چارچوب قانونی جدیدی برای ارائه توکن دارایی‌های دیجیتال در فیلیپن معرفی شد

مطابق خبری که رسانه‌ها از طریق سازمان بلاکچین و کریپتو آسیا منتشر کرده‌اند، فیلیپین مجموعه قوانین و مقررات جدیدی را در خصوص ارائه توکن دارایی‌های دیجیتال معرفی کرده است. مقررات جدید توسط سازمان ملی Cagayan Economic Zone Authority) CEZA )منتشر شده است. این مقررات در رابطه با تنظیم صنعت رمز ارز ها و حمایت از سرمایه گذاران و همچنین موضوعاتی از قبیل کسب دارایی‌های کریپتو مانند توکن‌های کاربردی وضع شده است. بنابراین سازمان ملی مذکور را باید تنظیم‌کننده اصلی قانون در فلیپین دانست، در حالی که سازمان بلاکچین و کریپتو آسیا به منظور ایجاد مقررات در سطح منطقه‌ای طراحی شده است

0 77

مطابق مقررات ارائه توکن دارایی‌های دیجیتال فعالین این عرصه باید اسناد و اطلاعات متناسبی با جزئیات مربوط صدور توکن و پروژه‌های مربوط به آن‌ها ارائه دهند. همچنین می‌بایست مجوزهای لازم را از نهادهای مشخص دریافت کنند.

این مقررات به چند سطح تقسیم می‌شود. سطح اول مربوط به سرمایه‌گذاری‌ها و دارایی‌هایی است که از ۵ میلیون دلار تجاوز نمی‌کنند. سطح دوم بین ۶ تا ۱۰ میلیون دلار است. سطح سوم نیز مربوط به سرمایه‌ها و دارایی‌هایی می‌شود که بیش از ۱۰ میلیون دلار هستند.

رئیس سازمان Cagayan Economic بعد از انتشار این چارچوب قانونی گفته است:

هدف ما ارائه مجموعه‌ای روشن از قوانین و دستورالعمل‌هایی است که نوآوری را ترویج می‌کنند، اما در عین حال می‌بایست نسبت به اقدامات بازیگران این اکوسیستم اطمینان حاصل کرد. امید ما این است که این مقررات موجب تطبیق و پذیرش دارایی‌های دیجیتال از سوی موسسات و سیستم‌های مالی سنتی شود

اگرچه در این قانون صحبتی از عرضه اولیه سکه (ICO) به میان نیامده است، اما تصویب این قانون را به طور کلی باید گامی رو به جلو تلقی کرد.

کمیسیون بورس و اوراق ‌بهادار فیلیپین در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ پیش‌نویس قانونی را درباره عرضه اولیه سکه به منظور بررسی عمومی منتشر کرد. این آژانس سپس اعلام کرد که تمامی شرکت‌هایی که مایل به عرضه اولیه سکه هستند باید در سامانه مخصوصی ثبت‌نام کنند تا کمیسیونی مشخص درباره درخواست آن‌ها تصمیم‌گیری کند.

در اوایل سال ۲۰۱۹ کمیسیون بورس و اوراق ‌بهادار فیلیپین اعلام کرد که آمادگی لازم را برای انتشار آخرین مقررات عرضه اولیه سکه را ندارد و در حال بررسی بیشتری نسبت به مفاد پیش‌نویس است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.