پیشتازی ۱۱ بلاکی بیت کوین ABC پس از آغاز بروزرسانی بیت‌کوین کش

همانگونه که برنامه ریزی شده بود، بروز رسانی شبکه بیت کوین کش (BCH)، که به عقیده بسیاری منجر به یک هارد فورک می‌شود، در ۱۵ نوامبر شروع شد. این بروز رسانی یک دو دستگی و بحث‌های داغی را در جامعه کریپتوکارنسی به وجود آورده است.

0 107

بنا به گزارش CoinDance، بیت کوین ABC و Bitcoin Unlimited در زمینه نرخ هش و تعداد نودها (گره‌ها)، بالاتر از بیت کوین SV قرار گرفته‌اند.

این بروز رسانی باعث شده است که صرافی‌های کریپتوکارنسی در سراسر دنیا، معامله و برداشت BCH را معلق کنند.

https://cash.coin.dance/blocks/hashrate” \t “_blank

hashrate

https://cash.coin.dance/blocks/proofofwork” \t “_blank

proofofwork

https://cash.coin.dance/blocks/todayabc” \t “_blank

today

https://cash.coin.dance/blocks/todaysv” \t “_blank

todaysv

اخبار بروز رسانی پروتکل، جامعه بیت‌کوین کش را به دو بخش تقسیم کرده است. یک بخش خواستار اجرای شبکه بیت کوین کش در قالب بیت‌کوین ABC و بخش دیگر خواستار اجرای آن در قالب بیت کوینSV Satoshi’s Vision هستند.

بیت کوین ABC مخفف ” ظرفیت قابل تغییر اندازه بلاک (Adjustable Blocksize Cap)” است و استدلال طرفدران ABC این است که ساختار پایه بیت‌کوین کش ” سالم” است و ” نیاز به تغییرات اساسی ندارد”. تغییرات پیشنهادی شامل ” حذف تنگناهای نرم افزاری” و فراهم کردن شرایط برای تغییر محدودیت اندازه بلاک توسط اپراتورهای نودها می‌شود.

رهبر گروه حامیان بیت‌کوین ABC، طرفدار مبلغ کریپتوکارنسی، راجر ور است و حامیان بیت کوین SV را کریگ رایت رهبری می‌کند. کریگ رایت پیش از این مدعی شده بود که او همان خالق مرموز و ناشتاس بیت کوین، یعنی ساتوشی ناکاموتو است. گروه حامیان SV خواهان تغییرات اساسی در ساختار کنونی بیت کوین کش هستند. در پی این تغییرات، انشعاب به وجود آمده به طور کامل روی شبکه بیت کوین ABC نوشته خواهد شد و اندازه بلاک را از ۳۲MB به ۱۲۸MB افزایش می‌دهد.

مسئله بروز رسانی بیت‌کوین کش، بحث و جدل های داغی را در جامعه به وجود آورده است. رایت با بنیانگذار Bitmain، جیهان وو، که رایت را به جاسوسی برای شرکت Blockstream متهم کرده بود، وارد جدال‌های کلامی شد. پیام‌های رایت به ABC، راجر ور و Bitmain به تهدیداتی درمورد ورشکستگی و اتهامات مبنی بر دست داشتن در فعالیت‌های غیرقانونی Silicon Road و پورنوگرافی کودکان تبدیل شده است.

ادامه این اختلافات بین جوامع کریپتوکارنسی، تاثیر زیادی بر بازار کریپتو به طور کلی خواهد داشت. در حالیکه یک انشعاب ایجاد شده در پی یک هارد فورک بر کل شبکه تاثیر می‌گذارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.