چرا نسل جدید پول اینترنتی را دوست دارند

چه زمان رمز ارزها می‌توانند به ارز رایج در جهان تبدیل شوند؟ آیا می‌توان تفکرات نسل‌های پیشین را درمورد مفهوم پول تغییر داد؟ تفکرات نسل‌های جدید را چطور؟ در این مقاله به بررسی این موضوع و آینده رمز ارزها و سیستم مالی در جهان می‌پردازیم.

0 81

در فضای ارزهای رمزنگاری شده ما به دنبال پاسخی برای این سوال که “چه زمانی، کجا و چگونه ما شاهد پذیرش عمومی رمز ارزها خواهیم بود؟” هستیم. و وقتی که با این سؤالات روبرو می‌‌شویم من به جملات مکس پلانک (Max Planck) که در زمان خودش به آن اصل پلانک می‌‌گفتند فکر می‌‌کنم:

یک اختراع علمی مهم به ندرت راه خودش را با فائق شدن بر مخالفان خود و تبدیل تدریجی آنها به موافقان پیدا می‌‌کند: این به ندرت اتفاق می‌‌افتد که سول (Saul) تبدیل به پل (Paul) شود. چیزی که اتفاق می‌‌افتد این است که مخالفان به تدریج از بین می‌‌روند و نسل در حال رشد از ابتدا با این ایده‌ها آشنا می‌‌گردد: مثالی دیگر از این واقعیت که آینده برای جوانان است.

 

  • مکس پلانک، اتو بیوگرافی علمی، 1950، صفحه 97

در مورد دارایی‌های دیجیتال من تعداد زیادی استدلال دارم در مورد اینکه چرا و چگونه کل جمعیت جهانی نهایتاً یکدست شده و شروع به استفاده از رمز ارزها در زندگی روزمره خود می‌‌کنند. به نظر من، ما هرگز یک پذیرش کامل را در بین کاربران بزرگسال در کشورهای توسعه‌یافته نخواهیم دید. من فکر می‌کنم این مورد درست است چون این بزرگسالان از قبل مدل‌هایی را در ذهن خود دارند که تعیین می‌‌کند چه چیزهایی پول هستند. همانطور که پلانک گفته “این بندرت اتفاق می‌‌افتد که سول (Saul) تبدیل به پل (Paul) شود”. در اینجا برای بزرگسالانی که اعتقادات محکمی در مورد پول دارند، سول (ارزهای رمزنگاری شده) بندرت تبدیل به پل (پول‌های فیات) خواهد شد.

صرفاً جهت استدلال اجازه دهید در اینجا یک بزرگسال را به عنوان فردی که سن 40 یا بیشتر دارد تعریف کنیم. این یک خط جداسازی اختیاری است و تنها هدف آن این است که به ما اجازه دهد تا به راحتی در مورد گروه‌های سنی و تفاوت‌های آن‌ها فکر کنیم. استدلال من این است که برای بزرگسالانی که در کشورهای توسعه‌یافته بزرگ شده‌‌اند، سخت است تا رمز ارزها را به عنوان یک فرم قابل‌پذیرش از پول بپذیرند. این ارزها هنوز یک ارزش قابل‌لمس و مشابه با ارز فیات را برای افراد تأمین نکرده‌اند. دلیل این مورد هم این است که در شرایط امروزی اقتصادهایی که بر پایه رمز ارزها ساخته شده باشند، وجود ندارند. یک فرد بزرگسال چه چیزی را در شهر منهتن (Manhattan) می‌تواند با بیت کوین‌‌ بخرد که با دلار آمریکا نمی‌‌تواند؟ بنابراین من نتیجه می‌گیرم که رمز ارزها برای بزرگسالان در این اقتصادها مورد جدیدی بوده و جدا از کنجکاوی آنها، هیچ نوع احتیاج خاصی برای استفاده از این ارزها ندارند. بدون هیچ احتیاج مشخصی (در مقابل با یک خواسته) به استفاده از رمز ارزها، اعتقاد به اینکه رمز ارزها یک فرم درست و تأییدشده‌ای از پول هستند در این افراد به وجود نخواهد آمد. باید دقت داشت که یک احتیاج مشخص به رمز ارزها تنها با استفاده مداوم از این ارزها به وجود آمده و مستحکم خواهد شد. واضح است که در مقابل این گروه، کودکانی قرار دارند که در این اقتصادهای توسعه‌یافته در حال بزرگ شدن هستند.

برای کودکی که در یک اقتصاد توسعه‌یافته بزرگ می‌شود در حالی که iPad در دستانش است و یک کنسول بازی در اتاق خواب او وجود دارد، این رمز ارزها مانند اسکناس‌های در جیب والدینشان کاملاً به عنوان یک پول شناخته شده‌اند. چرا این‌گونه است؟ اول از همه من باور دارم که شکل‌‌گیری اعتقادات این کودکان در مورد پول مشابه با روشی که والدینشان انجام دادند نبوده است. دوم این که این کودکان در دنیایی بزرگ شده‌‌اند که فیات را با اعتبارها در CandyCrush، جعبه‌های غنائم در Starwars Battlefront و وی باک‌ها (V-Bucks) در Fortnite مبادله می‌‌کنند و سپس از این اعتبارها برای خرید کالاهای دیجیتال ملموس در فروشگاه‌های داخل بازی استفاده می‌‌کنند. در حالی که این مورد ممکن است در نظر والدین آن‌ها یک خرج ناچیز و بی‌نتیجه به نظر برسد، کودکان در اغلب اوقات آن را به عنوان یک مبادله معتبر برای کالای باارزش می‌بینند. این کودکان یک احتیاج خاص برای استفاده از رمز ارزها دارند که به طور پیوسته و با استفاده از رمز ارزها برای خرید چیزهایی باارزش قوی‌تر می‌گردد. در حالی که این آیتم‌های دیجیتالی ممکن است با توجه به معنای قدیمی کلمه‌‌ها غیر ملموس به نظر برسند، ولی آن‌ها یک ارزش بسیار ملموس را برای کاربر خود ایجاد می‌کنند. عمل تکراری استفاده از رمز ارزها برای خرید کالاهای دیجیتالی این اعتقاد را در کاربران تقویت می‌کند که رمز ارزها کاملاً مانند ارزهای فیات معتبر هستند.

چرا نسل جدید پول اینترنتی را دوست دارند

بنابراین برای نسل جوانی که در اقتصادهای توسعه‌یافته بزرگ می‌‌شوند نیاز نیست که ما سول را به پل تبدیل کنیم، چون آن‌ها در دنیایی زندگی می‌‌کنند که این دو بطور واقعی یکسان هستند. در حالی که ما در این فضای کریپتوکارنسی می‌خواهیم که “کلید تطبیق‌‌پذیری” معروف را در ذهن میلیون‌ها انسان تغییر دهیم، موردی که احتمال وقوع بیشتری دارد این است که مخالفان قدیمی رمز ارزها مانند خود پول سرانجام خواهند مرد و نسل در حال رشد از یک زاویه جدید با ایده‌هایی در مورد پول آشنا خواهد شد. موردی که به آنها اجازه می‌دهد به چیزی اعتقاد داشته باشند که والدین آن‌ها نداشتند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.