چارلز هاسکینسون از رویکرد توسعه “سامورائی تنها” توسط اتریوم و EOS انتقاد کرد

چارلز هاسکینسون از بنیان‎گذاران اتریوم (ETH) و IOHK در مصاحبه با خبرگزاری کسب و کار Fortune، رویکرد توسعه اتریوم و EOS را به دلیل تضاد با سیاست‎های رایج توسعه رمز ارزها مورد انتقاد قرار داد.

0 79

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson) از بنیان‎گذاران اتریوم (ETH) و IOHK، شرکت پشتیبان کاردانو (ADA)، رویکرد توسعه اتریوم و EOS را مورد انتقاد قرار داد. هاسکینسون این اظهارات را در مصاحبه با خبرگزاری کسب و کار Fortune مطرح کرد که در تاریخ 9 آوریل به انتشار رسید.

در این مصاحبه، کاردانو خاطرنشان کرد که اغلب پروتکل‎ها، همه کدها را به صورت متن باز و بدون ثبت پتنت منتشر می‎کنند. وی در ادامه توضیح داد که ایده‎های استفاده شده توسط کاردانو و یا بسیاری از توسعه دهندگان رمز ارز، می‎تواند توسط دیگر تیم‎ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. او مدعی شد که این سیاست، با رویکرد EOS و روش توسعه الگوریتم اثبات سهام (PoS) اتریوم، متفاوت است:

روش‎هایی که در توسعه EOS یا اتریوم می‎بینید، در تضاد شدید با سیاست‎های توسعه است. آن‎ها تا حدی دیدگاه سامورائی تنها را پذیرفته‎اند

هاسکینسون اشاره کرد که رویکرد اتریوم و EOS برای توسعه، که بر رهبری قوی ویتالیک بوترین و دن لارمیر و گروه مهندسان آن‎ها تکیه دارد، منجر به هیچ دست‎آوردی نمی‎گردد. وی با اشاره به ماجرای فرود انسان در کره ماه در سال 1969 افزود، “اگر به ماجرای سفر با ماه بنگرید، خواهید دید که بیش از یک میلیون نفر در این پروژه مشارکت داشته‏اند”.

در طی این مصاحبه، هاسکینسون همچنین تعریف خود را از بحران اداره‎ی صنعت رمز ارزها ارائه داد. او به این نکته اشاره کرد که توسعه بیت کوین، مستلزم اتخاذ تصمیمات مهمی‎ست؛ برای مثال او به پیاده‎سازی امضاهای Schnoor یا حمایت بهتر زنجیره‎های جانبی اشاره کرد.

با اینکه چنین اقداماتی پیشرفت‏های چشمگیری در استفاده از بیت‎ کوین به عنوان پول نشان دادند، اما با این حال این اقدامات پیچیدگی‎ها و ریسک‎هایی را نیز به سیستم تحمیل کردند که می‎توانست ارزش فعلی بیت کوین را تحت تأثیر قرار دهد. به گفته هاسکینسون، اینکه چگونه باید این اختلافات را حل کنیم، هنوز روشن نیست.

در این میان رویارویی EOS با اداره مشکلات رمز ارز، یک نمونه مرتبط با این اظهارات به نظر می‌رسد. طبق گزارش کوین تلگراف در اکتبر سال گذشته، نودهای EOS (یا به عبارت دیگر تولید کنندگان بلوک)، با یکدیگر تبانی کرده و به نفع هم رأی می‎دادند که این اقدامات در نهایت منجر به پس‎زنی این رمز ارز از سوی جامعه کریپتو شد.

همچنین در پایان ماه مارس، هاسکینسون با اشاره به نیاز به کنش پذیری بیشتر، خواستار وجود وای فای یا بلوتوث در صنعت رمز ارز شد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.