پیش‌‌نویس لایحه رمز ارزها در روسیه در بهار ۲۰۱۹ اجرا خواهد شد

مقامات قانون‌‌گذار کشور روسیه اعلام کرده‌‌اند که لایحه DFA که در مورد بازارهای رمز ارزی تدوین شده است، به اندازه کافی توسعه پیدا کرده و می‌‌تواند به زودی مورد استفاده قرار گیرد. این لایحه پیش از این به دلیل نداشتن تعاریف مورد نیاز برای اصطلاحاتی مانند رمز ارز و بیت کوین‌‌ برای خوانش مجدد پس فرستاده شده بود.

0 84

بر اساس گزارش پایگاه خبری TASS در روز ۲۲ مه، بانک مرکزی روسیه بر این باور است که پیش‌‌نویس لایحه قانون‌‌گذاری رمز ارزها به اندازه کافی آماده شده است تا در بهار ۲۰۱۹ به کار گرفته شود.

اولگا اسکوروبوگاتووا (Olga Skorobogatova)، معاون اول بانک مرکزی روسیه، اذعان داشته است که این بانک انتظار دارد لایحه کریپتو با نام “در باب دارایی‌‌های مالی دیجیتالی” (DFA) در طی بهار ۲۰۱۹ و مطابق با دستور ولادیمیر پوتین به کار گرفته شود.

اسکوروبوگاتووا در طی یکی از نشست‌‌های پارلمان روسیه عنوان کرد که DFA به همراه لوایح دیگر در مورد قوانین تامین مالی جمعی و مبتنی بر کریپتو “به اندازه‌‌ کافی توسعه پیدا کرده‌‌اند” تا در طی بهار مورد استفاده قرار گیرند.

این مقام رسمی همچنین تاکید کرد که تمامی این لوایح “برای کشور حیاتی هستند و اجازه دسترسی به پروژه‌‌های جدید را در اختیار ما قرار خواهند داد.” از سوی دیگر، دیمیتری مدودف، نخست وزیر کنونی و رئیس جمهور سابق روسیه، اخیرا عنوان کرد که قانون‌‌گذاری کریپتو در میان اولویت‌‌های دولت این کشور قرار ندارد، چرا که رمز ارزها “محبوبیت خود را از دست داده‌‌اند.”

رئیس کمیته بازارهای مالی پارلمان روسیه دیروز اعلام کرد که مقامات روس مجبور شده‌‌اند خوانش مجدد لایحه DAF را به دلیل دستور سازمان FATF (گروه ویژه مبارزه با پول‌‌شویی) به تاخیر بیاندازند.

اگرچه FATF دولت روسیه را ملزم کرده است که اصطلاحاتی چون “رمز ارزها” و “بیت کوین‌‌” را در قانون‌‌گذاری این کشور روشن سازند، به نظر می‌‌رسد که بانک مرکزی روسیه تعدادی از قانون‌‌گذاران این کشور را متقاعد کرده است که این اصطلاحات را در لایحه مذکور مورد توجه قرار ندهند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.