چهار اشتباه کارآفرینان در هنگام کسب پول واقعی

این آرزوی تمام کارآفرینان است که به موفقیت دست یافته و در کنار کسب درآمد، تجارتی فعال و سودی سالم نیز داشته باشند. دست یافتن به موفقیت به معنای ساده و هموار بودن مسیر نیست. در واقع، برای بعضی افراد شروع مشکلات بزرگ دقیقا همینجاست. افراد بسیاری را دیده‌ایم که در دام‌ موفقیت می‌افتند. بیایید به چهار اشتباه رایج کارآفرینان که در آغاز کسب موفقیت مرتکب آن می‌شوند نگاهی داشته باشیم.

0 145

چهار اشتباه کارآفرینان :

۱. انتخاب راه اشتباه پس از موفقیت

دست یافتن به موفقیت، با هر تعریفی که از آن داشته باشید، دستاورد بزرگی بوده و شایسته‌ی جشن گرفتن است. باید در هنگام دست یافتن به یک چیز بزرگ، تاثیر هورمون اندورفین را احساس کنید؛ در غیر این صورت، تحمل زحمت و سختی کسب و کار بسیار دشوار بوده و به هیچ عنوان لذت‌بخش نیست. احساسات ناگهانی یکی از دلایل شکست بسیاری از کسب و کارهاست و نرخ سال اول همیشه چیزی بین ۲۰ تا ۹۰ درصد گزارش می‌شود.

با این حال،‌ پیدا کردن افرادی که موفقیت شما را جشن بگیرند، در عمل به این سادگی‌ها نیست. یکی از اشتباهاتی که بنیان‌گذاران در همان ابتدای مسیر مرتکب آن می‌شوند، انتخاب افراد اشتباه برای این جشن است. این افراد همان حسودان یا منتقدانی هستند که هیچ درکی از کار شما نداشته و در زمانی که به تنهایی مشغول فعالیت خود بودید، از شما حمایت نکردند. متاسفانه، این افراد ممکن است دوستان نزدیک شما و یا حتی از اعضای خانواده‌تان باشند.

شما باید برای جشن خود افرادی را انتخاب کنید که در این زمان که شما در اوج هستید در کنار شما باشند، نه اینکه به هر دلیلی موجب ناراحتی یا ناامیدی شما شوند. (شما لحظات سختی را سپری خواهید کرد و این مورد نباید یکی از آن‌ها باشد.)

در زمان انتخاب افراد پس از موفقیت، اطمینان حاصل کنید که این افراد قابل‌اعتماد بوده، در گذشته از شما حمایت کرده و واقعا برای شما خوشحال هستند.

۲. نداشتن پس انداز برای پرداخت مالیات

این مورد اشتباه بزرگی است که افراد همیشه مرتکب آن می‌شوند و تاثیرات بزرگ و عمیقی بر روی آن‌ها خواهد داشت.

کارآفرینان سخت مشغول کار هستند. تمرکز آن‌ها بر استخدام کارمندان، اجرا و تکمیل سیستم‌ها، فروش تلفنی و هر چیز دیگریست که برای کسب پول به آن احتیاج دارند؛ اما به محض اینکه به پول دست می‌یابند فراموش می‌کنند که بخشی از آن را برای پرداخت مالیات کنار بگذارند. این موضوع ممکن است برای یک کسب و کار بسیار زیان‌آور باشد. نداشتن پول کافی دلیل دوم برای شکست کسب و کارها به حساب آمده و ۲۹ درصد از شرکت‌ها را نابود ساخته است.

حتما با حسابدار خود ملاقات کرده و بپرسید چه مقدار پول باید کنار بگذارید. (حساب سرانگشتی: بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از درآمد خود را کنار بگذارید.) حس بسیار بدیست که در پایان سال با یک قبض مالیات سنگین رو‌به‌رو شوید، در حالی که انتظار آن را نداشته و پول کافی نیز برای پرداخت آن ندارید.

۳. عدم ایجاد حساب سرمایه

زمانی که کارآفرینان حس می‌کنند به موفقیت و درآمد کافی دست یافته‌اند، شروع به مصرف پول‌های خود کرده و از آن برای پرداخت بدهی، مسافرت، خرید خودروی جدید یا سرمایه‌گذاری در منابع و ابزار لازم استفاده می‌کنند.

مصرف پول برای این کارها بسیار عالیست، اما کارآفرینان باید به فکر آینده هم باشند. بسیار مهم است که درصد مشخصی از درآمد ناخالص خود را در حساب سرمایه خود یا حساب دیگری مرتبط با مواردی که ممکن است ترقی داشته باشند، مثل سرمایه‌گذاری‌ها و املاک و مستغلات،‌ قرار دهید. این کار جنبه‌ی روانشناسانه نیز دارد، زیرا باعث می‌شود که هر زمان که پولی کسب می‌کنید، شاهد رشد سرمایه‌ی خود باشید. پیشنهاد ما کنار گذاشتن ده درصد از سرمایه است.

این امر مانند تمرینی است که شما را مجبور می‌کند پول ذخیره کنید؛‌ کاری که بعضی از کارآفرینان قادر به درک و انجام آن نیستند.

اگر در حساب خود مقدار مشخصی پول قرار نداده و ذخیره نکنید، دائما در حال پرداخت هزینه‌ها و بدهی‌ها بوده و استقلال مالی نخواهید داشت.

۴. توقف آنچه که باعث کسب پول شده بود

در آغاز کسب و کار انگیزه‌ی بالایی برای کسب پول وجود دارد؛ اما همین که کارآفرینان به پول دست می‌یابند،‌ صدایی درونشان حس می‌کنند که مدام به آن‌ها می‌گوید: چه زمانی می‌توانم این کار را تمام کنم؟

باور بسیاری از بنیان‌گذاران این است که هرگاه دیگر فشاری رویشان نباشد، می‌توانند دست از کار کشیده یا حداقل کمتر کار کنند. به محض اینکه کارآفرینان به پول دست می‌یابند، بر روی چیزهای دیگری در زندگی یا کار تمرکز کرده و آنچه را موجب کسب پول برایشان شده بود متوقف می‌کنند. به هر قیمتی که شده از این مورد بپرهیزید.

برای تمام فعالیت‌های خود برنامه‌ریزی داشته باشید و مواردی را که موجب کسب درآمدتان هستند، در اولویت قرار دهید. بدین صورت، تقویم شما همچون ابزاریست که باعث می‌شود هیچگاه از آنچه در ابتدا باعث رشدتان شده بود دست نکشید.

همچنین، جلسات هفتگی در برنامه‌ خود قرار دهید تا بتوانید مسائل مالی خود را مرور و مدیریت کنید. این کار باعث می‌شود متوجه روندهای رو به پایین شده و پیش از اینکه دیر شود، استراتژی‌ها یا اصلاحاتی برای آن‌ها به کار گیرید. به منظور بالا نگه داشتن سطح هیجان کار، حتما برای خود اهداف شخصی و کاری قرار دهید تا همیشه چیزی وجود داشته باشد که برای آن هیجان داشته و تلاش کنید.

بسیار حائز اهمیت است که این عادت را در خود پرورش دهید که آنچه موجب کسب پول در کارتان شده را به صورت روزانه انجام دهید. هر چه بیشتر این عادت را در خود پرورش دهید، کسب پول برایتان آسان‌تر خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.