پول آینده دنیا ؛ بیت کوین یا لیبرا ؟

اگر از علاقمندان دنیای رمز ارزها هستید، حتماً در ماه های اخیر نام لیبرا را شنیده اید. رمز ارزی که به ابتکار شرکت فیسبوک، بر بستر بلاک چینی به همین نام ایجاد شده و قصد دارد تبادلات مالی را برای تمامی مردم جهان حتی کسانی که به بانک دسترسی ندارند، تسهیل کند.

0 5,344

پول آینده دنیا

رسانه فینمگ در راستای توسعه دانش عمومی از رمز ارزها، مستندی دو قسمتی (شامل ۴ فصل) در خصوص رمز ارز و بلاک چین لیبرا تهیه کرده است که در آن ویژگی های این رمز ارز به طور شفاف بیان شده و ابهامات قانونی و انتقادات جامعه رمز ارزها نسبت به آن را مورد بررسی قرار می‌دهد. شما را به دیدن این مجموعه مستند دعوت می کنیم.

قسمت اول

شامل فصل اول (لیبرا؛ هدیه یا تهدید) و دوم (داستان یک مولتی میلیونر بیبی فیس)؛ در این قسمت پیشینه تاریخی شرکت فیسبوک (و مارک زاکربرگ بنیان گذار این شرکت)، و همچنین رسوایی های این شرکت در خصوص حفظ و صیانت از اطلاعات شخصی کاربران مورد بررسی قرار گرفته و سپس با معرفی وایت پیپر لیبرا، به ویژگی های این رمز ارز، بلاک چین لیبرا، کیف پول کالیبرا، و کاربردهای آن پرداخته‌ایم.

 

قسمت دوم

شامل فصل سوم (گرگی در میان گوسفندان) و چهارم (سناتورهای عصبانی)؛ در این قسمت، انتقادات جامعه جهانی رمز ارزها و همچنین طرفداران بیت کوین از ویژگی‎های لیبرا، تمرکز گرایی این رمز ارز، مزایا و معایب آن، اکوسیستم لیبرا، و نحوه مدیریت بلاکچین لیبرا در انجمن بین المللی لیبرا مورد بررسی قرار گرفته است. در ادامه این قسمت، مواضع قانون گذاران بین المللی و به ویژه سناتورهای کنگره ایالات متحده در خصوص این رمز ارز بازتاب داده شده و به طور مختصر به مقایسه ویژگی های لیبرا با بیت کوین، به عنوان اولین و مهمترین رمز ارز موجود، پرداخته ایم. در پایان پیشبینی هایی در خصوص آینده این رمز ارز، با فرض طی مراحل قانونی، انجام گرفته و عرضه لیبرا، نهایتاً به نفع رمز ارزهای معتبری همچون بیت کوین ارزیابی شده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.