پیشنهادات پیتر وایلی، توسعه‌‌دهنده بیت کوین‌‌، برای سافت فورک بعدی Taproot

پیتر وایلی تاکنون پیشنهادهای زیادی را برای بهبود سافت فورک Taproot مطرح کرده است که در میان آنها می‌‌توان به SegWit اشاره کرد. وی در تازه‌‌ترین پیشنهاد خود ترکیبی از پروتکل MAST و امضایSchnorr  را ارائه داده است که حریم خصوصی بسیار بیشتری را در هنگام انجام تراکنش‌‌های بیت کوینی در اختیار کاربران قرار می‌‌دهد.

0 83

 

پیشنهادات پیتر وایلی، توسعه‌‌دهنده بیت کوین‌‌، برای سافت فورک بعدی Taproot

پیتر وایلی ، توسعه‌‌دهنده بیت کوین‌‌، دو پیشنهاد کلی خود برای سافت فورک Taproot را در رسانه GitHub مطرح کرد.

Taproot راه‌‌حلی است که قصد دارد مزایای MAST) Merkelized Abstract Syntax Tree) و امضای شنور (Schnorr signature) را با یکدیگر ترکیب کند تا در هنگام انجام تراکنش‌‌های بیت کوینی اطلاعات کمتری فاش شود.

MAST چندین جایگزین‌‌ احتمالی را برای نحوه خصوصی ماندن تراکنش های  بیت کوین‌‌ فراهم می‌‌آورد و امضای شنور به تراکنش‌‌های مبتنی بر MAST اجازه می‌‌دهد بدون فاش کردن هیچ اطلاعاتی انجام شوند.

پیتر وایلی در یادداشت خود خاطرنشان می‌‌کند که موارد زیر در پیشنهادهای مذکور مورد بحث قرار گرفته‌‌اند:

استفاده از Taproot برای تمامی خروجی‌‌ها و هزینه‌‌های مشارکتی غیر قابل تشخیص از یکدیگر. شاخه‌‌های مرکل برای پنهان کردن اسکریپت‌‌ها. امضاهای شنور به نرم‌‌افزارهای کیف پول اجازه می‌‌دهند از کلیدهایی منحصربه‌‌فرد استفاده کنند.

همانطور که کوین‌‌تلگراف قبلا نیز گزارش داده است، حریم خصوصی یکی از ویژگی‌‌های بیت کوین‌‌ است که مورد انتظار همگان می‌‌باشد اما در سطحی بالا قابل دسترسی نیست. تراز و آدرس‌‌های بیت کوین‌‌ عمومی بوده و می‌‌توانند توسط شرکت‌‌های تحلیلی مختلف مشاهده شوند.

همانطور که کوین‌‌تلگراف قبلا نیز گزارش داده است، بیت کوین‌‌ در سال 2016 سافت فورک کرده و SegWit به وجود آمد که باز هم توسط وایلی پیشنهاد شده بود. هدف از سافت فورک Taproot فراهم آوردن راه‌‌حل مقیاس‌‌پذیری از طریق بهبود اندازه بلاک بیت کوین‌‌ بود.

منبع: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-developer-publishes-two-proposals-for-a-taproot-soft-fork

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.