پیشنهاد ساخت یک سازمان خود-نظارتی کریپتو توسط عضو CFTC

برایان کوئینتنز (Brian Quintenz)، عضو کمیسیون معاملات آتی و کالای ایالات متحده (CFTC) پیشنهاد کرده است که فعالان صنعت کریپتوکارنسی، یک سازمان خود-نظارتی ایجاد کنند. کوئینتنز طی نشست هیئت مدیره مرکز سیاست دو حزبی (Bipartisan Plicy) که در تاریخ ۱۲ فوریه برگزار شد، به این موضوع اشاره کرد.

0 89

کوئینتنز گفت که به دلیل عدم توانایی CFTC در کنترل و نظارت قانونی کریپتو، وی پیشنهاد می‌‌کند که پلتفرم‌‌های رمز ارز نوعی ساختار خود-نظارتی ایجاد کنند که در آن بتوانند به بحث، توافق، اجرا و بررسی یا حسابرسی بپردارند. ”

طبق گفته کوئینتنز، چنین سازمانی می‌‌تواند حسابرسی‌‌های مربوط به منازعه‌‌های منافع، اخلاق کسب و کار، معاملات داخلی، بازپرداخت، کاستدی و نقدینگی را انجام دهد.

با این حال، این عضو CFTC به این موضوع نیز اشاره کرد که “یک سازمان خود –نظارتی طبق قانون از کنگره مجوز می‌‌گیرد”، در حالی که این فقط مشارکت متقابل شرکت‌‌های خصوصی شرکت کننده در صنعت است.

هستر پیرس (Hester Pierce)، عضو کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، که او نیز یکی از سخنرانان نشست هیئت مدیره بود، تاکید کرد که قوانین فعلی تا چه حد برای صنعت کریپتو گیج کننده است. پیرس به این موضوع نیز اشاره کرد که عدم تنظیم بازار بیت کوین (BTC)، دلیلی برای عدم تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) نیست:

“بازارهای زیادی وجود دارند که تنظیم نشده‌‌اند، اما با این وجود ما محصولات ]مشتقه[ را روی آن‌ها می‌‌سازیم.”

هستر پیرس اخیرا اعلام کرده است که تاخیر در ایجاد مقررات کریپتو می‌‌تواند آزادی عمل بیشتری برای این صنعت فراهم کند. از سوی دیگر، برایان کوئینتنز اخیرا علیه معیارهای SEC برای تأیید ETF بیت کوین صحبت کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.