چرا قیمت بیت‌کوین کش در حال اوج گرفتن است؟

احتمال اضافه شدن بیت‌کوین کش به صرافی کوین‌بیس باعث افزایش قیمت ناگهانی این ارز در صرافی‌های مختلف شد.

0 178
بیت‌کوین کش
بیت‌کوین کش

چرا قیمت بیت‌کوین کش در حال اوج گرفتن است؟

افزایش ۳۰۰ درصدی ظرف کمتر از ۵ دقیقه، اتهامات معامله درون سازمانی و لغو یک معامله دو طرفه تنها دقایقی پس از اجرا شدن؛ همگی بیت‌کوین کش (Bitcoin Cash) را به میدان رویدادهای غافلگیرکننده بدل ساخته است. در یک ماه گذشته، این موضوع که نوبت ورود کدام ارز به جمع ارزهای قابل معامله کوین‌بیس (Coinbase) است، در میان سرمایه‌گذاران با حدس و گمان‌های فراوانی همراه بوده است. کدام ارز وارد کوین‌بیس می‌شود؟ دش (Dash)، بیت‌کوین کش، ریپل (Ripple) ؟ کوین‌بیس، بزرگ‌ترین صرافی امریکای شمالی است و ارزی که توسط این صرافی برای ورود به سرویس مبادلاتش انتخاب شود قطعا جهش قیمت پیدا خواهد کرد. دیروز در ساعت چهار بعد از ظهر ناگهان اعلام شد که بیت‌کوین کش به عنوان پول جدید وارد خدمات کوین‌بیس می‌شود. این خبر باعث بروز موجی از جنب و جوش پیرامون این پول دیجیتالی شد و همه صرافی‌ها را تحت تاثیر قرار داد. قیمت بیت‌کوین کش یا همان BCH در عرض چند دقیقه در برخی صرافی‌ها دو برابر و سه برابر شد.

افزایش قیمت بیت‌کوین کش
افزایش قیمت بیت‌کوین کش
بیت‌کوین کش در بایننس
بیت‌کوین کش در بایننس

گراف بیت‌کوین و بیت‌کوین کش در بازه زمانی ۵ دقیقه، برگرفته از باینانس

بیت‌کوین کش با جهشی بزرگ در باینانس (Bainace) به ۶۰۰۰ هزار دلار رسید و پس از آن با یک سقوط سریع به مرز ۳۰۰۰ دلار رسید.

بیت کوین کش در GDAX
بیت کوین کش در GDAX

ناپایداری بیت‌کوین کش در جی‌داکس (GDAX) حتی از این هم بیشتر بود. BCH با قیمت ۳۱۰۰ دلار امریکا معامله می‌شد و پس از چند دقیقه این معامله با قیمت ۹۵۰۰ دلار صورت می‌گرفت. چند ثانیه بعد، جی‌داکس بیت‌کوین کش را آفلاین کرد و در توییتر اینگونه توضیح داد:

« ما معامله BCH با دلار را متوقف کردیم زیرا به شدت ناپایدار بود. »

توقف معامله بیت‌کوین کش ممکن است روند تحول آن را موقتا به تاخیر انداخته باشد. پس از آنکه جی‌داکس بیت‌کوین کش را آفلاین نمود، قیمت BCH در صرافی‌های دیگر به شدت مهار شد، اما این حرکت غیرطبیعی ممکن است از فردا صبح بار دیگر آغاز شود.

جی‌داکس قصد دارد معامله بیت‌کوین را از روز بیستم دسامبر، ساعت ۹ صبح بار دیگر از سر بگیرد.

رشد دیتای حجم و قیمت. برگرفته از سایت cryptocompare.com
رشد دیتای حجم و قیمت. برگرفته از سایت cryptocompare.com

رشد دیتای حجم و قیمت. برگرفته از سایت cryptocompare.com

با وجود این اعلان غیرمنتظره، دسته کم برخی از تصمیم کوین‌بیس برای افزودن بیت‌کوین کش به ویترین خود آگاه بودند. ۲۴ ساعت پیش از این اتفاق، حجم معامله بیت‌کوین کش در صرافی‌های مختلف جهش پیدا کرد.

قیمت بیت‌کوین کش تنها یک روز مانده به این اتفاق ۲۰% بالا رفت. این مساله در کنار رشد شدید معاملات در چندین صرافی، شک و شبهه‌هایی را در خصوص معامله درونی به وجود آورده است.

آیا بیت‌کوین کش همچنان روند صعودی خود را ادامه خواهد داد؟ فردا صبح دریچه‌های سد به روی یک محصول دیگر باز خواهد شد. قیمت بیت‌کوین کش به احتمال فراوان بالا خواهد رفت و سپس به سطوح معقول‌تری باز خواهد گشت.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.