پیشنهاد ویتالیک بوترین برای افزایش پاداش سپرده گذاری‌‌ در الگوریتم اثبات سهام اتریوم

اتریوم به زودی الگوریتم اثبات سهام (PoS) را بر روی شبکه خود اجرایی خواهد کرد و توسعه‌‌دهندگان این رمزارز در حال بررسی تمامی جزئیات هستند تا بتوانند بهترین فضا را برای دارندگان آن فراهم آورند. ویتالیک بوترین در آخرین پیشنهاد خود اذعان داشته که پاداش‌‌ها باید افزایش پیدا کنند تا مشارکت کاربران نیز بیشتر شود. عده‌‌ای معتقدند که این امر باعث ثبات بیشتر در اتریوم خواهد شد.

0 85

بنیان‌‌گذار اتریوم، ویتالیک بوترین، در تاریخ 20 آوریل در Github این پیشنهاد را مطرح کرد که پاداش سپرده گذاری‌‌ در الگوریتم آینده اتریوم یعنی اثبات سهام باید بیشتر از مقدار کنونی باشد.

بر اساس این پیشنهاد، 2,097,152 اتر در سال عرضه خواهند شد، در حالی که 134,217,728 اتر سپرده گذاری‌‌ خواهند شد و تراکنش‌‌ها را تایید خواهند کرد که به بازده سالانه 1.56% برای سرمایه‌‌گذاران ختم خواهد شد. ذخیره در گردش فعلی این کوین 105,764,762 اتر است، بدین معنی که این میزان ذخیره‌‌شده از اتر از لحاظ نظری در حال حداکثر قرار دارد.

این پیشنهاد همچنین بازده سالانه برای مقادیر مختلف اتر را تخمین می‌‌زند. برای مثال، اگر تنها 1 میلیون اتر بر اساس این پیشنهاد سپرده گذاری‌‌ شود، تاییدکنندگان بازده سالانه 18.1% دریافت خواهند کرد. انجمن اتریوم در Reddit به این پیشنهاد بازخوردی مثبت داشته‌‌ و بسیاری از اعضاء نرخ‌‌های پیشنهادی را منطقی‌‌تر از مقادیر قبلی دانسته‌‌اند.

محقق اتریوم، جاستین دریک پیش‌‌بینی کرده است که بعد از به‌‌کارگیری الگوریتم PoS و شاردینگ (Sharding) – به همراه 32 میلیون اتریوم سپرده گذاری‌‌ شده – تایید کنندگان بازده 3.2% دریافت خواهند کرد. این عدد برابر با حدود 1% از ذخیره کلی می‌‌باشد.

با این وجود، به‌‌کارگیری پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) شماره 1559 بدین معنی خواهد بود که بخشی از کارمزدهای تراکنش سوزانده خواهد شد. به همین دلیل، دریک تخمین می‌‌زند که در صورت استفاده از 1,000 اتریوم خرج شده برای مصرف انرژی به صورت سالانه، تورم برابر با 0.5% خواهد بود.

همانطور که کوین‌‌تلگراف در انتهای سال گذشته گزارش داد، بوترین قبلا عنوان کرده بود که بلاک چین‌‌های آینده به همراه شاردینگ و مبتنی بر اثبات سهام “هزاران برابر کارآمدتر خواهند بود.”

همچنین بوترین در ماه مارس سال جاری اذعان داشت که انجمن کریپتو باید فراتر از فردگرایی باشد و از فناوری برای ایجاد سیستم‌‌های جدید، منصفانه و نوآورانه به همراه تاثیر اجتماعی مثبت استفاده کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.