پژوهش دوازده اقتصاددان برجسته که دنیای‌ ما را در سال 2018 شکل دادند

آخر هر سال میلادی Quartz با انتخاب بهترین مقاله‌ها در خصوص اقتصاد و سلامت و عدالت کیفری و موضوعات مرتبط تلاش به افزایش توجه به تحقیقات و مطالعات جدید در این زمینه‌ها و پیشرفت علم در سال گذشته میلادی دارد. در ادامه فهرستی از مقاله‌های ویژه سال 2018 و دلایل انتخاب شدنشان در این لیست را می‌خوانید.

0 122

در پایان هر سال، منتقدان فرهنگی بهترین‌های سال را لیست می‌کنند. در Quartz، تصمیم گرفتیم که آن‌ها نباید تمام لذت این کار را مال خود کنند. درست مانند فیلم‌ها و آلبوم‌ها، اقتصاد نیز سزاوار یک فهرست بهترین‌های پایان سال است.

برای شناسایی مهم‌ترین پژوهش اقتصادی در 2018، Quartz تصمیم گرفت از تعدادی برای پژوهش کمک درخواست کند. مانند سال قبل، ما بزرگترین ذهن‌ها در اقتصاد امروز، شامل دو برنده جایزه نوبل را لیست کرده‌ایم.

ما از این اقتصاددانان پرسیدیم که تحقیقاتی را که در سال 2018 به نظرشان از همه مهم‌تر و یا جذاب‌تر بود نام ببرند، و نظراتشان در خصوص این پژوهش را بگویند. مطالعات انتخاب‌شده نگرانی‌های 2018، با موضوعاتی از عدالت کیفری تا چگونگی طراحی یک حراجی به نحو احسن را مشخص می‌نماید.

این لیستی از انتخاب‌هایشان است:

 • بستن شکاف: تاثیر قول مبنی بر شهریه رایگان دانشگاه برای دانشجویان با توانایی‌های بالا و درآمد پایین

نوشته سوزان دینارسکی، سی جی لیباسی، کترین میشلمور و استفنی اوون (دارای دو نامزدی) موسسات مولفین: دانشگاه میشیگان، دانشگاه سیراکوز و College Board

نتیجه اصلی: تشویق دانشجویان سطح بالا با درآمد پایین برای ارسال درخواست ثبت‌نام به یک دانشگاه، به همراه کمک مالی، آن‌ها را به مراتب به دانشگاه بهتری هدایت خواهد کرد.

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: سوزان اتی، از دانشگاه استنفورد

تخصص: اقتصاد تکنولوژی

چرا؟ “سوزان دینارسکی و مولفین همکار وی مقاله‌ای در خصوص مداخله قدرتمند با هدف جذب دانش‌آموزان دبیرستانی با درآمد پایین به ثبت نام در دانشگاه نوشتند. از تحقیقات گذشته، مولفین فرض داشتند که خیلی از دانش‌آموزان با درآمد پایین به دلایل مختلف، مانند پرکردن فرم‌های کاغذی دشوار مالی و باور اشتباه به این که شانس پایین‌تری برای موفقیت‌شان در آنجا وجود دارد، تصمیم ندارند به دانشگاه بروند. این مداخله به این منجر شد که نامه‌ای به دانش‌آموزان سطح بالای با درآمد پایین فرستاده شد شامل این نکته که درخواست آن‌ها می‌تواند مورد قبول واقع شده و در صورت درخواست از بورسیه کامل دانشگاه میشیگان بهره‌مند شوند. احتمال ثبت‌نام گروهی که به آن‌ها این نامه فرستاده شده بود دوبرابر افراد دیگر بود، و افزایش ثبت‌نامی‌ها به قیمت دانشگاه‌های انتخابی بیشتر تمام نشد.”

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: راج چتی از دانشگاه استنفورد

تخصص: اقتصاد عمومی و برابری فرصت

چرا؟ “مردم مدت‌ها است در خصوص اینکه چطور می‌توانیم دانشجویان با درآمد متوسط و پایین را به دانشگاه‌های برتر ببریم صحبت می‌کنند. این تحقیق تاثیرات بزرگ یک مداخله با مقیاس بالا با استفاده از آزمایشی متقاعدکننده و تصادفی را نشان ‌می‌دهد. من پیش‌بینی می‌کنم که به طور گسترده‌ای به عنوان مدل اصلی برای ادامه راه استفاده شود.”

 • آیا تنوع برای سلامت مهم است؟ شواهد تجربی از آکلند

نوشته مارسلا آلسان، اوون گاریک و گرانت گراتزیانی

موسسات مولفین: دانشگاه استنفورد، مرکز تحقیقات کلینیکی Bridge و دانشگاه کالیفرنیا در برکلی

نتیجه اصلی: مردان آفریقایی-آمریکایی به مراتب بیشتر به حرف دکترانی که آفریقایی-آمریکایی هستند گوش می‌کنند.

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: دیوید آتور، انستیتو تکنولوژی ماساچوست

تخصص: جهانی‌سازی و بازارهای کار

چرا؟ (توضیحی داده نشده)

 • تاثیر اختلافات نژادی در آمار دستگیری بزهکاران جوان

نوشته استیون رافائل و ساندرا وی روزو

موسسات مولفین: دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و دانشگاه کالیفرنیای جنوبی

نتیجه اصلی: پلیس مدارای بیشتری در مناطقی دارد که درصد بالایی از جمعیت بچه‌ها از اقلیت‌ها است.

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: دیوید کارد، از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی

تخصص: بازارهای کار

چرا؟ “در چند سال اخیر علاقه زیادی وجود داشته به اینکه چگونه سیستم عدالت کیفری باعث ایجاد اختلافات نژادی می‌شود. این بخش مهمی است از مراحل اولیه “ساخت پیشینه کیفری”، و نشان می‌دهد که چطور سیستم به بچه‌هایی که اکثرا از جمعیت سفیدپوست هستند مداراتر رفتار می‌کند.”

 • چگونه ثروت بین‌نسلی روی تمرکز ثروت تاثیر می‌گذارد؟ از لورا فیوسون و جان سابل‌هاوس

موسسات مولفین: هیئت مدیره فدرال رزرو

یافته اصلی: اینکه آیا والدین آمریکایی پولدار هستند یا نه موضوع بسیار قابل پیش‌بینی‌تری است از اینکه فرزندانشان چقدر ثروتمند خواهند شد.

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: ویلیام ا داریتی جونیور از دانشگاه دوک

تخصص: سیاست عمومی و نابرابری

چرا؟ “این متقاعدکننده‌ترین مقاله‌ای است که در سال 2018 خوانده‌ام. با نمایش نقش برجسته تاثیرات سلسله‌ای بر انتقال منابع بین نسل‌ها به عنوان منبع اصلی تمرکز ثروت، توضیحاتی در خصوص نابرابری ثروت می‌دهد که دلالت بر تصمیمات و قضاوت‌های شخصی دارد.”

 • زندگی بعد از رهبری: تاثیرات بعد از مداخلات اولیه برای کودکان در معرض رهبری از استفن بیلینگز و کوین اشنپل

موسسات مولفین: دانشگاه کلرادو در بولدر و دانشگاه سیدنی

یافته اصلی: معرض رهبری قرار گرفتن برای کودکان تاثیراتی منفی برای ادامه زندگیشان به ارمغان می‌آورد.

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: جنیفر دولاک از دانشگاه A&M تگزاس

تخصص: عدالت کیفری و سیاست عمومی

چرا؟ “این مقاله از آزمایش طبیعی هوشمند برای سنجش تاثیر یک مداخله مورد تایید بنیاد CDC برای کودکان با قرارگرفتن در معرض رهبری استفاده می‌کند. نتایج به دو دلیل اهمیت دارند: (1) نشان ‌می‌دهد که چقدر در معرض رهبری بودن مضر است و (2) نشان می‌دهد که مداخله CDC برای کاهش تاثیرات رهبری کارا است! کودکانی که این مداخله را تجربه می‌کنند پیشرفت‌های بزرگتری در نتایج آموزشی و رفتار ضداجتماعی می‌بینند – شامل دستگیری‌های کمتر صورت گرفته برای جرایم خشن. این موضوع باید مورد ضروری مطالعه سیاست‌گذاران باشد.”

 • غیرقانونی کردن دسترسی به سوابق کیفری و نتیجتا جلوگیری از تبعیض نژادی

موسسات مولفین: دانشگاه راتجرز و دانشگاه میشیگان

یافته اصلی: جلوگیری از دسترسی کارمندان و تحقیق در خصوص سوابق کیفری که می‌تواند منجر به تبعیض نژادی علیه آن‌ها شود.

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: کلادیا گولدین، از دانشگاه هاروارد

تخصص: تاریخ اقتصاد و اقتصاد کارمندی

چرا؟ “سیاست‌های (BNB) جهت کاهش تبعیض نژادی در استخدام کردن در جهت جلوگیری کارمندان از درخواست درخصوص پیشینه‌های کیفری متقاضیان شغلی ایجاد شده است. اما جلوگیری از گسترش اطلاعات می‌تواند برای کسانی که می‌تواند به آن‌ها کمک کند، عکس عمل کند. آزمایشات میدانی نشان می‌دهد که سیاست BNB تبعیض نژادی را در درخواست‌های شغلی به جای کاهش، افزایش داده است.”

(نوشته سردبیر: گولدین همچنین مقالات مشابه عدالت کیفری مانند “تبعیض نژادی در تصمیمات وثیقه‌ای” و “تصمیمات انسانی و پیش‌بینی‌های ماشینی” را توصیه می‌کند.)

 • عدم انطباق به عنوان تصمیمی خردمندانه از رودریگو پینتو

موسسات مولفین: دانشگاه کالیفرنیا، لس‌‌آنجلس

یافته اصلی: بزرگ‌شدن در منطقه ثروتمند به نتایج بهتر اقتصادی در زمان بلوغ منجر می‌شود.

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: جیمز هکمن، از دانشگاه شیکاگو، برنده جایزه نوبل سال 2000 در اقتصاد

تخصص: اقتصادسنجی و آموزش

چرا؟ “آزمایش‌های کنترلی رندوم به عنوان “استاندارد طلایی” در ارزش‌یابی تحقیقات اقتصادی محسوب می‌شوند. اما خیلی از افرادی که در این حوزه هستند، این را قبول ندارند. عدم انطباق توصیف ساده‌ شواهد تجربی را تغییر می‌دهد. با استفاده از تئوری اولیه تصمیم اقتصادی، پینتو نمایش‌ می‌دهد که چطور اطلاعات از آزمایشات را بهبود بخشید. او از ابزار خود برای آنالیز آزمایش به سمت موقعیت رفتن استفاده می‌کند، که به خانواده‌های با درآمد پایین این امکان را می‌دهد که به محله‌های بهتری مهاجرت کنند. پینتو نشان می‌دهد که برخلاف ادعاهای مبنی بر نتایج تاثیرات روش‌های آزمایشی، نتایج قابل توجهی بر محله‌های گفته‌شده هم برای بزرگسالان و هم کودکان دارد. کار او گواه قدرت محل زندگی و قابلیت سیاست‌گذاری برای کاهش نابرابری بین و میان نسل‌ها است.”

 • اصلاحات مالی مدرسه و توزیع دستاورد‌های دانش‌آموزی از جولین لافورتون، جسی روتستین و دایان ویتمور شانزنباخ

موسسات مولفین: دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و دانشگاه شمال‌غربی

یافته اصلی: سرمایه گذاری بیشتر در مدارس به نتایج بهتری برای کودکان منجر خواهد شد.

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: آلن کروگر از دانشگاه پرینستون

تخصص: اقتصاد کارمندی

چرا؟ “اقتصاددانان و دیگران مدت طولانی است مباحثه می‌کنند درباره اینکه آیا هزینه بیشتر کردن در مدارس باعث نتایج بهتر برای دانش‌آموزان می‌شود یا خیر. یک دلیل برای اینکه این سوال مهم است این است که معمولا دادگاه‌ها مجبور به این هستند که بررسی کنند آیا منابع مالی برای مدارس کافی است یا خیر. مقاله لافورتون، روتستین و شانزنباخ بهترین مدرک موجود در این خصوص است که آیا تلاش‌های صورت گرفته در باره اصلاحات منابع مالی مدارس از دهه 90 میلادی به خرج بیشتر در مدارس و نتایج بهبودیافته برای دانش‌آموزان از مناطق با سطح درآمد پایین منجر شده است. تحلیل داده‌ای جامع و شفاف آن‌ها جواب واضح “بله”ای به هر دو سوال می‌دهد. یافته‌های آن‌ها باید اطلاع‌دهنده و تاثیرگذار در تصمیمات سیاست‌مداران در سطح محلی و ایالتی و همچنین دادگاه‌ها باشد.”

 • چه چیزی باعث انگیزه برای تلاش می‌شود؟ شواهد و پیش‌بینی کارشناسانه با استفانو دلا وینا و دوین پوپ

موسسات مولفین: دانشگاه کالیفرنیا در برکلی و دانشگاه شیکاگو

یافته اصلی: آزمایشی عظیم بر چگونگی انگیزه دادن به کارگران نشان می‌دهد که پول بیشتر بهترین گزینه است – اما تکنیک‌های دیگر نیز کارآمد هستند

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: جان لیست، از دانشگاه شیکاگو

تخصص: اقتصاد آزمایشی و اقتصاد خیرخواهانه

چرا؟ “مقاله فوق‌العاده دلاوینا و پوپ، نه تنها چگونگی فکرکردن رسمی‌تر در خصوص استفاده از مشاوره کارشناسانه را نشان می‌دهد، بلکه همچنین به مدیران نسل بعد نیز چگونگی به حداکثررساندن پیش‌بینی‌هایشان و تصمیم‌سازی با استفاده از بازارهای اطلاعاتی را آموزش می‌دهد.

مقاله موارد بیشتری را نیز پوشش می‌دهد، طوری که دانش ما از مشکل قدیمی در اقتصاد را بهبود می‌بخشد: چطور یک مدیر تلاش بیشتری از کارمندان خود با پاداش‌های مالی و غیرمالی طلب کند. مولفین مدارکی ناب رونمایی می‌کنند که جوایز پولی بیشتر در اقتصاد نئوکلاسیک کار می‌کند، این مورد را شامل می‌شود که کار با حقوق کم تلاش را ناچیز نمی‌کند. به هر حال، عناصر محیطی متفاوتی مورد بررسی قرار گرفته‌اند، مانند تاثیر درخشش گرم در تلاش کارگران (مانند زمان پیشنهاد شدن کمک‌های خیریه‌ای).

(یادداشت سردبیر: تحقیقات با استفاده از کارگران شرکت آمازون تورک انجام شده، که به آن‌ها تنها گفته شده بود که کلمات “a” و “b” را برای 10 دقیقه برای جواب دادن به سوال‌ها فشار دهند.)

جالب است که به صورت میانگین، کارشناسان چند ویژگی کلیدی مانند تاثیرپذیری انگیزه‌دهنده‌های روان‌شناسانه را پیش‌بینی می‌کنند. ولی تعداد دیگری از کارشناسان نبود آن‌ها را منجر به ترک کارگران پیش‌بینی می‌کنند. در کل، پیش‌بینی‌های مبتنی بر ادبیات کارایی کمتری از پیش‌بینی‌های کارشناسانه دارند. من به تمامی خواننده‌ها این آزمایش میدانی توردفرانس را پیشنهاد می‌کنم، که می‌دانم تا سال‌ها از آن یاد خواهد شد.”

 • رفتار‌های سلامت خانوادگی بوسیله ایتزیک فدلون و توربن هاین نیلسن

موسسات مولفین: دانشگاه کالیفرنیا در سن‌دیگو و دانشگاه کپنهاگن

یافته اصلی: داشتن یک عضو مریض در خانواده، سرمایه‌گذاری شخص بر سلامت خودش را افزایش می‌دهد.

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: امیلی اوستر، از دانشگاه براون

تخصص: اقتصاد سلامت و روش‌یابی تحقیقاتی

چرا؟ “مولفین با استفاده از یک منبع رمان به دنبال انتخاب‌هایمان درباره سلامت و اینکه از چه چیزی در کنارمان تاثیر می‌پذیرد هستند – با خانواده و یا حتی با همکاران خود. دانش استاندارد ما را از اینکه چطور مردم درباره تصمیمات رفتاری سلامت خود فکر می‌کنند، به چالش می‌کشد.”

 • مکانیزم‌های قابل اعتماد از محمد اکبرپور و شنگ وی لی

موسسات مولفین: دانشگاه استنفورد و هاروارد

یافته اصلی: حراجی که هر کس بدون دانستن پیشنهاد دیگری پیشنهاد خود را ارائه کند بهترین روش برای مطمئن‌شدن از مشروع بودن حراجی است.

اقتصاددانی که این مقاله را انتخاب کرد: آلوین روث از دانشگاه استنفورد، برنده نوبل اقتصاد در سال 2012

تخصص: تئوری بازی و طراحی بازار

چرا؟ “ایده قابل‌اعتمادبودن یک حراجی را تعریف می‌کند، و اینکه چطور نیازی به اعتماد کردن به حراج‌کننده بیشتر از پیشنهاد‌های صورت گرفته نیست. حراجی اولین قیمت مکانیزم ایستای منحصر به فرد و قابل اعتمادی است و حراجی افزایشی مکانیزم قابل اعتماد و با استراتژی است. بنابراین این مقاله روشی جدید برای فهم این مفاهیم حراجی‌ها به ما نشان می‌دهد.”

(یادداشت سردبیر: روث همچنین با اینکه “آیا تنوع برای سلامت اهمیت دارد؟” شروع می‌کند، که همچنین بوسیله دیوید آتور کاندید شده بود. به نوشته روث: “نشان می‌دهد که تنوع تنها برای الگوها نیست – مردان سیاه‌پوست احتمال بیشتری دارد که به حرف دکتران سیاه‌پوست گوش دهند.”)

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.