پول درآوردن از ارز های رمزنگاری شده : راهنمایی عالی برای پولدار شدن با رمز ارزها

اگر قصد سرمایه گذاری در رمز ارزها را دارید، اما نسبت به آینده آنها تردید دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما این مقاله را بخوانید. در این مقاله با یک دید واقع بینانه مسائل مربوط به سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده بررسی شده اند و به شما یک سبد سرمایه گذاری مناسب برای سرمایه گذاری مناسب در رمز ارزها و کسب ثروت از آنها معرفی شده است.

0 373

همه‌ی شما رویاهایی در سر داشتید از اینکه نفرتتان را به رئیستان نشان داده و سوار بر کادیلاک جدید و صورتی رنگ خود به دنبال معنای زندگی بروید؛ اما چنین اتفاقی رخ نداده است.

شاید در کنار زمین نشسته و منتظر یک قیمت خوب بودید که هیچ‌وقت نرسید. با خودتان فکر می‌کنید که این قیمت‌ها احمقانه هستند و باید پایین بیایند! چه کسی برای یک بیت‌کوین ۱۰,۰۰۰ دلار پول می‌دهد؟ تا یک ماه پیش تنها ۱,۰۰۰ دلار بود و قیمت‌ها به شدت بالا رفته‌اند.

یا شاید هم مرتکب تمام اشتباهات ممکن در معاملات رمز ارزها شده باشید. بیش از حد معامله انجام داده‌اید، دیر تجدید قوا کرده‌اید،‌ ترس از دست دادن داشته‌اید، خیلی سریع همه چیز را فروختید و به طور کلی، خیلی بد عمل کردید، زیرا درس‌های خود را یاد نگرفته بودید. هزینه‌ اینکه یک معامله کننده خوب شوید خیلی خیلی بالاست. بسیاری از افراد هیچگاه نمی‌توانند از پس آن بر بیایند. برای اینکه عملکرد خوبی در معاملات داشته باشید باید مقداری پول از دست داده و شکست بخورید تا در نهایت بتوانید موفق شوید.

اگر خوش‌شانس باشید، این درس‌ها را یاد گرفته و تبدیل به یک معامله کننده‌ واقعی و عالی می‌شوید که چه بازار در شرایط خوبی باشد و چه در شرایط بد، معاملات خوبی خواهید داشت.

اما احتمالات بر علیه شما هستند. طبیعت انسان بر علیه شماست. احساسات بر علیه شما هستند. همه چیز بر علیه شماست.

اما… هنوز هم امید هست.

شما همه چیز را از دست نداده‌اید. در واقع، کاملا از دست نداده‌اید. هنوز هم اگر سخت تلاش کنید، می‌توانید موفق شوید.

هیچ چیز تمام نشده. حدود ۱ درصد از مردم صاحب ارزهای رمزنگاری شده هستند. کریپتو می‌تواند بسیاری از مشکلات مثل هویت‌های دیجیتال، یکپارچگی زنجیره تامین، نقض داده و بسیاری موارد دیگر که در گذشته حل نشدنی بودند، حل کند‌.

اما تمام این ها کمی زمان می‌برد. مسیر کریپتو هنوز هم در دست ساخت و ساز است. آن‌ها در حال سنگ‌فرش کردن جاده‌ها هستند. هنوز هیچکس در آن زندگی نمی‌کند.

اما آیا این روند صعود قیمت رمز ارزها یک حباب است و به زودی این قیمت ها سقوط خواهند کرد؟

بگذارید رازی را با شما در میان بگذاریم. آمازون و اپل هم قبلا دچار حباب شده اند، ولی بعد از گذشت زمان قیمت آن ها بسیار رشد کرده است.

پولدار شدن با ارز دیجیتال

ما این تصاویر را از یک مقاله‌ عالی گرفته‌ایم که ارزش حقیقی کریپتو را در سطوح مختلف بسیاری بررسی می‌کند. بروید و آن را بلافاصله بعد از این مقاله بخوانید؛ خواهید دید که نقطه‌ی شروع ارزش بیت‌کوین، مقادیر ۵,۰۰۰، ۱۰,۰۰۰ یا ۲۵,۰۰۰ دلار نیست.

بیشتر افراد نمی‌توانند آینده را ببینند. آینده برای همه یک نقطه‌ی کاملا کور است و درست مثل زل زدن به یک تلویزیون برفک ‌زده است.

در حالی که مبتکران در قسمت روشن و نورانی احتمالات آینده زندگی می‌کنند،‌ باقی افراد در اینجا و همین حالا زندگی می‌کنند. مخترعان و پیشگویان، جادوگران و حکیمان قبیله‌ی جهانی هستند. باقی قبیله شکارچی هستند. شکارچی‌ها صددرصد بر زمان حال تمرکز می‌کنند و باید هم اینگونه باشند. وقتی که باید به دنبال غذا برای وعده‌ی بعدی باشید، دیگر جایی برای آینده باقی نمی‌ماند.

و به همین دلیل است که از نظر قبیله، ماشین‌های کاملا خودکار حقیقی نیستند و هیچ وقت هم وجود نخواهند داشت. واقعیت مجازی تنها یک جوک است. بیت‌کوین نیز یک جوک و حباب و کلاهبرداری است.

نابغه‌ای دیگر که آینده را پیش‌بینی می‌کند

بیست سال پیش،‌ اینترنت برای آن‌ها تنها یک جوک بود، ولی حالا کاملا در زندگی به آن متکی هستند. پول مستقل، حریم و رای دهی با بلاکچین غیرمتمرکز اکنون از نظر آن‌ها وهم و خیالی بیش نیستند.

اما اگر می‌خواهید با استفاده از دنیای رمز ارزها ثروتمند شوید، بهتر است که این‌ها برای شما وهم و خیال نباشند.

بنابراین، چگونه به اینجا رسیدیم؟

شما وقت ندارید که کل روز را مشغول دیدن نمودارها باشید و نمی‌توانید تغییرات زیادی ایجاد کنید. بنابراین، در شرایط بدی گیر افتاده‌اید، ‌درست است؟

مهم نیست که وجوه در گردش آزاد شما به چه صورت است؛ به هر شکل که باشد، می‌توانید در ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاری کنید. چه ۵۰۰ دلار داشته باشید، چه ۱۰۰۰ دلار و چه ۵۰,۰۰۰ دلار، قانون در هر حالت یکسان است. ما افرادی را می‌شناسیم که با ۱۰۰۰ دلار قرضی، کار را شروع کردند و تبدیل به یک میلیونر شد.

البته، همه نمی‌توانند به چنین نتیجه‌ای دست یابند و مشکلی هم نیست.

افراد دیگری را نیز می‌شناسیم که ۲۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کردند و سپس آن را تبدیل به ۷۰,۰۰۰ دلار تبدیل کردند. آیا آنقدر صبور هستید که سقوطی ۸۵ درصدی و حباب کریپتو را تحمل کنید؟ آنگاه، می‌توانید در کریپتو ثروتمند شوید.

صبر و دیدگاه بلندمدت کلید ماجراست.

به یاد داشته باشید که ثروتمند در اینجا نسبی است. اگر شما در کل زندگیتان هیچ وقت بیشتر از ۲۵,۰۰۰ دلار در یک سال درآمد نداشته‌اید، پس ۱۰۰,۰۰۰ دلار پول خیلی زیادی است. این مبلغ، بسیاری از قبض‌های شما را پرداخته و آرامش خاطر زیادی به شما می‌بخشد.

به همین دلیل است که می‌خواهیم راحت‌ترین راه برای ثروتمند شدن در ارزهای رمزنگاری شده را در اختیار شما قرار دهیم و در این راه هیچ معامله و نموداری وجود ندارد.

اکنون ‌به شما پیشنهاد نمی‌کنیم که پول قرض کنید تا این کار را انجام دهید و بهتر است که در حد وسع خود سرمایه گذاری کنید. خانه خود را گرو نگذارید، زیرا در این صورت، اگر بانک برایتان احضاریه بفرستد، مقصر خودتان هستید. احمق نباشید. اگر فکر می‌کنید که جزو استثناها هستید، اشتباه می‌کنید؛ درصدها نشان می‌دهند که اینگونه نیست. تنها پول خود را در تشک قرار دهید، زیرا بسیار امن‌تر است.

اما اگر صبور هستید و می‌خواهید که این کار را به روش درست آن انجام دهید، شانس موفق شدنتان در آینده وجود دارد.

آمازون فردا

برای درک اینکه چه کنید، تنها باید بدانید که آمازون و اپل فردا از همین فضا خواهند بود. قطعا ۸۰ درصد پروژه‌ها با شکست مواجه خواهند شد.

در نتیجه؟

باقی پروژه ها دنیا را تغییر خواهند داد.

تنها مسئله این است که کدام یک دوام آورده و کدام به صفر می‌رسند؟

فوت و فن کار همینجاست. هیچکس ایده‌ای ندارد. هر کس غیر از این به شما می‌گوید، دروغگوست. هیچکس گوی بلورین ندارد.

اما می‌توانیم یک حدس علمی بزنیم.

ارزهای رمزنگاری شده به شما این شانس را می‌دهند که آنچه سرمایه گذاران خطر‌پذیر (VC ها) انجام می‌دهند، انجام دهید. تاکنون، این مورد، حق انحصاری افراد ثروتمند بوده که در شرکت‌های نوپا سرمایه گذاری کنند. اما حالا نوبت افراد دیگر نیز رسیده است.

آمار شرکت‌هایی که در سبد سرمایه گذاری خطرپذیر موفق بوده یا شکست خورده‌اند ممکن است افراد قبیله‌ی فعلی را وحشت‌زده کند.

۸۰ درصد بلافاصله شکست می‌خورند.

درست است. ارزش آن‌ها صفر خواهد شد. هیچ چیز از آن‌ها باقی نخواهد ماند.

اگر سرمایه گذاری خطرپذیر با یک میلیون دلار انجام گیرد، این یک میلیون دلار از بین خواهد رفت.

پولدار شدن با ارز دیجیتال

اما در ۲۰ درصد باقی‌مانده است که ماجرا جالب می‌شود.

۱۰ درصد از شرکت‌ها عملکردشان خوب است. شاید هم سودآور هستند؛ بنابراین، سرمایه گذاری‌‌‌‌ خطرپذیر پول سرمایه‌گذار را برگردانده و آن را دو برابر نیز می‌کند. بد نیست. اما اگر این موضوع را در نظر بگیریم که این فرد ۸۰ درصد از سرمایه گذاری‌‌‌‌‌های دیگرش را از دست داده است، دیگر خوب نیست. این وضعیت در حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد آن‌ها را بدهکار می‌کند.

اما کل پول از همین ۱۰ درصد نهایی کسب می‌شود.

آن‌ها شرکت‌های جبران کننده هستند. این شرکت‌ها تا x10 یا x100 بالا می‌روند. ما آن‌ها را افزایش ده برابری یا صد برابری سرمایه گذاری‌‌‌‌ می‌نامیم. این‌ها هستند که تمامی ضررها را جبران می‌کنند.

بنابراین، به جای انجام معامله، شما در حال سرمایه گذاری‌‌‌‌ خطرپذیری خواهید بود.

شما هر چیزی که نیاز به ذخیره کردن آن دارید را به مقادیر زیاد خریداری خواهید کرد و همچنین، آن پول را بین پروژه‌ها تقسیم خواهید کرد.

بنابراین، بیایید در این جا بازار را تحلیل کرده تا بفهمیم که چه باید بخریم.

در حال حاضر، کوین‌ها به سه دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند:

 • ارز
 • پلتفرم
 • کاربردی

دسته‌ی چهارمی از کوین نیز وجود دارد: یک توکن ایمن.

در عرض یک یا دو سال، مردم و شرکت‌ها با قرار دادن سهامشان در بلاکچین کاملا آن را اشغال خواهند کرد. اما این اتفاق تا زمانی که قانون گذاران ترس خود را کنار گذاشته و شروع به وضع قوانین صحیح برای آن کنند،‌ رخ نخواهد داد. ایالت دلاور (Delaware) که مرکز تجاری جهان است،‌ همین حالا نیز مدل قانون‌گذاری را به ما داده است؛ بنابراین، ‌می‌توانید در سطح فدرال نیز به آن اعتماد کنید. تنها مشکل این است که آهسته عمل می‌کنند.

متاسفانه، در حال حاضر هیچ توکن ایمنی برای معامله وجود ندارد؛ بنابراین، باید تا یک سال آینده آن را مجددا بررسی کنیم.

بیایید با ارزها شروع کنیم.

ارزها

این‌ها ساده‌ترین کوین‌ها بوده و پول برنامه‌پذیر هستند. ارزها به دنبال این هستند که برای پرداخت پول اجناس و سرویس‌ها به کار گرفته شوند و یا اینکه به ذخیره ارزشی مثل طلا یا نقره تبدیل شوند. بعضی تورمی بوده و بعضی ضد تورمی هستند. بعضی باید سریع به کار گرفته شوند و بعضی باید نگه داشته شوند تا بتوانید بعدها از آن‌ها برای خرید استفاده کنید.

بیت کوین

بهترین مثال برای همه‌ی آن‌ها بیت‌کوین است. این ارز باید در همه جا مورد استفاده قرار گیرد.

این ارز مزیت اول بودن و هدایت باقی ارزها را در اختیار دارد. همچنین، گران‌ترین ارز بوده و احتمالا دارای کمترین ابتکار و نوآوری است.

رقیب سرسخت آن بیت‌کوین کش است،‌ یک هارد فورک از پروژه‌ی اصلی که طرفداران و منتقدان خود را دارد. اما صرف نظر از اینکه چه حسی درباره این کوین دارید، احساسات هیچ تاثیری بر آن نخواهند داشت. این یک معامله است و ما روی هر کسی که بتواند برنده شود، شرط می‌بندیم؛ تظاهر نمی‌کنیم که می‌توانیم آینده را کاملا پیش‌بینی کنیم. این به این معناست که بیت‌کوین کش را نیز باید در نظر داشته باشید.

باقی کوین‌ها مثل دش نیز توان و نیروی خوبی دارند. وقتی که بیت‌کوین در حال سقوط باشد، دش پیشرفت می‌کند. این کوین دائما در حال جذب سهام بازار و توجه عمومی است. از طرفی، لایت کوین محبوب را نیز داریم که در مقابل بیت‌کوین که طلاست، نقره به حساب می‌آید. Decred نیز گزینه‌ی بدی نیست، زیرا مدل توزیعی و اجتماع خوبی دارد.

مونرو

وجود کوین‌های مبتنی بر حریم خصوصی نیز ضروری‌اند. این کوین‌ها تا حد زیادی شبیه به ورژنی دیجیتالی از پول نقد عمل می‌کنند و مانند آن هویت مالک خود را کاملا ناشناس نگه می‌دارند. مونرو ( Monero )، زی کش ( Zcash ) و زی‌کوین مثال‌های خوبی هستند؛ درست مثل پیواکس ((PIVX که برنده‌ای غیرمنتظره بود. این کوین در ابتدا به عنوان فورکی از دش آغاز به کار کرد، اما سیستم خود را توسعه داد و پروتکل زیروکوین (Zero Coin) را نیز به کار گرفت. این‌ها همگی رقبای سرسختی هستند که می‌خواهند تبدیل به پول رایج جوامع آینده شوند.

بیایید به سراغ پلتفرم ها برویم. در این جا، ماجرا واقعا جالب می‌شود.

پلتفرم ها

پلتفرم ها به دنبال انجام کارهایی هستند که هم‌اکنون حیطه‌ی انحصاری سرورها و کلودها به حساب می‌آیند. آن‌ها می‌خواهند که نیروی برنامه‌های غیرمتمرکز را تامین، قراردادهای هوشمند را به عنوان قانون راه‌اندازی، و نیروی همه چیز، از هویت گرفته تا ذخیره و رای دهی را تامین کنند.

پلتفرم ها مسیری طولانی‌ پیش رو دارند. آن‌ها باید مشکلات مقیاس پذیری مهمی را حل کرده، امنیت را حفظ کنند، زبان‌های برنامه‌نویسی کاملا جدیدی ساخته و تجربه‌ی کاربری عالی ارائه کنند.

هیچ کدام از این کارها آسان نبوده و زمان می‌برند؛ اما این پلتفرم ها پایه و اساس اینترنت غیرمتمرکز آینده هستند.

اتریوم

بزرگ‌ترین و جدید‌ترین آن‌ها تا به حال، اتریوم بوده است. آن‌ها توان و نیروی عظیمی داشته، بسیار توسعه یافته‌ و به سرعت تغییرات جدیدی را در سیستم اعمال می‌کنند.

اما آن‌ها تنها رقیبان این عرصه برای پیروزی نیستند. هر روز پلتفرم های جدیدتری ایجاد می‌شوند. ممکن است به زودی پلتفرمی ایجاد شود که تمامی دیگر پلتفرم ها را از سر راه بردارد. اما فعلا با آنچه هم‌اکنون وجود دارد، پیش می‌رویم.

پلتفرم های مهم دیگر شامل QTUM و NEO در بیرون از چین، MaidSafe، Waves، IOTA، Tezos (که هم اکنون معامله‌ای انجام نمی‌دهد و اگر از پس شکایات برنیاید، ‌هیچ وقت دیگر هم معامله‌ای نخواهد داشت؛ اما اگر شکایات را پشت سر بگذارد، پلتفرمیست که حتما باید آن را در نظر داشته باشید) می‌شوند.

و در آخر EOS را داریم که احتمالا بزرگ‌ترین ICO در تاریخ است. آن‌ها جایگاه خوبی داشته و جریانی دائمی از کدها را ارائه می‌کنند. گزینه‌ی بدی برای شما نیست.

باقی نیز قطعا به این جریان خواهند پیوست.

گزینه‌های آخر، کوین‌های کاربردی هستند. این‌ها سخت‌ترین گزینه‌ها برای انتخابند.

کوین های کاربردی

مشکل اساسی با این کوین‌ها این است که آن‌ها هیچ محبوبیت و کاربردی ندارند.

شما باید از این کوین‌ها استفاده کنید تا بتوانید سرویس‌هایی مثل تعیین هویت یا تعیین DNS غیرمتمرکز را مورد استفاده قرار دهید؛ ‌اما هنوز هیچ پلتفرمی برای استفاده از این کوین‌ها وجود ندارد؛‌ بنابراین، آن‌ها از پرخطر‌ترین گزینه هستند، زیرا باید آنقدر بادوام باشند تا مانند پلتفرم های برجسته خدمت‌رسانی کنند. تا زمانی که این اتفاق بیافتد، آن سرویس‌ها ممکن است با پلتفرم های بزرگتر ترکیب شده یا خود، به صورت رایگان شروع به کار کنند. این گزینه، کوچک‌ترین بخش برای شما خواهد بود. منتظر باشید که کوین‌های کاربردی بخش مهمی از لیست حباب کریپتو بعد از رکود dot-com را تشکیل دهند.

https://finmag.ir

با این حال،‌ یکی از سبک‌های کوین کاربردی کوین‌های فین‌تک است. این کوین‌ها به این منظور طراحی شده‌اند که برای موسسات مهم مثل بانک‌ها پول را به سراسر دنیا انتقال دهند.

ریپل در این جا بزرگ‌ترین مورد است. برخی افراد مدل منبع بسته و حق انحصاری آن‌ها را نمی‌پسندند (حق انحصاری در این فضا مثل سم است)؛ اما فناوری آن‌ها عملکرد خوبی داشته و دارای ارزش ثابتی است؛‌ این موضوع هنگام انتقال پول مهم است، زیرا شما نمی‌خواهید که پولتان مثل بیت‌کوین دچار تغییر و نوسان شود. اگر شما یک میلیون دلار انتقال دهید،‌ باید یک میلیون دلار به آن طرف برسد، نه ۶۵۰,۰۰۰ دلار یا ۱.۲ میلیون دلار.

تنها سوال در مورد ریپل این است که ارزش آن در طول زمان چقدر افزایش می‌یابد. پاسخ دادن به این سوال سخت است؛ اما در هر صورت،‌ بهتر است که آن را داشته باشید.

Stellar Lumens نیز یک تیم عالی‌ دارد و گزینه‌ی بهتریست. آن‌ها با IBM شریک شدند تا به بانک‌ها سرویس ارائه کنند، ‌به علاوه اینکه مشاورانی فوق‌العاده‌ و شفافیت نیز دارند. آن‌ها همچنین نیروی دو کوین پاداش، ‌یعنی Kik و MobileCoin،‌ که تلاش می‌کنند به کوین‌های جهانی پاداش تبدیل شوند را تامین می‌کنند. این دو کوین که توسط موسس Signal به وجود آمده‌اند،‌ از لحاظ توسعه در مقام دوم قرار دارند.

https://finmag.ir

موسس اتریوم، یعنی ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، در شرکت Omisego به عنوان مشاور فعالیت می‌کند. این شرکت به دنبال این هست که دقیقا همان کاری را انجام دهد که استلار و ریپل انجام می‌دهند اما به روشی بازتر؛‌ بنابراین، این شرکت نیز انتخاب خوبی است.

تمامی این کوین‌ها در تمام سبدهای سرمایه گذاری قدرتمند خریداری و ذخیره می‌شوند.

خارج از فین‌تک، گزینه‌هایی وجود دارند که پرخطرتر و جالب‌ترند

پِی (pay) نیز انتخاب خوبیست، اگر بتواند شراکت خود را با سازندگان اصلی کردیت‌کارت آغاز کند. این “اگر”، اگر مهمی است؛ زیرا ویزا و مسترکارت‌های جهان بالاخره زمانی تلاش می‌کنند تا کریپتوی خود را خود مدیریت کنند تا بتوانند به طور انحصاری بر ‌کارت‌های اعتباری کنترل داشته باشند.

ما همچنین به دنبال کوین‌هایی می‌گردیم که نیاز به میانجی و واسطه در تجارت ندارند، مثل انرژی کوین یا پاپیولوس که با لیست حقوق و قیمت‌ها سر و کار دارند؛ یعنی چیزهایی که نرخ بازده سرمایه‌گذاری بالایی برای شرکت‌ها خواهند داشت.

سالت (salt) نیز بسیار جالب است. آن‌ها وام‌هایی که توسط بلاکچین پشتیبانی می‌شود را ارائه می‌کنند؛ صنعتی هستند که برای انتخاب مناسب بوده و آن چیزی هستند که IMF در کشورهای جهان سوم برای وام‌دهی می‌پسندد.

آخرین مورد، متال (metal) است. آن‌ها مطابق با الگوی نهایی ما برای ایجاد کوین جهانی پاداش هستند.

تعداد بسیار زیاد دیگری هم هستند که می‌توانیم از آن‌ها در اینجا نام ببریم، اما این مقاله درباره‌ی خرید تمام صد کوین برتر نیست؛ بلکه درباره‌ی این است که بفهمیم چه کسی واقعا می‌تواند دوام بیاورد.

تکلیف خود را انجام دهید. تصمیمات خود را بگیرید. این پول شماست و شما باید با انتخابات خود زندگی کنید.

کسب مقدار زیادی پول ریسک کردن را نیز در بر خواهد داشت. اگر این ریسک برای شما بد تمام شد، ناراحت نشوید.

بنابراین، چگونه کوین‌های خود را انتخاب می‌کنید؟ سوال بپرسید و درخواست پاسخ‌های خوب داشته باشید.

سوال‌هایی که می‌خواهید بپرسید در زیر آمده‌اند:

 • آیا این کوین/پروژه هدفی دارد؟
 • اگر بله، آن هدف چیست؟
 • آیا آن‌ها می‌توانند یک مشکل واقعی را برطرف نمایند؟
 • تیم آن‌ها چه قدر خوب است؟
 • چند وقت است که آن‌ها به وجود آمده‌اند؟
 • پایگاه داده آن‌ها تا چه حد قوی است؟
 • آیا آن‌ها راهنما دارند؟
 • آیا آن‌ها واضح و شفاف هستند؟

همه‌ی کوین‌ها در این لیست برای ۷۰ تا ۸۰ درصد این سوال‌ها پاسخ‌های خوبی دارند. اما فقط به حرف ما اتکا نکنید. خودتان تحقیق کنید.

بنابراین، شما هر آنچه لازم است را در اختیار دارید. یک سبد کوین بخرید و ذخیره کنید. و در عرض چند سال ثروتمند شوید.

اگر شما این کار را چند سال پیش انجام داده بودید، الان بازنشسته شده بودید و یا حداقل پول پیش‌قسط یک خانه را داشتید. بیشتر کوین‌ها از بین می‌روند، به جز مهم‌ترین آن‌ها که موجب افزایش صد برابری سرمایه‌گذاری‌ها خواهند شد.

به یاد داشته باشید که بیشتر این کوین‌ها نیز با شکست مواجه خواهند شد؛ اما حالا با سه سال پیش فرق می‌کند. بازیکنان بیشتری در حال وارد شدن به بازی هستند. این‌ها شرکت‌های واقعی هستند، نه پروژه‌هایی که در عرض یک شب به وجود آمده باشند. ممکن است با حباب بزرگی روبه‌رو شویم. شما احتمالا با سقوطی ۸۵ درصدی مواجه خواهید شد. نترسید. حتی به نمودارها نگاه نکنید.

این کوین‌ها را در ذخیره‌ی سرد قرار داده و دیگر به آن‌ها فکر نکنید. آنگاه، دو سال دیگر از خواب بیدار شده و ببینید که چه کرده‌اید. بدون هیچ شانسی، شما هیچ‌وقت برای هیچ‌کس دوباره کار نخواهید کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.