پیشنهاد اولیه‌‌ پاداش چگونه می‌‌تواند به افراد فاقد حساب بانکی کمک کند

برای خرید ارزهای رمزنگاری شده نیازی به داشتن سرمایه و یا حتی سخت‌افزارهای گران‌قیمت تولید کوین نداریم. حتی نیازی به دسترسی به خدمات بانکی نیز نیست، تنها چیزی که شما نیاز دارید دسترسی به اینترنت است.

0 92

IBO ها امکانی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا در ازای خدماتی همچون کشف جرایم سایبری صاحب توکن شوید. در این مقاله با مفهوم پیشنهاد پاداش اولیه ( Initial Bounty Offering) و خدماتی که می‌تواند برای افراد جهان داشته باشد، آشنا خواهید شد.

How Initial Bounty Offering Can Help the Unbanked, Explained

پیشنهاد پاداش اولیه ( Initial Bounty Offering ) چیست؟

این یک چارچوب انگیزشی است.

پیشنهادات پاداش اولیه (IBO) راهی ساختارمند برای جمع‌‌سپاری (crowdsource) منابع انسانی، توسعه‌‌ کسب‌‌ و کار، بازاریابی و جذب کارگر می‌‌باشد. آنان توکن‌‌هایی را در قالب کمک به سیستم پیشنهاد می‌‌کنند که امکان توسعه‌‌ی سازمان بلاکچینی و جمع‌‌سپاری از استخرهای (pool) بزرگ جهت تکمیل پروژه را فراهم می‌‌کنند.

IBO می‌‌تواند پاداش‌‌هایی برای خدمات، ورودی کاربر، محصولات و هر کار دیگری که پلتفرم به آن برای رشد نیاز دارد پیشنهاد کند. این پاداش‌‌ها توسط قیمت‌‌های خام واقعی و ورودی‌‌ها و یا استانداردهای موسسان شبکه محاسبه شود.

چند نوع پاداش وجود دارد؟

چندین نوع پاداش وجود دارد.

این پاداش‌‌ها بسته به مهارت‌‌ها و منابع شرکت‌‌کنندگان به شرح زیر می‌‌باشد:

  • شکارچیان پاداش: افرادی که به طور فعال پاداش‌‌ها را کامل می‌‌کنند و توکن‌‌های هدیه را در دوره‌‌ی پیشنهاد پاداش دریافت می‌‌کند.
  • صاحبان سهم: افرادی که در طول دوره‌‌‌‌ی راه‌اندازی پروژه با خرید مقدار مشخصی پاداش، به آن کمک می‌‌کنند و در عوض توکن دریافت می‌‌کنند.
  • سازندگان: افرادی که توسط ساخت محصولات و خدماتی که پلتفرم برای ادامه‌‌ی حیات به آنان نیاز دارد پاداش می‌‌گیرند.
  • کاربران: کاربران شبکه کسانی هستند که در طول دوره‌‌ی IBO ثبت‌‌نام می‌‌کنند و مقدار کمی توکن اولیه دریافت می‌‌کنند تا برای پرداخت‌‌‌‌های خدمات استفاده کنند.
  • ارتقا‌‌دهندگان: سازمان‌‌های همکار و افرادی که پاداش‌‌های مبتنی بر ارتقایی دریافت می‌‌کنند که پلتفرم U-CASH را تبلیغ و بازاریابی می‌‌کنند.
  • شرکا: شبکه‌‌ها و پلتفرم‌‌های جانبی مانند صرافی‌‌ها، کیف پول‌‌ها، پردازشگران پرداخت و دیگران برای یکپارچه‌سازی شبکه، توکن دریافت می‌‌کنند.

وقتی آنان را خریدید با آنها چه می‌‌کنید؟

خودتان تصمیم بگیرید.

دارندگان توکن پاداش به محض گرفتن آنان تصمیم می‌‌گیرند که با آنها چه کنند؛ هم می‌توانند آن را در بازار آزاد با پول معاوضه می‌‌کنند و هم می‌توانند برای خرید اجناس و خدمات درون شبکه از آن استفاده کنند و یا حتی می‌توانند آن را نگه ‌‌دارند.

آن‌‌هایی که قصد مشارکت دارند اما علاقه‌‌ای به تکمیل پاداش‌‌ها ندارد می‌‌توانند “صاحب سهم” باشند. یک صاحب‌سهم می‌‌تواند مبلغی از پاداش را به سازمان پرداخت کند تا افراد دیگری را برای تکمیل کار خود استخدام کنند.

چرا به جای ICO، IBO را انتخاب می‌کنید؟

مشارکت یعنی کمک به رشد شبکه.

از آنجایی که ظرفیت بازاری ICO در مقایسه با کل بازار ارز رمزنگاری‌شده کم است، خریداران عمده می‌‌توانند به سادگی یک ICO را دور بزنند و سودهای کلانی از عده‌‌ای از مردم بگیرند. اگر این خریداران در بازار سریع عمل کنند می‌‌توانند اکثر سکه‌‌ها را در چند دقیقه بخرند و جا برای کاربر معمولی نباشد و تاثیر منفی بر آینده‌‌ی توکن بگذارند.

ICOها تنها برای کسانی مناسب است که سرمایه‌‌ برای سرمایه‌‌گذاری و یا ارز رمزنگاری‌شده برای پردازش سرمایه‌‌گذاری‌ها دارند. بسیاری از مردم دنیا فاقد سرمایه یا ارز رمزنگاری‌شده هستند. حدود دو میلیارد نفر در دنیا از بانک استفاده نمی‌‌کنند؛ یعنی آنان به موسسات مالی که ما قدردان آن‌‌ها نیستیم دسترسی ندارند. با این حال بسیاری از آنان به اینترنت هم دسترسی دارند که آنان را سوژه‌‌ی مناسبی برای ورود به دنیای ارز رمزنگاری‌‌شده می‌‌کند. با توزیع توکن از طریق مدل IBO، امکان ورود افرادی که ابزارهای مالی در اختیار ندارند به وجود می‌‌آید.

سیستم بانک‌‌داری سنتی کنونی در چه وضعیتی است؟

گران و غیرشفاف و فاقد جامعیت.

خدمات متعارف بانکی در بروز خلاقیت و به‌‌روز بودن کند عمل می‌‌کنند. به همین دلیل است که مشکلات فزاینده‌‌ای داشته‌‌اند، مشکل پیشروان تکنولوژی نیز در دنیای در حال توسعه همین است. در همین حال، واحدهای کوچک اغلب خدمات مالی را با هزینه‌‌های بالا، APIهای متن بسته، سخت‌‌افزار و نرم‌‌افزار گران‌‌قیمت و با حفظ مسائل امنیتی ارائه می‌‌کنند. این مسئله همیشه متضمن فرایندهای پیچیده‌ای است و همراه با هزینه‌‌های تراکنشی بالا و تاخیر است.

بیش از 2 میلیارد بزرگسال در جهان به خدمات رسمی مالی (دسترسی به وام، تامین مالی و نگه‌‌داری امن سرمایه) دسترسی ندارند. بیشتر آنان در کشورهایی با اقتصاد در حال توسعه مثل آفریقا، خاور میانه، شرق آسیا و اقیانوس آرام ساکن هستند. زیرساخت بانکی توسعه‌‌نیافته، هزینه‌‌های بالای خدمات مالی، نبود سیستم احراز هویت دولتی مناسب و درآمد کم از جمله عوامل عدم استفاده از خدمات بانکی در این اقتصادها به شمار می‌‌رود.

بلاکچین و IBOها چگونه جامعیت مالی به وجود می‌‌آورند؟

شبکه‌‌‌‌ی خدمات مالی شخص به شخص روش خوبی است.

IBOها به عنوان روشی برای توزیع توکن‌‌های شبکه و مشارکت انگیزشی به کار گرفته می‌‌شوند. توکن‌‌های شبکه کلیدهای دسترسی جامعی هستند که به کاربران اجازه‌‌‌‌ی دسترسی به خدمات موجود در شبکه و امکانات پیشرفته را می‌‌دهند.

با ارائه‌‌ی توکن‌‌ها به شکل IBO به جای ICO، همه‌‌ی کسانی که به اینترنت دسترسی دارند می‌‌توانند با توجه به تخصص‌شان وارد سیستم شوند.

با جفت شدن مدل IBO با پلفترم مالی مبتنی بر بلاکچین و مبدل دارایی دیجیتال، شبکه‌‌ می‌‌تواند یک قدم جلوتر حرکت کند. پلتفرم‌‌هایی مانند U-CASH می‌‌توانند پول بدون‌‌پشتوانه (fiat) را به دارایی‌‌های دیجیتالی امن در سراسر دنیا تبدیل کنند. این پلتفرم‌‌ها می‌‌توانند به طیف وسیعی از خدمات ارز دیجیتال (خرید، فروش، تبادل، نگه‌‌داری و …)، خدمات مالی (وام‌‌ها، پرداخت قبوض و تبادل ارز)، خدمات قانونی (اسکرو (escrow)، احراز هویت، ارائۀ گواهی‌های رسمی و محضری و …) دسترسی داشته باشند.

روش کار آن چگونه است؟

مبدل‌‌ها به کاربران امکان واریز و برداشت پول به صورت ارز محلی را در پلتفرم فراهم می‌‌کنند. مبدل‌‌های خرد (کسب‌‌وکارهای خدمات مالی، مغازه‌‌ها و خرده‌‌فروشی‌‌ها)، مبدل‌‌های موبایلی یا مبدل‌‌های آنلاین در این دسته قرار می‌‌گیرند. مبدلان جزییات پیشنهاد خدمات خود مانند کارمزد، ساعت‌‌های کاری و سطوح تایید کاربری را تنظیم می‌‌کنند و می‌‌توانند از سیستم‌‌های درونی حسابداری و تطابق ترکیبی استفاده کنند.

مردم در سراسر جهان می‌‌توانند از طریق پلتفرم U-CASH به خدمات مالی دسترسی داشته باشند و با مدل IBO هم دیگر نیازی به داشتن ارز رمزنگاری‌شده برای انجام آن امور ندارند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.