پیوستن پروفسور کاتالینی از دانشگاه MIT ، به پروژه سرّی رمز ارز فیسبوک کوین

طبق اخبار فاش شده در هفته جاری، فیسبوک (غول رسانه‎های اجتماعی) به دنبال سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری بر روی رمز ارز سفارشی خود است. اخیراً پروفسور کریستین کاتالینی (Christian Catalini)، استاد مؤسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT)، در حال ترک این مؤسسه و پیوستن به تیم توسعه دهندگان فیسبوک کوین (Facebook coin) است.

0 87

طبق گزارش کوین دسک (Coindesk) در تاریخ 3 می، پروفسور کریستین کاتالینی (Christian Catalini)، استاد مؤسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) در حال ترک این مؤسسه و پیوستن به تیم توسعه دهندگان فیسبوک کوین (Facebook coin) است.

MIT Professor Christian Catalini Is Working on Facebook Coin: Report

طبق این گزارش، دو منبع ناشناس آگاه به موضوع در گفتگو با کوین دسک، درباره پیوستن پروفسور کاتالینی به فیسبوک اطلاعاتی ارائه داده‎اند. کاتالینی یکی از شناخته شده ترین محققان در زمینه اقتصاد توکن‎هاست. وی اخیراً با همکاری پروفسور جاشوا گانز (Joshua Gans) از دانشگاه تورنتو گزارشی درباره عرضه اولیه سکه و ارزش توکن‎ها تألیف نموده است. طبق اخبار فاش شده در هفته جاری، فیسبوک (غول رسانه‎های اجتماعی) به دنبال سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری بر روی رمز ارز سفارشی خود است. اولین گزارش‎ها در این‎باره در ماه می سال گذشته منتشر شد که نشان می‏داد فیسبوک در حال “بررسی” ایجاد توکن ویژه خود است.

بلومبرگ در پایان سال 2018 گزارش داد که این شرکت در حال ایجاد یک رمز ارز برای کاربران سرویس پیام‎رسان واتس اپ است. پس از آن، نیویورک تایمز در ماه فوریه نوشت، فیسبوک با توسعه پروژه رمز ارز فوق سّری خود “امیدوار است درست در جایی که بیت کوین با شکست مواجه شد، به موفقست دست یابد”. تا کنون نه فیسبوک و نه کاتالینی، به درخواست کوین تلگراف برای مصاحبه درباره این همکاری جدید پاسخی نداده‎اند.

طبق گزارش کوین تلگراف، کاتالینی یکی از افرادی بود که پروژه بیت کوین MIT را رهبری می‎کرد. این پروژه مربوط به جمع‎آوری 500000 دلار برای توزیع بیت کوین در میان همه دانشجویان کارشناسی دانشگاه MIT (به ارزش 100 دلار برای هر نفر) در سال 2014 بود. در ماه آوریل کوین تلگراف مقاله‎ای تحلیلی در رابطه با مشارکت (شایعه شده و یا تأیید شده) غول‎های اینترنتی فیسبوک، توئیتر و تلگرام در حوزه رمز ارزها منتشر کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.