چرا دانشمندان Google به اتریوم کلاسیک علاقمند هستند

بستر تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ گوگل، BigQuery، به تازگی بی‌سر و صدا پشتیبانی از جستجوی بلاکچین اتریوم کلاسیک و تعدادی دیگر از شبکه‌های رمز ارزی را اضافه کرده است. این امر جستجو در بلاکچین به دنبال داده‌های خاص را برای علاقمندان به فناوری آسان می‌سازد.

0 103

این حرکت تنها یکی از حرکات جامعه ETC در به جلو راندن رکود فعلی و سعی برای رسیدن به نقشی مناسب برای این رمز ارز در بازار است که در حال حاضر براساس CoinDesk Crypto-Economics Explorer فعالیت آن کمتر از ۱ درصد فعالیت شبکه بیت کوین و کمی بیش از ۳ درصد از معیارهای توسعه‌دهنده مشابه در GitHub است.

کارآفرین برزیلی ادیلسون اوزوریو جونیور (Edilson Osorio Junior)، مدیر عامل استارتاپ بلاکچین رأی‌گیری و تأیید OriginalMy، به CoinDesk گفت که این اتفاق در BigQuery جستجو برای یک رای خاص یا تاریخ انتشار تایید شده یک خبر رسانه‌ای را برای استارتاپ وی تسهیل خواهد کرد.

جونیور می‌گوید:

بازیابی از BigQuery بسیار سریع خواهد بود، بنابراین من بیش از این نیازی به داشتن یک پایگاه داده محلی اضافی ندارم

اگر چه شرکت او قصد دارد جهت سوابق خود به اجرای گره‌ها ادامه دهد، OriginalMy از این جهت متمایز است که مشتریانی مانند انجمن فین‌تک برزیل دارد که به جستجوی سریع نیاز دارند و برای آن پول پرداخت می‌کنند. جونیور گفت OriginalMy در سال ۲۰۱۸ از این مشتریان ۶۰٬۰۰۰ دلار درآمد کسب کرده و در حال حاضر در اولین برنامه شتاب‌دهنده استارتاپ Ethereum Classic Labs در سانفرانسیسکو شرکت می‌کند که در آوریل ۲۰۱۹ با یک روز کار آزمایشی به پایان می‌رسد.

به گفته یاز خوری (Yaz Khoury)، مدیر روابط توسعه‌دهندگان در تعاونی غیر انتفاعی ETC، توجه کارکنان گوگل به این افزایش تمرکز برای گسترش موارد کاربرد جلب شد.

خوری در مورد گوگل گفت:

آن‌ها با من تماس گرفتند»، و افزود که پشتیبانی BigQuery در حال «ترمیم شکاف بین افرادی که با ساختار داده‌های بلاکچینی بسیار آشنا هستند» و تکنولوژیست‌هایی است که بیشتر جستجوی سایر انواع داده آشنایی دارند

خوری در حال حاضر نیز از BigQuery جهت نگاشت توزیع مالکیت ETC ورای صرافی‌ها و دو میلیونری استفاده می‌کند که به رشد این انشعاب اتریوم کمک کرده‌اند: چالرز هاسکینسون (Charles Hoskinson) و بنیانگذار Digital Currency Group، بری سیلبرت (Barry Silbert) (DCG شرکت مادر CoinDesk است).

اکنون خوری می‌گوید افراد می‌توانند در تمام محصولات BigQuery در Google Cloud به دنبال داده‌های بلاکچین ETC بگردند؛ و امید می‌رود که فناوری‌گرایان ماهر نیز خود به آزمایش این بستر بپردازند.

با وجود پایگاه کاربران نوپا، این پشتیبانی توسط گوگل در زمان مهمی به سراغ انجمن ETC آمده است. ETC Labs که توسط شرکت مادر Digital Funding تأمین مالی شده است، ۱۰۰٬۰۰۰ دلار در شش پروژه از دسته افتتاحی برنامه شتاب‌دهنده سرمایه‌گذاری کرده است.

راه‌اندازی مرکز رشد ایده

OriginalMy پیش‌تر در سال ۲۰۱۷ در استارتاپ Residency گوگل شرکت کرده بود. و اگر برنامه‌های شتاب‌دهنده فعلی ETC Labs درست پیش برود، شاید به زودی سایر استارتاپ‌های ETC با کشش کاربر کافی به وجود بیایند که متضمن جذابیت بیشتر پروژه‌های مشابه باشند.

الیزابت کوکا (Elizabeth Kukka)، مدیر ETC Labs، به گروه CoinDesk گفت که اولین دسته از تیم‌ها که از پروژه‌های از پیش کشت شده تا استارتاپ‌های تمام‌عیار در آن حضور دارند، به دنبال دوره‌های سری A هستند. او می‌گوید که دسته اول پروژه‌ها با اکوسیستم قوی‌تر اتریوم که توسط شرکت ConsenSys Ventures پرورش داده شده و برنامه مرکز رشد ایده آن Tachyon قابل مقایسه هستند.

خود بنیاد اتریوم به رهبری ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، خالق اتریوم، به تعاونی ETC کمک مالی اهدا کرده و از تقویت همکاری بین این دو اکوسیستم حمایت می‌کند. با این حال، علاوه بر مشارکت‌های بین صنایع، جامعه ETC تمایل دارد سیستم پشتیبانی خود را ایجاد کند.

همانطور که مدیر بازاریابی ETC Labs دین پاپاس (Dean Pappas) می‌گوید، این آزمایشگاه به دنبال آن است که به عنوان یک شریک سازمانی برای جامعه، به استارتاپ تحقیقات بلاکچین IOHK بپیوندد که توسط موسس کلاسیک اتریوم کلاسیک هاسکینسون رهبری می‌شود. این آزمایشگاه در حال حاضر تقریبا نه برنامه‌نویس در اختیار دارد که بر روی بلاکچین ETC کار می‌کنند که از لحاظ اختصاص صرف توسعه‌دهندگان به عملیات متن باز، با نحوه کار آزمایشگاه‌های بیت‌کوین‌محور مانند Chaincode Labs و Blockstream قابل مقایسه است.

پاپاس گفت:

دقیقا به همان نحوی که Blockstream به اکثریت تیم‌های توسعه بیت کوین اطلاع‌رسانی می‌کند، می‌بینیم که ETC Labs تلاش دارد تا چنین کاری انجام دهد

پاپاس افزود:

اکنون که استارتاپ‌های ETCمحور خط ارتباطی مستقیمی با توسعه‌دهندگان هسته ETC در اختیار دارند، می‌توانند سریع‌تر رشد کنند.ما تصور می‌کنیم که این همکاری باعث توسعه سریع‌تر خواهد شد

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.