پیشرفت‌های قابل توجه پلتفرم وام‌دهی اوراق بهادار مبتنی بر بلاکچین دویچه بورزه

به گزارش خبرگزاری رسمی، بازار اوراق‌بهادار بزرگ دویچه بورزه (Deutsche Börse) (دویچه بورزه شرکت اداره‌کننده بازار بورس فرانکفورت، برای معاملات سهام و سایر معاملات مرتبط با اوراق بهادار می‌باشد. دویچه بورزه، یک شرکت سهامی بوده، که در سال ۱۹۹۳ تأسیس شده ‌است. دفتر مرکزی دویچه بورزه در شهر فرانکفورت آلمان قرار دارد.) گزارش داده است که پیشرفت‌های قابل‌توجهی در زمینه پلتفرم اعطای وام مبتنی بر بلاکچین به عمل آمده است.

0 92

این پلتفرم توسط بازار اوراق بهادار آلمان و پلتفرم مدیریت نقدینگی مستقر در لوکزامبورگ که مبتنی بر بلاکچین است، به صورت مشترک مورد توسعه قرار گرفته است. تاکنون شش بانک برنامه‌های خود را برای پیوستن به این پلتفرم ارائه کرده‌اند و فرآیندهای اتصال آنها به زودی آغاز می‌شود.

راه‌اندازی این پلتفرم برای نیمه اول سال ۲۰۱۹ برنامه‌ریزی شده است و تا آن زمان تمام سیاست‌های قانونی و نظارتی مرتبط به پایان خواهد رسید.

دویچه بورزه برای اولین برنامه‌های خود را برای توسعه پلتفرم اعطای وام اوراق بهادار بر بستر بلاکچین را با همکاری HQLAx در مارس ۲۰۱۸ اعلام کرد. این پلتفرم قرار است برای بهبود فرآیند مدیریت وثیقه و دارایی نقد طراحی شود.

جینس هاچمیستر (Jens Hachmeister) مدیر بخش بلاکچین دویچه بورزه در مصاحبه‌ای تاکید کرده است که این فناوری تا میزان زیادی بهره‌وری را در امور مالی اوراق‌بهادر افزایش خواهد داد. او همچنین گفته است که این شرکت در زمینه‌های دیگر این کسب‌وکار از فناوری دفاترکل توزیع‌ شده استفاده خواهد کرد.

براساس اخباری که مطبوعات اعلام کرده‌اند، دویچه بورزه در دسامبر سال ۲۰۱۸ سرمایه‌گذاری دیگری در HQlax انجام داده است.

به تازگی بانک ملی چند ملیتی هلند، با نام ING قراردادی را با شرکت R3 امضا کرده است تا مجوزهای لازم برای پلت فرم R3 Corda Enterprise را اخذ کند. این قرارداد اجازه می‌دهد تا این بانک برای اجرای برنامه‌های غیر متمرکز (DApps) در زیرساخت‌های R3 انجام دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.