پیش‌‌بینی قیمت بیت‌‌کوین: آیا قیمت بیت‌‌کوین سقوط می‌کند یا افزایش خواهد یافت؟

در این راهنما، به شما تاریخچه بیت‌‌کوین، آینده بیت‌‌کوین و نحوه درک آنچه که برای پیش بینی قیمت بیت‌‌کوین به آن پرداخته می‌‌شود، آموزش خواهیم داد. به پیش‌‌بینی‌‌های سال‌‌های مختلف، از جمله پیش‌‌بینی قیمت بیت‌‌کوین ۲۰۱۸ نگاه خواهیم کرد. به سوالاتی که در ذهن همه وجود دارد، مانند “آیا بیت‌‌کوین سقوط می‌‌کند؟” و “چرا قیمت بیت‌‌کوین بالا می‌‌رود؟” پاسخ خواهیم داد.

0 483
قیمت بیتکوین
قیمت بیتکوین

احتمالا درباره بیت‌‌کوین شنیده‌‌اید و می‌‌خواهید در آن سرمایه‌‌ گذاری کنید.

شما تنها نیستید! بیت‌‌ کوین یکی از بهترین سرمایه‌‌ گذاری‌‌های انجام شده در ۵ سال گذشته بوده است. مردم هنوز از آن استفاده می‌‌کنند تا از روش‌های مختلف، پول زیادی به دست بیاورند.

درک نحوه پیش‌‌بینی و سرمایه‌‌گذاری، اولین قدم برای ایجاد سبد سرمایه‌‌گذاری موفق است. با این وجود، مثل تمام سرمایه‌‌گذاری‌ها، خطراتی وجود دارد. بنابراین قبل از تصمیم‌‌گیری‌‌های مهم، همیشه باید با مشاور مالی صحبت کنید.

توجه: نمونه کارهای شما، سرمایه‌‌گذاری شماست. به عنوان مثال، اگر در بیت‌‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین سرمایه‌‌گذاری کرده‌اید، این سکه‌‌ها در سبد سرمایه‌‌ گذاری‌تان قرار دارند.

فهرست مندرجات

۱- بیت‌‌ کوین چیست؟

۲- بیت‌‌ کوین چگونه عمل می‌کند؟

۳- چرا قیمت بیت کوین نوسان دارد؟

 • عرضه و تقاضای بیت کوین

۴- تاریخ بیت‌‌ کوین

 • تعجیل بیت‌‌ کوین در سال ۲۰۱۷
 • سقوط‌‌های دیگر بیت‌‌ کوین

۵- پیش‌‌بینی قیمت بیت‌‌ کوین: آینده بیت‌‌ کوین

 •  آیا بیت‌‌ کوین دوباره سقوط خواهد کرد؟
 • پیش بینی قیمت بیت‌‌ کوین در سال ۲۰۱۸

۶. پیش‌‌بینی کارشناسان در رابطه با بیت‌‌ کوین

پیش‌‌بینی بانک ساکسو در رابطه با قیمت بیت‌‌ کوین – آینده بیت‌‌ کوین

 • پیش‌‌بینی اسپنسر بوگارت (شریک سرمایه بلاکچین) در رابطه با بیت‌‌ کوین – تا چه حد بیت‌‌ کوین افزایش می‌یابد؟
 • پیش‌‌بینی میهایل لالا (موسس واولت) در رابطه با بیت‌‌ کوین – پیش‌‌بینی قیمت بیت‌‌ کوین در سال ۲۰۲۰
 • پیش‌‌بینی دیوید گاریتی (مدیر عامل تحقیقات VA) در رابطه با بیت‌‌ کوین – آیا بیت‌‌ کوین سقوط خواهد کرد؟

۷. نتیجه‌‌گیری

بیت‌‌کوین چیست؟

قبل از پرداختن به پیش‌‌بینی قیمت بیت‌‌کوین، بیایید کمی به اصول اولیه بپردازیم. فرض را بر این می‌‌گذاریم که همانطور که در حال خواندن این راهنما هستید، حتما راجع به بیت‌‌کوین صحبت‌‌هایی شنیده‌‌اید. بیت‌‌کوین اولین ارز دیجیتال در جهان است و در سال‌های گذشته بسیار محبوب شده است! بسیاری از مردم با خرید بیت‌‌ کوین با قیمت پایین و سپس فروش آن با قیمت بالا، سود زیادی کسب کرده‌‌اند.

بیت‌‌ کوین، درست مانند دلار آمریکا، ین ژاپن یا پوند انگلیس یک ارز است. می‌‌توان آن را برای کالاها و خدمات، خریداری، فروش و مبادله کرد.

هنگامی که به فروشگاه‌‌ها می‌‌روید، می‌‌توانید از اسکناس برای خرید اقلام استفاده کنید یا می‌‌توانید با استفاده از کارت بانکی خود پرداخت کنید. هر زمان که از کارت بانکی خود برای پرداخت استفاده می‌‌کنید، پول از مانده حساب بانکی برداشت می‌‌شود.

بیت‌‌کوین بسیار شبیه به آن است، با این تفاوت که نمی‌‌توانید آن را به شکل یادداشتی کاغذی (مانند دلار آمریکا) دریافت کنید. این یک ارز همتا به همتا است، به این معنی که هیچ بانکی در انتقال و نگهداری آن دخیل نیست.

همه تراکنش‌‌های بیت‌‌ کوین الکترونیکی هستند. شما می‌‌توانید از آن برای خرید و فروش به صورت آنلاین و همچنین در چند فروشگاه خرده‌‌فروشی انتخاب شده از آن استفاده کنید. علاوه بر این، در حال حاضر خودپردازهای بیت‌‌کوین وجود دارند که می‌‌توانند بیت‌‌ کوین را به پول محلی تبدیل کنند.

برخی از واقعیت‌‌های جالب درباره بیت کوین:

 • بیت‌‌کوین در سال ۲۰۰۹ توسط ساتوشی ناکاماتو به وجود آمد.
 • کسی نمی‌‌داند ساتوشی ناکاماتو کیست. او یکی از بزرگترین رموز بیت‌‌ کوین است.
 • ساتوشی ناکاماتو قصد داشت ارزی را به وجود آورد که به سیستم بانکی کنونی اتکا نکند.
 • تنها ۲۱ میلیون بیت‌‌کوین را می‌‌توان ساخت.

بیت‌‌کوین چگونه عمل می‌‌کند؟

پیش از پرداختن به پیش‌بینی قیمت بیت‌‌ کوین، یک مسئله دیگر برای بحث و گفتگو مانده است. هر تراکنش بیت‌‌کوین در بلاکچین بیت‌‌ کوین انجام می‌‌شود. بلاکچین فناوری است که بیت‌‌ کوین و کاربران آن را از هکرها محافظت می‌‌کند و توسط شبکه‌‌ای از کامپیوترها تامین می‌‌شود که اغلب به آن‌‌ها گره یا نود می‌‌گویند. این نود‌‌ها با هم کار می‌‌کنند تا هر تراکنش بیت کوین را بررسی کنند.

به عبارت ساده، زمانی که شخصی بیت‌‌کوینی را برای شخص دیگری می‌‌فرستد، یک نود در شبکه بلاکچین، تراکنش را با استفاده از معادله‌ای ریاضی بررسی می‌‌کند. تراکنش سپس روی شبکه بلاکچین قرار می‌‌گیرد.

“نود‌‌ها” که به شبکه‌‌ی بلاکچین کمک می‌‌کنند، به خاطر مشارکت خود پاداش می‌‌گیرند. هنگامی که یک نود تراکنش‌‌ها را بررسی می‌‌کند، به خاطر تلاش‌هایشان بیت‌‌ کوین دریافت می‌‌کنند. این فرآیندی است که به آن “ماینینگ (استخراج)” می‌‌گویند.

بیت‌‌کوین غیر متمرکز است: نود‌‌ها در سراسر جهان این شبکه را اداره می‌‌کنند. این شبکه توسط یک سرور اصلی یا یک گروه از سرورهای اصلی کنترل نمی‌‌شود. این عمل برای امنیت بیت کوین خوب است، زیرا دسترسی هکرها به شبکه بسیار سخت‌‌تر خواهد شد.

چرا قیمت بیت‌‌کوین نوسان دارد؟

توجه: نوسان کردن به معنای تغییر بدون الگوی ثابت است.

“چرا استفاده از بیت‌‌ کوین افزایش پیدا می‌‌کند؟” و “آیا بیت‌‌کوین سقوط خواهد کرد؟” پرسش‌‌هایی است که زیاد می‌‌شنویم. برای ایجاد یا درک پیش‌بینی قیمت بیت‌‌کوین، ابتدا باید بدانید چگونه بیت‌‌ کوین نوسان می‌‌کند.

درست مثل بیشتر ارزها، قیمت بیت‌‌کوین هر روز تغییر می‌‌کند. تنها تفاوت آن این است که قیمت بیت‌‌ کوین در مقیاس، بسیار بیشتر از ارزهای رایج داخلی (محلی) تغییر می‌‌کند.

ارزش بیت‌‌ کوین بر اساس ارزش آن در بازار (خرید و فروش بیت‌‌‌‌ کوین توسط مردم) مشخص می‌شود. در مورد برخی از آیتم‌های فیزیکی که می‌‌توانید در حال حاضر روی آن سرمایه‌‌گذاری کنید، مانند طلا، فکر کنید. قیمت طلا بستگی به عرضه و تقاضا دارد. به عنوان مثال، هنگامی که یک معدن طلای جدیدی کشف می‌‌شود، قیمت کاهش می‌‌یابد. این به این دلیل است که طلای بیشتری در دسترس قرار می‌‌گیرد، بنابراین دیگر چیز نادری نیست. بنابراین هر چه بیت‌‌کوین کمیاب‌‌تر باشد، قیمت بیت‌‌ کوین بیشتر خواهد بود.

مثال طلا شبیه تغییرات قیمت بیت‌‌کوین است. با این حال، قیمت بیت‌‌کوین معمولا به دلیل اخبار منتشر شده در مورد آن تغییر می‌‌کند. قضیه اینگونه است:

 • هنگامی که خبرهای بدی درباره بیت‌‌کوین منتشر می‌‌شوند، در مقایسه با خریداران بیت کوین، تعداد زیادی از افراد وجود دارند که بیت‌‌ کوین را می‌‌فروشند. این افراد بیت‌‌کوین خود را به قیمت‌‌های پایین‌تر از ارزش فعلی خود ارائه می‌کنند تا بتوانند به سرعت آن‌ها را به فروش برسانند. این باعث می‌‌شود که قیمت کاهش یابد.
 • هنگامی که اخبار خوبی درباره بیت‌‌کوین وجود دارد، افراد بیشتری بیت‌‌ کوین را خریداری می‌‌کنند. این افراد بیت‌‌کوین را به قیمت‌‌های بالاتری از ارزش فعلی خریداری می‌‌کنند تا بتوانند به سرعت آن را بخرند. این کار باعث می‌‌شود که قیمت افزایش یابد.

عرضه و تقاضای بیت‌‌کوین

وقتی بیت‌‌کوین توسط ساتوشی ناکاماتو ایجاد شد، محدودیتی برای تعداد بیت‌‌ کوین‌ها تعیین کرد که ۲۱ میلیون بیت‌‌کوین بود. این یعنی تا زمانی که بیت‌‌ کوین وجود دارد، تنها ۲۱ میلیون از آن می‌‌تواند وجود داشته باشد. بنابراین، اگر محبوبیت بیت کوین افزایش یابد، ارزش آن نیز افزایش خواهد یافت.

تاریخ و سوابق بیت‌‌کوین

قیمت بیت‌‌کوین یک روز بالا است و روز بعد پایین می‌‌آید. پیش بینی کوتاه مدت برای این کوین همیشه دشوار بوده است.

با این حال، سرمایه‌‌گذاران بسیاری هستند که این موضوع را دوست دارند. با قیمت‌‌هایی که به طور مرتب (به سمت بالا و پایین) نوسان می‌‌یابند، سرمایه‌‌گذاران اغلب می‌‌توانند بیت‌‌ کوین را با قیمت پایین خریداری کنند و سپس آن را با قیمت بسیار بالاتر بفروشند.

با این وجود، سرمایه‌‌ گذاران دیگری نیز بیت‌‌ کوین را می‌‌خرند تا برای مدت طولانی آنرا نگه دارند. بسیاری از افراد از این طریق ثروتمند شدند! بعضی از سرمایه‌‌گذاران بیت‌‌ کوین، بیش از ۵ سال قبل به خاطر قیمت‌‌های فوق العاده پایین (کمتر از ۱۰۰ دلار) آن را خریداری کردند و تا سال گذشته که قیمت آن به ۱۰،۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ دلار رسید، آن را نگه داشتند!

خیزش بیت‌‌کوین در سال ۲۰۱۷

ارزش بیت‌‌کوین در دسامبر ۲۰۱۷، به بالاترین حد خود یعنی ۱۹،۴۹۸.۶۳ دلار رسید. در این زمان، بیت‌‌ کوین یکی از پر بحث‌‌ترین مسائل در رسانه‌‌ها بود. همه کسانی که می‌‌شناسید، مادر، پدربزرگ‌‌ و مادربزرگ‌‌، مدرسان و پزشکان، همه می‌‌پرسیدند: “تا چه حد بیت‌‌کوین بالا خواهد رفت؟”. قیمت بیت‌‌ کوین و پیش‌‌بینی‌‌های آن دوتا از بزرگترین ترندها (trend) در توییتر بود!

bitcoin-price-prediction

این توجه رسانه‌‌ای یا “تحریک” باعث افزایش قیمت بیت‌‌ کوین نسبت به گذشته شد. خیلی افزایش پیدا کرد. دیوانه کننده بود! خبرنگاران و تحلیلگران مالی همه درمورد بیت‌‌ کوین پیش‌بینی می‌کردند که این موضوع توجه مردم را به بیت کوین جلب کرد. مردم بیشتری سعی داشتند بیت‌‌ کوین را بخرند، لذا قیمت آن افزایش یافت.

با این حال، بیت‌‌کوین پس از اینکه به بالاترین حد قیمت خود رسید، بلافاصله سقوط کرد.

در نهایت به سوال “چه زمانی بیت‌‌ کوین سقوط خواهد کرد؟” پاسخ داده شد. میلیون‌‌ها نفر بیت‌‌کوین خود را فروختند و قیمت آن به کمتر از ۱۰،۰۰۰ دلار رسیده بود.

بیت‌کوین

سقوط‌‌های دیگر بیت‌‌کوین

قیمت بیت‌‌کوین طی سال‌‌ها چندین بار سقوط کرده است:

 • در سال ۲۰۱۱ قیمت آن در عرض پنج ماه ۹۳ درصد کاهش یافت.
 • از نوامبر ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۵، ارزش بیت‌‌ کوین به نصف کاهش یافت (تقریبا مانند سقوط آن در دسامبر ۲۰۱۷).

بار دیگری که بیت‌‌ کوین سقوط کرد، زمانی بود که سرمایه‌‌گذاران در مورد قوانین و مقررات جدید نگران بودند. خبرهایی مبنی بر اینکه کره جنوبی و چین ممکن است تراکنش‌‌های ارز رمزنگاری شده را ممنوع کنند، وجود داشت. همانطور که می‌‌توانید تصور کنید، این باعث شد که بسیاری از سرمایه‌‌گذاران بترسند. بنابراین بیت‌‌ کوین خود را فروختند.

توجه: قوانین زیادی برای ارز رمزنگاری شده وجود ندارد و بسیاری از تراکنش‌‌های رمزنگاری شده ناشناس هستند. با اینکه برخی از سرمایه‌‌گذاران این موضوع را دوست دارند، اما اکثر دولت‌‌ها آن را یک مشکل می‌‌دانند.

پیش‌‌بینی قیمت بیت‌‌کوین: آینده بیت‌‌کوین

همه ما می‌‌خواهیم بدانیم که بیت‌‌کوین ۱ سال، ۲ سال، ۵ سال یا حتی ۱۰ سال دیگر کجا قرار دارد. پیش‌‌بینی آن سخت است، اما همه دوست دارند درمورد آن پیش بینی کنند.

آیا بیت‌‌کوین دوباره سقوط خواهد کرد؟

اگر کشورهای بیشتری قوانین و مقررات را برای ارز رمزنگاری شده ایجاد کنند، اخبار بدتری منتشر خواهد شد. این یعنی ممکن است بیت‌‌ کوین دوباره سقوط کند. کشورهایی مانند کره جنوبی، ژاپن، چین، فرانسه و ایالات متحده همه می‌‌خواهند قوانین جدیدی وضع کنند.

حتی اگر آن‌ها بخواهند مقررات جدیدی ایجاد کنند، باید این را به یاد داشته باشید:

 1. این کار می‌‌تواند خیلی زمان‌بر باشد.
 2. ممکن است بر قیمت بیت‌‌کوین تاثیری نگذارد.

تا آن زمان، پیش بینی می‌شود که بیت‌‌کوین همچنان افزایش خواهد یافت.

پیش‌‌بینی قیمت بیت‌‌ کوین در سال ۲۰۱۸

این از آن دست موضوعاتی است که در بحث‌‌های مهمونی‌های شبانه پیش می‌‌آید. آیا بیت‌‌ کوین در سال جاری افزایش خواهد یافت؟ آیا این سقوط در سال جاری خواهد بود؟ چه کسی می‌‌داند؟ پیش بینی‌ها برای قیمت بیت‌‌کوین چیست؟ با اینکه بیت‌‌ کوین و تکنولوژی آن بسیار مفید هستند و جهان را تغییر می‌‌دهند، کسی که ادعا می‌‌کند که می‌‌داند قیمت بیت‌‌ کوین افزایش یا کاهش پیدا خواهد کرد، یک دروغگو است. با عرض پوزش، اما این موضوع واقعیت دارد.

شدیدا بر این باور هستیم که فناوری بلاکچین و ارز رمزنگاری شده پدیده‌هایی هستند که در آینده هم وجود خواهند داشت. به همین دلیل معتقدیم که قیمت بیت‌‌ کوین در سال جاری افزایش خواهد یافت. می‌‌توانید به نمودارها نگاه کنید، می‌‌توانید اخبار را نگاه کنید، اما هرگز نمی‌‌توانید کاملا درمورد آن مطمئن باشید.

افرادی هستند که می‌‌گویند بیت‌‌ کوین مانند “حباب” است، مثل “حباب دات کام” که وقتی سهام شرکت‌‌های اینترنتی در اواخر دهه ۱۹۹۰ افزایش یافت به وجود آمد. آن‌ها می‌‌گویند که حباب بیت‌‌کوین در سال ۲۰۱۸ “خواهد ترکید”، به این معنی که بیت‌‌ کوین سقوط خواهد کرد.

در حباب دات کام، سهام به قیمت‌‌های واقعاً بالایی صعود کرد. اما زمانی که حباب “ترکید”، سهام به سمت قیمت‌‌های پایین‌‌تر نزول کرد. افرادی که قیمت سهام را موقعی که قیمت آن بالا بود خریداری کردند، بیشتر پول خود را از دست دادند. به همین دلیل بسیار مهم است که پول بیشتری نگذارید تا زیاد ضرر نکنید.

همچنین افرادی مانند جان مکافی (بنیانگذار McAfee Security) وجود دارند که پیش بینی می‌‌کنند که قیمت بیت‌‌کوین امسال همچنان افزایش می‌‌یابد. در واقع، جان مک آفی پیش‌‌بینی می‌‌کند که بیت‌‌ کوین در سال ۲۰۱۸، ۱۰ برابر افزایش خواهد یافت (افزایش ۱۰۰۰٪). او همچنین می‌‌گوید که تا سال ۲۰۲۰ مبلغ آن ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلار خواهد بود. تصور کنید!

پیش‌‌بینی کارشناسان در رابطه با بیت‌‌کوین

پیش‌‌بینی قیمت بیت‌‌کوین توسط بانک Saxo – آینده بیت‌‌کوین

بانکSaxo بر این باور است که بیت‌‌ کوین در سال جاری افزایش خواهد یافت. نه کاملا به همان اندازه که جان مک آفی پیش‌‌بینی کرده بود، اما این افزایش خیلی زیاد خواهد بود. پیش‌‌بینی بانک Saxo 2018: می‌‌گویند که قیمت بیت‌‌کوین بیش از ۶۰،۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت! همچنین می‌‌گویند که قیمت بیت‌‌ کوین پس از آن سقوط خواهد کرد و بیش از ۹۸٪ از ارزش خود را از دست خواهد داد! این بسیار جذاب است.

دو تحلیلگر بانک Saxo گفتند:”بیت‌‌ کوین در طول سال‌های ۲۰۱۸ افزایش پیدا خواهد کرد و بالا خواهد رفت، اما روسیه و چین با هم یک سقوط را مهندسی خواهند کرد.” آن‌ها فکر می‌‌کنند که به دلیل مقررات / قوانین جدید ارز رمزنگاری شده توسط دولت‌ها، این ارزها سقوط خواهند کرد.

پیش‌‌بینی اسپنسر بوگارت (شریک سرمایه بلاکچین) در رابطه با بیت‌‌کوین – تا چه حد بیت‌‌کوین افزایش خواهد یافت؟

تحلیلگران دیگر پیش‌‌بینی قیمت بیت کوین را در سال ۲۰۱۸ انجام داده‌‌اند که می‌‌گوید این افزایش به بیش از ۵۰،۰۰۰ دلار خواهد رسید. شریک سرمایه بلاکچین، اسپنسر بوگارت، پیش‌‌بینی قیمت بیت‌‌ کوین را دقیقا همین گونه بیان کرده است.

او در پیش بینی خود گفت افزایش این امر به دلیل سرمایه‌‌گذاری‌‌های بزرگ توسط شرکت‌‌های بزرگ و بانک‌‌های سرمایه‌‌گذاری صورت می‌‌گیرد. آقای بوگارت معتقد است که بانک‌‌ها شاهد میزان پولی بوده‌اند که مردم با بیت‌‌ کوین می‌‌گیرند و نمی‌‌خواهند این موقعیت را از دست بدهند.

پیش‌‌بینی میهایل لالا (موسس Wawllet) در رابطه با بیت‌‌کوین – پیش‌‌بینی قیمت بیت‌‌کوین در سال ۲۰۲۰

روشن است که بسیاری از کارشناسان تصور می‌‌کنند بیت‌‌ کوین در سال جاری کارهای بزرگی انجام خواهد داد، اما در بلند مدت چطور خواهد بود؟

میشل لالا (بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Wawllet) قیمت بیت‌‌ کوین را در سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرده است. پیش‌‌بینی او برای بیت‌‌کوین این است که بیت‌‌کوین تا سال ۲۰۲۰ به بیش از ۱۰۰،۰۰۰ دلار خواهد رسید. باز هم این پیش‌‌بینی کمتر از پیش‌‌بینی های ۱ میلیون دلار جان مک آفی است اما هنوز هم زیاد است!

پیش‌‌بینی دیوید گاریتی (مدیر عامل تحقیقات VA) در رابطه با بیت‌‌کوین – آیا بیت‌‌کوین سقوط خواهد کرد؟

کارشناسان دیگری هستند که نظر متفاوتی دارند. دیوید گاریتی (مدیر عامل شرکت تحقیقات GVA) به بلومبرگ گفت که بیت‌‌کوین در این سال نزول خواهد کرد.

گرچه همه خبرها بد نیست. او معتقد است که تا پایان سال ۲۰۱۸ قیمت آن دوباره افزایش خواهد یافت. او می‌‌گوید که قیمت بیت کوین مانند پایان سال ۲۰۱۷، تقریبا به ۲۰،۰۰۰ دلار خواهد رسید. همانطور که در تاریخ و سوابق بیت‌‌ کوین دیده می‌‌شود، این قضیه برای ارز رمزنگاری شده کاملا طبیعی است.

ما نباید از خودمان بپرسیم «آیا بیت‌‌کوین سقوط خواهد کرد؟»، بلکه باید بپرسیم که «چه زمانی بیت‌‌کوین سقوط خواهد کرد؟». این به این دلیل است که وقتی سقوط کرد، می‌‌توانیم بیت‌‌ کوین را برای قیمت بسیار پایین‌‌تری خریداری کنیم!

نتیجه‌‌گیری

اگر خرید و فروش بیت‌‌کوین به درستی انجام شود، می‌‌تواند سود بزرگی داشته باشد. این کار باعث تولید پول زیادی برای مردم در گذشته شده است و هنوز هم امروز اینگونه است. البته روشن است که شما می‌‌توانید پول زیادی را نیز از دست بدهید.

اکنون باید درک بیشتری از نحوه و دلیل تغییر قیمت بیت‌‌ کوین (عرضه و تقاضا، مقررات، اخبار و غیره) داشته باشید. همچنین با در نظر گرفتن این مسائل (عرضه و تقاضا، مقررات، اخبار و غیره)، آن‌ها نیز درباره فناوری بیت‌‌کوین (بلاکچین بیت‌‌کوین) و پیشرفت آن نیز فکر می‌‌کنند.

اکنون که درباره پیش‌‌بینی‌‌های کارشناسان درمورد بیت‌‌ک وین مطالعه کردید، آیا خود نیز پیش‌‌بینی برای قیمت بیت کوین دارید؟

یادداشت مهم

قبل از سرمایه‌‌گذاری در بیت‌‌ کوین (یا هر گونه ارز رمزنگاری شده دیگری)، باید تحقیقات بیشتری انجام دهید و همیشه با مشاور مالی صحبت کنید. هرگز طوری سرمایه‌‌گذاری نکنید که بیش از آنکه به دست می‌‌آورید از دست بدهید. بیت‌‌ کوین هنوز نوپا و قیمت آن همیشه در حال تغییر است، بنابراین گاهی اتفاقاتی می‌‌افتد که هیچ کس نمی‌‌تواند آن‌‌ها را پیش‌‌بینی کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.