پلتفرم CoinMarketCap صرافی هایی که اطلاعات لازم را ارائه نمی‌‌دهند حذف خواهد کرد

شرکت CoinMarketCap در جدیدترین پست خود اعلام داشته است که تمامی پروژه‌‌ها باید داده‌‌های مشخصی را در مورد فعالیت‌‌های خود ارائه دهند، در غیر این صورت باید منتظر حذف نام خود از تحلیلات و محاسبات این شرکت باشند. این شرکت قصد دارد شفافیت را در داده‌‌های خود افزایش دهد و به همین خاطر مهلتی 45 روزه به شرکت‌‌های مختلف داده است تا اطلاعات مربوطه را ارسال کنند.

0 84

بر اساس پست جدید CoinMarketCap در روز 1 مه، این پلتفرم آن دسته از صرافی‌‌های رمز ارز‌‌ را که اطلاعات لازم را تا ماه ژوئن فراهم نیاورند از محاسبات خود حذف خواهد کرد.

CoinMarketCap یکی از منابع اصلی اطلاعات در مورد رمز ارز ها است و چندین اعلامیه را به مناسبت ششمین سالگرد تاسیس خود منتشر کرده است.

CMC شراکت جدیدی را با عنوان همبستگی پاسخگویی و شفافیت داده‌‌ها (DATA) اعلام کرد تا “شفافیت، پاسخگویی و آشکارسازی را برای پروژه‌‌های موجود در فضای کریپتو” فراهم آورد.

بر اساس این اعلامیه، تاکنون تعداد زیادی از صرافی‌‌ها به این همبستگی پیوسته‌‌اند که در میان آنها می‌‌توان به بایننس (Binance)، بیت‌‌رکس، OKEx، Huobi، UpBit، IDEX، OceanEX، Gate.io، KuCoin، HitBTC و بیت فاینکس (Bitfinex) اشاره کرد و در آینده شرکت‌‌های بیشتری نیز به این طرح خواهند پیوست.

CoinMarketCap به عنوان بخشی از برنامه شفافیت خود تمامی صرافی‌‌های رمز ارز‌‌ را ملزم کرده است که داده‌‌های API خود را در این پلتفرم به ثبت برسانند که شامل داده‌‌های مبادلاتی و دفتر ثبت سفارشات نیز می‌‌باشد. CMC با تاکید بر اینکه این شرایط اجباری می‌‌باشد نوشت که هر صرافی که این داده‌‌های اجباری را فراهم نمی‌‌آورد، دیگر در محاسبات قیمت و حجم مبادلات این سایت جایی نخواهد داشت.

CoinMarketCap خاطرنشان کرد که صرافی‌‌های رمز ارز‌‌ اکنون فرصتی 45 روزه در اختیار دارند تا داده‌‌های مربوطه را ارسال کنند، اگرچه تغییرات از تاریخ 14 ژوئن 2019 اعمال خواهند شد.

علاوه بر اعلامیه همبستگی DATA، این شرکت ویژگی‌‌های جدیدی مانند کاوشگر بلاک (Block Explorer)، فروشگاه CoinMarketCap، برنامه‌‌های اصلاح API و نرم‌‌افزارهای موبایل را معرفی کرد.

اعلامیه مذکور در حالی اعلام می‌‌شود که اخیرا جنجال‌‌هایی در مورد آمارهای CMC به وجود آمده‌‌اند. در تاریخ 20 مارس، ارائه‌‌دهنده سرمایه‌‌های رمز ارز‌‌ Bitwise Asset Management تحقیقاتی را منتشر و ادعا کرد که 95% از حجم موجود در صرافی‌‌های غیرمقرراتی به احتمال زیاد جعلی است. شرکت CMC بعد از این تحلیل به صورت رسمی اعلام کرد که برنامه‌‌هایی را جهت تنظیم دوباره رده‌‌بندی صرافی‌‌های عضو آماده کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.