعدی انتخاب یک کیف پول برای ذخیره آن‌هاست. کیف پول‌های کریپتوکارنسی لزوما برنامه‌های نرم افزاری هستند که کلیدهای عمومی و خصوصی شما را ذخیره ‌می‌کنند و به بلاکچین‌های متعدد مرتبط ‌می‌شوند. همچنین به شما اجازه ‌می‌دهند که باقی مانده حساب‌تان را بررسی کنید، پول بفرستید و دریافت کنید و عملیات دیگر را انجام دهید. کیف پول‌های مختلفی هستند که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید: کیف پول دسکتاپی که روی کامپیوترتان دانلود و نصب می‌شود و کیف پول آنلاین که در یک ابر اجرا ‌می‌شود، و یا یک کیف پول موبایلی که بدون شک محبوب ترین گزینه است. کیف پول‌های موبایلی می‌توانند در هر جا و در حال حرکت نیز استفاده شوند. گزینه‌های دیگر، کیف پول‌های سخت افزاری و کیف پول‌های کاغذی هستند. کیف پول سخت افزاری، کلیدهای خصوصی کاربر را روی دستگاهی مانند USB ذخیره ‌می‌کند. کیف پول کاغذ یک برگه کپی واقعی یا برگه چاپی از کلیدهای عمومی و خصوصی شما است. هر دوی این کیف‌‌ها به آسانی استفاده ‌می‌شوند و سطح بالایی از امنیت را ارائه ‌می‌دهند. اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب بهترین کیف پول، در همین مقاله آورده شده است. حالا روش‌های ارسال پول با استفاده از ارز رمزنگاری شده را بررسی می‌کنیم.

Localbitcoins.com

این وب سایت ساده‌ترین روش برای مبتدیان است. خریداری BTC در Localbitcoins و بعد استفاده از آن برای ارسال پول به خارج از کشور، بالاخص در کشورهای در حال توسعه بسیار رایج است. فقط کافی است یک حساب در وب سایت ایجاد کنید، دنبال افرادی در کشورتان بگردید که BTC می‌فروشند. سپس مراحل را جلو بروید و یک انتقال بانکی به فروشنده انجام دهید. این پلتفرم بسیار امن است و از یک مکانیسم سند تضمینی برای نگهداری وجوه استفاده ‌می‌کند. این یعنی تا زمانی که هر دو طرف موافق نباشند، کوین‌ها آزاد نمی‌شوند.

How to Use Cryptocurrency to Send Money Abroad

زمانی که خریدار BTC مورد نظر خود را برای ارسال به خارج از کشور به دست آورد، ‌‌می‌تواند آن را به شماره تماس خود در کیف پول کریپتو ارسال کند، می توان آن را بفروشد، یا فرایند مشابه را در جهتی عکس در Localbitcoins.com انجام دهد. بنابراین، اگر شخصی بخواهد با این روش، از ایالات متحده آمریکا به ونزوئلا پول ارسال کند، باید بعد از خریدن BTC در آمریکا، یک خریدار در ونزوئلا پیدا کند، سپس BTC را بفروشد و پول نقد را در حساب بانکی خود در ونزوئلا دریافت کند. در هنگامی که از این روش استفاده می کنید، به دنبال یک اعتبار خوب به نسبت BTC باشید. به این ترتیب، در کیف پول Localbitcoins.com با نرخ‌های مختلف، فروشنده‌‌ها و خریدارهای مختلف را پیدا کنید.

Airtm

Airtm، یک پلت فرم محبوب دیگر برای ارسال پول به خارج از کشور با کریپتوکارنسی است. ایرتی ام یک کیف پول دیجیتال متصل به بانک‌‌ها و بلاکچین‌‌هاست و با روشی بسیار ساده، و از طریق کریپتوکارنسی، پول نقد را به خارج از کشور ارسال ‌می‌کند. این پلت فرم، علاوه بر BTC و BCH از تعدادی ارزهای دیگر، از جمله ETH، XRP و مونرو (XMR). باز کردن حساب در Airtm آسان است. به علاوه این پلتفرم یک نرخ مبادله رمز ارز در بازار میانه ارائه ‌می‌دهد. در این سایت، یک داشبورد کریپتو وجود دارد. در این داشبورد می‌توانید کل میزان مانده حساب خود را به دلار مشاهده کنید. مانده کریپتوکارنسی‌های شما در این داشبورد قرار دارند. همچنین می‌توانید کریپتو را بخرید، بفروشید و آن را به آدرس‌های دیگر Airtm ارسال کنید. سپس گیرندگان می‌توانند آن را مستقیما به پول نقد تبدیل کرده و برداشت کنند.

How to Use Cryptocurrency to Send Money Abroad

Bitcoin ATMS

خودپردازهای بیت کوین (BATMs)، با پراکندگی بیش از 4000 منطقه در جهان، سرعت در حال همه گیر شدن هستند. آنها سریعا به کاربران اجازه ‌می‌دهند تا به کریپتو یا پول نقد دسترسی داشته باشند. BATMs به عنوان روشی برای ارسال پول به خارج از کشور، مانند یک گوهر هستند. فقط باید یک BATM پیدا کنید، BTC یا کریپتوهای دیگر بخرید، آنها را دریافت کننده در یک کشور دیگر بفرستید و سپس گیرنده ‌‌می‌تواند در یک BATM با پول نقد بفروشد. گیرنده حتی لازم نیست در مورد کریپتوکارنسی بداند. آنها فقط یک کد QR ایجاد کرده و تصویر آن را ارسال ‌می‌کنند. بعد ارسال کننده ‌‌می‌تواند مستقیما از آدرس بیت کوین استفاده کند. در نهایت بیت کوین‌‌ها به صورت پول نقد از یک BATM دریافت ‌می‌شوند. لازم به ذکر است که BATM‌‌ها نسبت به سایر سرویس‌های ذکر شده، کمیسیون بیشتری دریافت ‌می‌کنند. بنابراین تسهیلات آن در هزینه حساب ‌می‌شود.

How to Use Cryptocurrency to Send Money Abroad

Bloom Solutions

بلوم سولوشنز (Bloom Solutions) یک روش جدیدتر برای ارسال پول به خارج از کشور است. بلوم توسط لوئیس بناونترا تاسیس شده و به دنبال تحول صنعت پرداخت با استفاده از BTC است. بلوم برای انتقال بین مرزی پول، فقط بر کریپتوکارنسی به یک مکانیسم انتقالی استفاده ‌می‌کند. بلوم به کاربران اجازه ثبت نام ‌می‌دهد و زمانی که اعتبارنامه تایید شد، برای استفاده از سرویس ارائه شده یک نرخ تعیین ‌می‌شود. سپس می‌توانید پول‌‌ها را در حساب بلوم خود بگذارید. بلوم با ارسال پول به یک حساب بانکی یا یک نقطه انتخابی، از ارسال پول به خارج از کشور محافظت ‌می‌کند. فرایند انتقال پول با یک ایمیل یا پیام کوتاه تکمیل ‌می‌شود. این سرویس واقع در فیلیپین، به دلیل توانایی‌اش برای کمک به انتقال پول بدون بانک تمجدید شده ‌است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.