چشم‌‌پوشی انجمن فین‌‌تک پاریس از بلاکچین و رمز ارزها در گفتگوهای سال جاری

محور گفتگوهای انجمن فین‌‌تک پاریس در سال ۲۰۱۸ کاملا در مورد رمز ارزها و تاثیر آن‌ها بر روی سیستم اقتصادی جهان بود. اما با توجه به بازار خرسی ماه‌‌های اخیر، این کنفرانس نیز بحث در مورد صنعت کریپتو را کاملا از یاد برده و به جولانگاه بانک‌‌های سنتی و سیستم مالی قدیمی تبدیل شده است.

0 83

بر کسی پوشیده نیست که بیت کوین و صنعت رمز ارزها هم‌‌اکنون در حال گذراندن شرایطی هستند که بسیاری از آن با عنوان “زمستان کریپتو” نام می‌‌برند – حقیقتی که می‌‌توان از انجمن فین‌‌تک پاریس امسال به خوبی درک کرد.

انجمن فین‌‌تک پاریس (PFF) خود را به عنوان “اختصاصی‌‌ترین رویداد سالیانه اروپایی در مورد مسائل مالی دیجیتالی و فین‌‌تک” معرفی می‌‌کند. سال گذشته، این رویداد مملو از “متخصصین کریپتو”، “مشاورین بلاکچینی” و دسته‌‌ای دیگر از افراد بود که به دلیل بازار گاوی ۲۰۱۷ شور و شوق فراوانی داشتند. اما داستان امسال کمی متفاوت بود.

سویفت در مقابل ریپل

مهم‌‌ترین نکته در مورد گفتگو‌‌های رمز ارزی به جدال مدیرعامل سویفت (SWIFT)، گاتفراید لیبرانت و مدیرعامل ریپل (Ripple)، برد گارلینگ‌‌هاوس برمی‌‌گردد. گارلینگ‌‌هاوس این دو شرکت را به آمازون و وال‌‌-مارت تشبیه کرد، اما لیبرانت اذعان داشت:

بانک‌‌ها آماده پذیرش مدلی نیستند که قابلیت تبدیل ارز فیات به رمز ارز و بالعکس را دارد. هنوز هم مشخص نیست که آیا بلاکچین از ابزار مالی کنونی ما بهتر است یا خیر

SWIFT

چه کسی اهمیت می‌‌دهد؟

در کنفرانسی که مملو از افراد علاقه‌‌مند به سیستم بانکداری سنتی است، رمز ارزهایی مانند بیت کوین هیچ جایی ندارند. باید این نکته را به یاد داشت که رمز ارزها هیچ‌‌گاه برای استفاده گسترده توسط سازمان‌‌های مالی و بانک‌‌های سنتی ساخته نشده‌‌اند. رمز ارزها به این منظور به وجود آمدند که مردم بتوانند به عنوان بانک خود عمل کنند و در عین حال هیچ نیازی به کمک شرکت‌‌های ثالث و بانک‌‌های سنتی نداشته باشند.

اگر سهام‌‌دار توکن‌‌ XRP نیستید یا اینکه اعتقاد ندارید هدف اصلی رمز ارزها کمک به بانک‌‌ها برای بهبود فعالیت‌‌های خود است، مطمئنا کنفرانس امسال فین‌‌تک پاریس برایتان مهم نخواهد بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.