چگونه از بازار کریپتو جان سالم به در ببریم؟

تیلور موناهان مدیر عامل مای کریپتو در رشته توییت‌هایی نظرات و تجربیات خود درباره سرمایه گذاری در بازار گاوی رمز ارز را با مخاطبان خود در میان گذاشته است. اگر چه این روزها فضای توییتر پر از انواع تحلیل‌های گوناگون است، اما آشنایی با دیدگاه‌های افراد با سابقه، چندان خالی از لطف نخواهد بود.

0 167

حرکت گاوی اخیر رمز ارزها بیانگر فرصتی استثنایی و در عین حال موانع بالقوه بازدارنده‌ای برای سرمایه گذاران است. به تعداد متخصصین، تئوری‌هایی برای بیشینه سازی سود در حرکت گاوی وجود دارد – در توییتر پست‌هایی مملو از این راهنمایی‌ها وجود دارد که هر روزه به آن برمی‌خوریم.

تیلور موناهان (Taylor Monahan) مدیر عامل مای کریپتو (MyCrypto)، اخیراً با انتشار یک رشته توییت راهنمایی‌هایی را برای مسیریابی حرکت های گاوی بازار رمز ارز مطرح کرده است؛ البته وی در همان ابتدا از خود سلب مسئولیت کرده است:

این موارد توصیه های مالی نیست. شما قرار نیست توصیه های من را بپذیرید. اگر با اکتفا به همین توییت ها اقدامی کنید که تاثیر مخربی بر زندگی شخصی یا مالی تان داشته باشد، در نهایت ورشکسته و عصبانی خواهید شد.

لازم به توضیح است که مای کریپتو ابزاری متن باز و مشهور برای ایجاد کیف پول‌های اتریوم و مدیریت توکن ERC-20 است.

در اینجا به گزیده‌ای از توصیه‌های موناهان در حرکت های گاوی بازار اشاره می‌کنیم :

اکنون حرکت گاوی در بهترین موقعیت خود است؛ قیمت‌ها بالا رفته و سرمایه در حال سرازیر شدن به بازار است. علاوه بر این اکثر افراد جامعه رمز ارز در همین اطراف هستند و می‌توانند ضررها را مدیریت کنند.

حالا مشکل آغاز می‌شود. وی می‌نویسد:

در عرض یک روز یا یک هفته یا یک ماه، وضعیت تغییر خواهد کرد؛ چرا که غریبه‌های بدخواهی از راه می‌رسند که تنها فکرشان پول به جیب زدن و سوء استفاده از احمق‌ترین افرادی است که سر راه آنان سبز می‌شوند

وی اضافه می‌کند:

این حقیقت که هیچ موضوعی نمی‌تواند در این شتاب خللی ایجاد کند، بیشترین جذابیت را برای بازیگران بدخواه دارد. آن‌ها پول زیادی نصیبشان می‌شود.

درباره پروتکل یام (YAM) موضوع داغ و جدید صنعت مالی غیر متمرکز (دیفای) هم صحبت‌هایی مطرح شد. موناهان نوشت؛

درسهای زیادی می‌توان از $YAM آموخت، از آن لذت برد و آن را تحلیل کرد و در خلق هایپ شراکت داشت. از ریسک‌ها صحبت کرد و هر کاری انجام داد. چرا که می‌تواند به ۲۰۰ میلیون دلار برسد، اختیار آن از دست خارج شود اما بازار آن همچنان راه خود را ادامه دهد.

بهر حال، وی گوشزد می‌کند بازارهای گاوی می‌توانند خطراتی در پی داشته باشند و این داستان قدیمی همچنان به قوت خود باقی است.

جادوی این لحظه، آن است که اگر اینجا حضور دارید، می‌توانید از همه فرصت‌های ممکن برای پول‌سازی استفاده کنید. روشی که اغلب شما انتخاب می‌کنید، هودل (HODL) است. شما در بازار خرسی همه کار می‌کنید، اما انجام آن‌ها در بازار گاوی به ضرر شماست.

از ۱۰۰ درصد ذخیره رمز ارز خود، ۹۰ – ۹۵ درصد آن را در کیف پول سخت افزاری امن نگهداری کنید. ۱۰ یا ۵ یا ۱ درصد بقیه عملاً ارزشی برابر ۰ دارد. آن را در تراز مالی خود منظور نکنید. آن‌ها به حساب نمی‌آیند. این مقداری است که در صورت از دست رفتن لطمه‌ای به شما نمی‌زند. این پول برای شما دست‌گرمی است.

وی همچنین تأکید می‌کند از هایپی که برای سکه‌های مشخصی ایجاد می‌شود پرهیز کنید و بیش از حد برای یک توکن سرمایه گذاری نکنید.

چند کوین معتبر بلند مدت را که دوست دارید انتخاب کنید؛ روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید؛ حتماً تحقیق کنید؛ وارد بازی افراد شیاد نشوید؛ این مقدار را بیش از ۵ درصد ثروت خالص خود در نظر نگیرید. حتی قیمت بیت کوین هم می‌تواند به ۰ برسد.

هشدارهای تأمل برانگیزی نیز در میان نظرات او وجود دارند:

شاید مسخره باشد ولی از ۳ تا ۱۸ ماه آینده، افراد برای خرید رمز ارز زیر بار قرض‌های سنگینی می‌روند و در نهایت هم برنده بازی نخواهند بود. آن‌ها خانه‌شان و پس انداز کودکانشان را از دست خواهند داد. جزء این بازندگان نباشید.

منبع: cryptonews.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.