چارلی لی: کریپتوهای غیرمتمرکز باید نسبت به حمله ۵۱% حساس باشند

چارلی لی بنیان‌‌گذار لایت کوین در ۷ ژانویه در توییتی گفت: ارزهای رمزنگاری شده غیرمتمرکز در برابر حمله ۵۱% آسیب‌‌پذیر هستند.

0 74

در پی اخباری که در خصوص فعالیت‌‌های مرتبط با استخراج اتریوم کلاسیک مطرح شد و عده‌‌ای از آن به عنوان حمله ۵۱% اشاره می‌‌کنند، چارلی لی مشاهدات خود را به اشتراک گذاشت و گفت:

از نظر تئوری، یک ارز رمزنگاری شده غیرمتمرکز باید نسبت به حمله ۵۱% از طریق نرخ هش، سهام، یا سایر منابع حساس باشد. اگر به رمز ارزی نمی‌‌توان حمله ۵۱% کرد، باید آن ارز را متمرکز و انحصاری دانست

اظهارات لی در پاسخ به مطالبی بود که براساس آن گفته می‌‌شد که اگر نمی‌‌شود حمله ۵۱% کرد، بنابراین شبکه آن رمز ارز متمرکز است. این موضوع را ابتدا کاربری در توییتر به نام CryptoTesla عنوان کرد. توییت مذکور در پاسخ به کوین بیس گفته شده بود که پیش‌‌تر در ۷ ژانویه اعلام کرده بود که زنجیره‌‌های را به روی اتریوم کلاسیک پیدا کرده که مجددا سازماندهی شده‌‌اند.

در ۸ ژانویه نیز کوین بیس این اعداد را بروزرسانی کرده و گزارش داده بود که در مجموع ۲۱۹.۵۰۰ اتریوم کلاسیک معادل ۱.۱ میلیون دلار مجددا سازماندهی شده‌‌اند.

کوین بیس اعلام کرد که در تاریخ ۵ ژانویه، آن‌ها سپرده‌‌ها و آنچه که پیش‌‌تر از آن صرف‌‌نظر کرده‌‌ بودند، معلق ساخته‌‌اند و احتمالا هنوز هم در وضعیت فعلی قرار دارند.

البته در ۷ ژانویه توسعه‌‌دهندگان اتریوم کلاسیک این گزارش را تکذیب کردند، گفتند که تثبیت قدرت هش در واقع یک حمله ۵۱% بوده و این نشانگر این است که استخراج شخصی بوده و هزینه مجددی انجام نشده است.

بعد از آن تیم اتریوم کلاسیک در توییتی اعلام کرد که افزایش نرخ هش ممکن است به دلیل آزمایش دستگاه Ethash 1,400/Mh بوده است که توسط ASIC لینزی انجام شده است. با این حال مدیر فعالیت‌‌های لینزی شنزن (Linzhi Shenzhen’s) در توییتی که بعدها پاک شد، این موضوع را انکار کرد.

تیم اتریوم کلاسیک از استفاده از واژه حمله ۵۱% خودداری می‌‌کند. یکی از آخرین توییت‌‌ها در خصوص این موضوع درمورد درخواست از تمامی صرافی‌‌ها و استخرها بود که زمان تایید برداشت‌‌ها و سپرده را افزایش دهند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.